menu

Czesław Michniewicz skomentował zwolnienie Dariusza Żurawia. "Szkoda mi Darka"

8 kwietnia, 13:21 | DW

Nie bez powodu Czesław Michniewicz poruszył temat zwolnienia przez Lecha Poznań Dariusza Żurawia. Kolejorz w najbliższej kolejce podejmie warszawską Legię, która pewnie zmierza po mistrzowski tytuł. W Poznaniu ambicje na zatrzymanie Wojskowych może i są, ale zespół jest w rozsypce. - Uważam, że zrobił fantastyczną robotę w Lechu - skomentował pracę byłego już szkoleniowca Lecha Czesław Michniewicz.

Czesław Michniewicz i jego Legia stoją na przeszkodzie Lecha, który wciąż pozostaje bez pierwszego trenera.
Czesław Michniewicz i jego Legia stoją na przeszkodzie Lecha, który wciąż pozostaje bez pierwszego trenera.
fot. brak

Lech Poznań - Legia Warszawa


Mecze pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań od lat są nazywane polskim klasykiem. W latach 2012-2015 Kolejorz starał się dotrzymywać kroku odwiecznemu rywalowi. Udało się to dopiero pod koniec kadencji Macieja Skorży, a więc w czerwcu 2015 roku. Od tamtej pory Legia zdobyła jednak kilka mistrzostw więcej, natomiast Lech popada w ligową szarzyznę.

Nawe awans do europejskich pucharów nie pomógł Dariuszowi Żurawiowi zachować posadę choćby do końca sezonu. W Wielkopolsce mieli dość po porażce z najsłabszą w 2021 roku drużyną - Cracovią.

- Szkoda mi Darka Żurawia. Współpracowaliśmy wspólnie w Arce Gdynia. Jego kariera zapowiada się bardzo dobrze. Jest to bardzo młody trener, doświadczenie zdobyte w Lechu Poznań na pewno pomoże mu w dalszej pracy. Życzę mu, aby jak najszybciej znalazł nową pracę. Uważam, że zrobił fantastyczną robotę w Lechu, awansował do fazy grupowej europejskich pucharów - powiedział Czesław Michniewicz na konferencji przed meczem Lech - Legia.

Przed Lechem trudny okres, bo z jednej strony należy spodziewać się, że nowy szkoleniowiec odmieni oblicze tego zespołu, a z drugiej trzeba punktować, by zachować choć resztki przyzwoitości. Następca Żurawia może już od meczu z Legią zacząć punktować. Być może zadziała nawet efekt nowej miotły.

Mecz Lech - Legia. Gdzie oglądać?


Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa odbędzie się w niedzielę, 11 kwietnia, o godz. 17:00. Transmisja na żywo w TVP 1, TVP Sport oraz stream online na TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport. Komentatorami będą Jacek Laskowski oraz Robert Podoliński.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy