menu

Nasi ludzie z wizytą u Szczęsnego i Cristiano Ronaldo w Turynie. Widzieli wielki mecz Ligi Mistrzów i popis Portugalczyka

14 marca, 19:08 | Z Turynu Jaromir Kruk

Ultranowoczesny Juventus Stadium – obiekt o pojemności 41254 miejsc nie jest w stanie spełnić zapotrzebowania fanów na najważniejsze spotkania Ligi Mistrzów. Przed rewanżowym bojem 1/8 finału Ligi Mistrzów z Atletico Madryt za wejściówki można było zapłacić nawet po 500 euro, problem w tym, że mało kto chciał je sprzedać. W Turynie pojawiło się wielu Polaków, zarówno kibicujących Juve, jak i Atleti.

Cristiano Ronaldo, strzelec trzech goli dla Juventusu
fot. Grzegorz Wajda

fot. Grzegorz Wajda

fot. Grzegorz Wajda

fot. Grzegorz Wajda

fot. Grzegorz Wajda

fot. Grzegorz Wajda

fot. Grzegorz Wajda

fot. Grzegorz Wajda
1 / 8

[galeria] Bardzo prężnie działającemu fanklubowi Atletico z naszego kraju klub z Madrytu przekazał 61 wejściówek i oczywiście nie było problemu ze znalezieniem chętnych. Po raz kolejny na wyjazd Starej Damy udał się mieszkający w Masłowie pod Kielcami Marek Cedro, który liczył na niezapomniane przeżycia.
Po porażce w stolicy Hiszpanii 0:2 w odrobienie strat przez zespół Massimilliano Allegriego najmocniej wierzył jego największy gwiazdor, Cristiano Ronaldo. Zabolało go potraktowanie przez kibiców Atletico w pierwszym meczu, ale zanim doszło do boiskowej zemsty na Juventus Stadium można się było delektować niesamowitą oprawą widowiska w stylu amerykańskiego Super Bowl, lub finałów NBA.

Kibice mistrzów Włoch dopingowali z wielką werwą, nakręcali piłkarzy, piłkarze ich, gole strzelał Cristiano Ronaldo, a w bramce Juve stał Wojtek Szczęsny Po hat-tricku CR7 i wygranej 3:0 nawet Diego Simeone nie szukał przyczyn porażki swojego zespołu, po prostu uznał klasę Portugalczyka.

Juventus doskonale wiedział co czyni sprowadzając za kosmiczną sumę 33-letniego już Cristiano Ronaldo. W przypadku Ronaldo prawa fizjologii nie działają tak jak u innych.
– To jest kosmita. Po prostu wychodzi na boisko i wygrywa nam mecze – krótko podsumował Wojciech Szczęsny, bramkarz Juventusu i reprezentacji Polski. Też dzięki niemu polscy kibice są mile widziani w Turynie i widać ich na każdym meczu. Oni nawet szybciej są w stanie wyłożyć niezłe sumy za bilety na ligowe potyczki Starej Damy, które po przyjściu CR7 zdrożały nawet o sto procent. Nie na każdym spotkaniu Juve w Serie A trybuny są pełne, a niektóre grupy tifosich protestują. Władze kluby obiecały podjąć konkretne kroki, a po wyeliminowaniu w takim stylu Atletico z Ligi Mistrzów szanse na to wzrosły. W końcu zarobi się znowu krocie na ćwierćfinale. Przychód z rewanżu z teamem Diego Simeone wyniósł prawie 5 milionów euro. Bez komentarza.

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:
Sport Echo Dnia


POLECAMY RÓWNIEŻ:Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich Korona ma 45 lat. Tak awansowała do ekstraklasy
TOP 11 najlepszych napastników Korony w ekstraklasie! Król może być tylko jeden! Sprawdź - aktualizacja [GALERIA]
Korona Kielce, Wiosna 2019 - Piłkarze bez tajemnic, Kontrakty, wartość rynkowa
Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich Korona ma 45 lat. Tak awansowała do ekstraklasy
TOP 11 najlepszych napastników Korony w ekstraklasie! Król może być tylko jeden! Sprawdź - aktualizacja [GALERIA]
Korona Kielce, Wiosna 2019 - Piłkarze bez tajemnic, Kontrakty, wartość rynkowa