Oceniamy piłkarzy Cracovii za mecz z Piastem Gliwice

27 kwietnia 2019, 01:29 | Jacek Żukowski

Cracovia przegrała z Piastem 1:3. Długo piłkarze "Pasów" walczyli z rywalem jak równy z równym, ale potem "pękli". Oto oceny za ten występ (w skali 1 - 10).

MICHAL PESKOVIĆ - 5 Zagrał na swoim poziomie. Przy golach bez szans. Szkoda, że nie znalazł sposobu na obronę rzutów karnych.
CORNEL RAPA - 4 Grał bezpiecznie, bez polotu, bez wzlotów i upadków, ale to było za mało. Jego stroną hasali gospodarze
MICHAŁ HELIK - 4 Wrócił do składu. Grał poprawnie, ale to było trochę za mało na Piasta.
NIKO DATKOVIĆ - 4 Podobnie jak Helik. Przeciętna postawa nie wystarczyła, do wywiezienia punktów z Gliwic. Był faulowany, ale sędzia nie przyznał karnego.
MICHAL SIPLAK - 4 Był pewniejszy niż kolega na drugiej flance, ale obrona jako całość nie zasłużyła na wysokie noty.
BOJAN CECARIĆ -5 Zagrał zgodnie z obietnica trenera od początku. Dobrze utrzymuje się przy piłce, ale ma tendencję do ostrej gry. Cracovia może mieć z niego pociechę.
JANUSZ GOL - 4 Znowu, tak jak w poprzednim meczu miał na początku gry okazję na gola. Dobry w odbiorze piłki. Mógł lepiej zareagować po rzucie rożnym, po którym padł gol dla Piasta. Niestety, nie upilnował rywala, bo potknął się.
JAVI HERNANDEZ - 4 Nie kreował gry. Jeden groźny strzał na bramkę Piasta to stanowczo za mało.
MILAN DIMUN - 3 Po co faulował Valencię, gdy piłka była za plecami pomocnika? Sprokurował rzut karny, który ustawił mecz.
SERGIU HANCA - 5 Dobrze utrzymywał się przy piłce, waleczny. W II połowie dawał sobie też radę w środku.
AIRAM CABRERA - 5 Spokojnie strzelił z karnego, w środek bramki, widząc, że bramkarz rzuca się w róg. Ale za mało aktywny w ofensywie.
MATEUSZ WDOWIAK - 5 Dał dobrą zmianę, ale nie wykorzystał dobrej sytuacji bramkowej. Gdyby wraz z szybkością miał spokój przy wykańczaniu akcji...
DANIEL PIK - 5 Ostatnio zagrał 20 minut, teraz trochę więcej. Szybki, nie boi się gry. Będzie z niego pociecha.
FILIP PISZCZEK - bez oceny Wszedł w końcówce, grał w masce ochronnej na nas, bo jest po zabiegu. Nie odwrócił losów meczu.