Matty Cash mógł zdecydować o mistrzostwie Anglii. Strzelił gola Manchesterowi City

22 maja 2022, 20:18 | DW

Matty Cash strzelił gola w wyjazdowym meczu Aston Villi przeciwko Manchesterowi City. Polski obrońca mógł wpłynąć na to, do kogo powędruje tytuł mistrza Anglii. Jego bramka wprawiła w zakłopotanie piłkarzy Obywateli i dała szanse Liverpoolowi na wywalczenie mistrzostwa w ostatniej kolejce. Wszystko jednak zmieniło się w ostatnim kwadransie.

Do przerwy żaden z meczów nie układał się po myśli Manchesteru City i Liverpoolu. Obywatele przegrywali do przerwy po trafieniu Matty'ego Casha. Polski obrońca "zapakował" piłkę do siatki głową. Wyskoczył wyżej od obrońcy i pokonał Edersona.

Mimo niekorzystnego wyniku Manchester City nadal był wirtualnym mistrzem. Swojego meczu do przerwy nie wygrywał Liverpool, który do przerwy miał wynik 1:1 z Wolverhampton.

City przegrywało już 0:2, ale w ciągu ostatnich 20 minut zdołało odwrócić losy meczu. Między 76. i 81. minutą zespół Pepa Guardioli strzelił trzy gole. Dublet zanotował Ilkay Gundogan. Zdarzenie to było niefortunne dla The Reds, bo ci również odrobili straty, zdobywając dwie bramki między 84. i 89. minutą. Wygrana City oznaczała jednak srebrny medal dla drużyny Jurgena Kloppa.