Piłkarska druga liga. Wysokie zwycięstwo Widzewa w Katowicach

28 lipca 2018, 18:57 | Jan Hofman

W spotkaniu drugiej kolejki piłkarskiej drugiej ligi Widzew wygrał 4:0 w Katowicach z miejscowym Rozwojem. To drugie zwycięstwo łodzian w tym sezonie. Przy lepszej skuteczności wygrana gości mogła być jeszcze bardziej okazała.

1 / 4

Spotkanie rozgrywano w upale, toteż nie ma się co dziwić, że tempo tego drugoligowego pojedynki nie oszałamiało. Jednak nawet w tak niesprzyjających warunkach piłkarze obydwu drużyn wypracowali kilka bramkowych sytuacji. W osiemnastej minucie łodzianie mogli mówić o wielkim szczęściu, bowiem zawodnik gospodarzy, będąc kilka metrów od łódzkiej bramki, nie zdołał wykorzystać wyśmienitej okazji.
W 31 minucie indywidualną akcją na lewej stronie boiska popisał się Gutowski. Widzewski pomocnik minął dwóch obrońców Rozwoju i silnym, płaskim strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy.

Łodzianie swoją przewagę udokumentowali w 50 minucie spotkania. W polu karnym Rozwoju faulowany był Michalski i po chwili sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 67 minucie. Demjan zdecydował się na rajd przed pole karnym, po chwili strzelił silnie z szesnastego metra, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy gospodarzy i myląc bramkarza wpadła do siatki. Mało brakowało, aby w końcówce spotkania, po błędzie Zielenieckiego, gospodarze zdobyli honorową bramkę. Czego nie uczyniła drużyna Rozwoju, zrobili piłkarze Widzewa. W 85 minucie ładnego gola z rzutu wolnego zdobył Zuziak.

W pełni zasłużone zwycięstwo łódzkiego drugoligowca. Bilans Widzewa w nowym sezonie 6 punktów, gole 5:0.

W kadrze meczowej drużyny z al. Piłsudskiego zabrakło Damiana Paszlińskiego, który ma problemy ze zdrowiem. W drużynie Widzewa zadebiutował reprezentant Litwy, Simonas Paulius.

Rozwój Katowice - Widzew 0:4 (0:1)
0:1 - Gutowski (31)
0:2 - Michalski (50, karny)
0:3 - Demajn (67)
0:4 - Zuziak (85)

Widzew: Wolański - Kamiński, Zieleniecki, Sylwestrzak, Pigiel - Michalski (73, Zuziak), Kazimierowicz (84, Pięczek), Paulius, Gutowski - Falon (55, Miller), Demjan (68, Świderski).

Rozwój: Golik - Mońka (64, Marchewka), Kunka, Gałecki, Gancarczyk, Łączek - Paszek (71, Kamiński), Kuliński, Wróbel, Baranowicz (46, Płonka) - Niedojad (71, Kaletka).