Motor Lublin - Chełmianka Chełm 7:0. Zobacz zdjęcia

7 marca 2020, 20:17 | KK

Udana inauguracja trzecioligowej rundy wiosennej dla lubelskiego Motoru. Żółto-biało-niebiescy pokonali przed własną publicznością Chełmiankę Chełm aż 7:0. Sześć bramek padło w drugiej połowie spotkania.

1 / 26

Do przerwy "Motorowcy" prowadzili 1:0 po bramce Maksymiliana Cichockiego. 20-letni zawodnik wpisał się na listę strzelców w 35. minucie, dzięki uderzeniu z dystansu. Nie bez winy przy tym golu był bramkarz gości, Jakub Szymkowiak.

O ile w pierwszej połowie Chełmiance udawało się odpierać ataki gospodarzy, to po zmianie stron z każdą kolejną minutą zespół Jana Konojackiego radził sobie coraz gorzej. Lublinianie rozpoczęli natomiast festiwal strzelecki, w trakcie którego do siatki trafiali Piotr Ceglarz, Rafał Król (dwukrotnie), Piotr Darmochwał (także dwa razy) i Michał Paluch. Warto podkreślić, że dwaj ostatni zostali wprowadzeni z ławki rezerwowych.

Motor ma wiosną walczyć o awans, natomiast chełmian czeka trudna walka o utrzymanie ligowego bytu. W następnej kolejce zespół z Lublina zagra w Radzyniu Podlaskim z tamtejszymi Orlętami, zaś biało-zieloni podejmą puławską Wisłę.

Motor Lublin – Chełmianka Chełm 7:0 (1:0)
Bramki: Cichocki 35, Ceglarz 57, Król 60, 71, Darmochwał 81, 88, Paluch 84

Motor: Olszewski – Gruszkowski (13 Rymek), Grodzicki, Cichocki, Michota, Kunca (78 Darmochwał), Swędrowski, Król, Duda (75 Kumoch), Ceglarz (67 Nowak), Ropski (75 Paluch). Trener: Mirosław Hajdo

Chełmianka: Szymkowiak – Dobrzyński, Brzozowski, Salewski, Duduś, Więcaszek, Kuśmierz, Jodłowski (77 Adamski), Kożuchowski, Wójcicki (66 Grądz), Hładki (77 Dąbrowski). Trener: Jan Konojacki

Żółta kartka: Kunca

Sędziował: Krzysztof Pachołek (Lubaczów)