Mundial 2018. Niemcy wykiwani przez Meksyk! Porażka mistrzów świata na inaugurację

17 czerwca 2018, 18:49 | Piotr Janas/Moskwa

Mundial 2018. Falstart mistrzów świata. Reprezentacja Niemiec rozpoczęła turniej w Rosji od porażki! Na stadionie Łużniki w Moskwie sposób znalazł na nią Meksyk. Choć wygrał tylko dzięki jednej bramce, to w pełni zasłużył, prezentując futbol szybki i konkretny.

W listopadzie Meksyk wygrał z Polską w Gdańsku 1:0
1 / 2

Przed pierwszym gwizdkiem niemieccy kibice największe oczekiwania mieli względem Thomasa Muellra, który na poprzednich dwóch mundialach strzelił aż 10 bramek.

- Thomas aktywuje się średnio co cztery lata i zawsze jest jednym z najlepszych strzelców mistrzostw świata. Za nim przyzwoity sezon w Bayernie, może nie strzelił zbyt wielu goli, ale jak sam doskonale wiesz, drużyna grała na Roberta Lewandowskiego, by ten zdobył armatę dla najlepszego strzelca Bundesligi - powiedział nam Sven, kibic z Monachium.

Niełatwo było zapytać o zdanie fana z Niemiec, bo pod stadionem Łużniki absolutnie dominowali Meksykanie. Za swoją reprezentacją przyleciało do Moskwy kilkadziesiąt tysięcy fanów. Co trzeci miał na głowie sombrero, a praktycznie każdy wyposażony był w koszulkę bądź inny gadżet w narodowych barwach.

Pierwsza sytuacja Meksyku:

Ale Meksykanom ten szybki atak chodzi No i mistrzowie świata już w opałach w swoim pierwszym meczu na #Mundial18Transmisja Niemcy – Meksyk [unicode_pictographs]%F0%9F%87%A9[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%AA[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B2[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%BD[/unicode_pictographs] w TVP 2, TVP Sport oraz aplikacji mobilnej i tu https://t.co/niEOPA8vUW pic.twitter.com/KYNeNjz49o— TVP Sport (@sport_tvppl) 17 czerwca 2018

Niemców w tym tłumie prawie nie było widać. Szli spokojnie, robili sobie zdjęcia i popijali piwo. Doping rozpoczęli dopiero na trybunach, ale niełatwo było im przebić się przez tłum wiwatujących przybyszów z Ameryki Północnej.

Pierwsza połowa stała na znakomitym poziomie sportowym. Od pierwszych minut widać było, że remis nikogo nie zadowoli. Zgodnie z przewidywaniami Niemcy byli częściej przy piłce i wyprowadzali ataki pozycyjne, a Meksykanie odgryzali się kontrami z wykorzystaniem piekielnie szybkich skrzydłowych Hirvinga Lozano, Carlosa Veli i Miguela Layuna.

Osamotniony w ataku Javier „Chicharito” Hernandez często wychodził na wolne pole i starał się wywierać pressing na parze niemieckich stoperów Hummels - Boateng. Kilka razy ta taktyka przyniosła skutek, bo Niemcy nie byli tego dnia najpewniej wyprowadzającym piłkę zespołem ze swojej połowy.

Trudno było oprzeć się wrażeniu, że piłkarzom z Meksyku niekiedy brakowało po prostu decyzji o oddaniu strzału, ale w końcu dopięli swego. W 35 min wyprowadzili wzorową kontrę, po której Hernandez dograł do Lozano, a ten nawinął wracającego do defensywy Mesuta Oezila i strzałem w krótki róg pokonał Manuela Neuera, wywołując eksplozja radości na trybunach i ławce rezerwowych. W tamtym momencie Meksykanie jeszcze bardziej uwierzyli, że są w stanie ograć mistrzów świata.

W drugiej połowie początkowo obraz gry nie zmieniał się, z tym że Niemcy mieli coraz większe problemy z przedostaniem się z piłką w pole karne swoich rywali. Trener Loew próbował reagować zmianami. Wprowadzenie Marco Reusa ożywiło ofensywę Europejczyków, ale meksykańscy defensorzy za każdym razem wychodzili z opresji obronną ręką.

Trener Juan Carlos Osorio w 73 min posłał na boisko Rafaela Marqueza, wysyłając jasny sygnał do swoich piłkarzy - trzeba dowieźć to skromne prowadzenie do końca. Ostatnie minuty to już ataki Niemców całą drużyną i pojedyncze kontry ich rywali. Mimo kilku dogodnych okazji więcej bramek nie padło i to fani z Meksyku mieli po ostatnim gwizdku powody do świętowania.

Poprzeczka po uderzeniu Kroosa z rzutu wolnego:

Pamiętacie, co wyprawiał Guillermo Ochoa w meczu z Brazylią na poprzednich MŚ? Wygląda na to, że na #Mundial18 zrobił jeszcze lepszą formęDruga połowa meczu [unicode_pictographs]%F0%9F%87%A9[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%AA[/unicode_pictographs] #GERMEX [unicode_pictographs]%F0%9F%87%B2[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%BD[/unicode_pictographs] w TVP 2, TVP Sport oraz aplikacji mobilnej i tu https://t.co/niEOPzQV3o pic.twitter.com/IoltxZXSMS— TVP Sport (@sport_tvppl) 17 czerwca 2018

Piłkarz meczu: Hirving Lozano
Atrakcyjność meczu: 7,5/10

MŚ 2018 w GOL24

Więcej o MŚ 2018 - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Polscy piłkarze kiedyś i dziś. Zobacz, jak się zmienili

eSkadra na Mundial;nf - CIEKAWOSTKI O BIAŁO-CZERWONYCH

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/5d3ed352-79c8-7438-a9c7-ea23e42d431c,c24d4b73-e334-4749-8693-0618ef6f5708,embed.html[/wideo_iframe]