Hiszpania U-21spain
3 : 1
WikiemdiaWłochy U-21
22:55

To już koniec dzisiejszych emocji. Przypomnijmy - w piątkowym finale Hiszpania zmierzy się z Niemcami, którzy w Tychach po rzutach karnych pokonali Anglików. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Bartłomiej Krawczyk. Dobranoc!

22:53

Piłkarzem meczu został wybrany oczywiście Saul Niguez, autor wszystkich trzech goli dla Hiszpanii. Dzięki dzisiejszemu hat-trickowi pomocnik Atletico awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.

94'

Sędzia Slavko Vinčić zagwizdał po raz ostatni! Hiszpania jak najbardziej zasłużenie melduje się w finale Euro U-21, Włosi natomiast żegnają się z turniejem!

92'

Dwie minuty do końca meczu. Hiszpanom nie może się już chyba przytrafić nic złego.

92'

Na bramkę Donnarumy uderzał Williams, ale zbyt słabo.

90'

Sędzia przedłużył mecz o 4 minuty.

90'

Włosi jeszcze się nie poddają! Pellegrini wbiegł w pole karne i uderzył po ziemi, jednak hiszpański bramkarz nie mógł mieć żadnych problemów z tym strzałem.

89'

Zmiana także w zespole Hiszpanii. Ceballos opuszcza boisko, a wchodzi na nie Oyarzabal.

88'

Ostatnia zmiana w zespole włoskim. Garritano za Benassiego.

85'

Bellerin po ziemi dośrodkowywał w pole karne, ale za głęboko i piłkę spokojnie złapał Donnaruma.

83'

Zmiana w reprezentacji Hiszpanii. Suarez wchodzi w miejsce Deulofeu.

81'

Strzał Deulofeu zablokowany przez obrońcę. Rzut rożny dla Hiszpanii.

80'

Wreszcie jakaś akcja Włochów. Po rzucie rożnym piłka trafia pod nogi Calabrii, jednak jego strzał z dystansu był bardzo niecelny.

78'

Pierwsza zmiana w zespole Hiszpanii. Inaki Williams zmienia Sandro Ramireza.

77'

Cerri nadepnął Ceballosa, za co został ukarany żółtą kartką.

75'

GOL DLA HISZPANII! Asensio wszedł w pole karne i kapitalnie wyłożył piłkę na 14 metr do wbiegającego w szesnastkę Saula, który niezwykle precyzyjnym strzałem pokonuje bramkarza!

73'

Druga zmiana w zespole Włoch. Cerri zmienia Petagnę.

72'

Z linii pola karnego uderzał Asensio! Bardzo delikatnie, mierzył tuż przy słupku, ale minimalnie chybił.

70'

Kapitalna indywidualna akcja Ceballosa! Trochę pogubił się w dryblingu, ale do piłki w polu karnym dobiegł Deulofeu, który jednak również przesadził z wrażeniami artystycznymi.

69'

Kolejna akcja Sandro Ramireza. Dryblował na linii pola karnego, a następnie oddał strzał, ale został zablokowany.

68'

Deulofeu próbował strzału z dystansu, ale tym razem Donnaruma zdołał odbić piłkę. Nikt nie czekał na dobitkę i włoscy obrońcy, przynajmniej chwilowo, zażegnali niebezpieczeństwo pod własną bramką.

65'

CO ZA GOL! SAUL! Niepilnowany reprezentant Hiszpanii huknął z dystansu i posłał piłkę w okienko bramki Donnarumy! Kolejny gol Saula, który ma chrapkę na najpiękniejszą bramkę turnieju.

63'

REMIS! Bernardeschi uderza zza pola karnego, piłka odbija się jeszcze od obrońcy i wpada do bramki!

62'

Pierwsza zmiana w meczu. Schodzi Chiesa, wchodzi Locatelli.

58'

Dramat Włochów! Po faulu na Ceballosie drugą żółtą kartkę otrzymuje Gagliardini!

59'

Bernardeschi fantastycznie wrzucił piłkę w pole karne! W powietrzu piłkę zgrywał Pellegrini, ale nikt nie zdołał umieścić jej w bramce Hiszpanów.

56'

Calabria ukarany żółtą kartką za faul na Llorente.

54'

GOOOL! Ceballos poprowadził piłkę wzdłuż pola karnego, oddał ją do Saula, który uwolnił się od obrońcy i strzałem lewą nogą nie dał szans Donnarumie!

53'

Hiszpanie spokojnie konstruują akcję od tyłu.

50'

Gagliardini ukarany żółtą kartką.

49'

Sandro Ramirez wraz z Marco Asensio spróbowali napędzić akcję lewą stroną, ale Calabria dobrze przerwał ten atak. Aut dla Włochów.

49'

Nieudany drybling Deulofeu. Aut dla Hiszpanii pod polem karnym Włochów.

47'

Korner dla Włochów. Dobre dośrodkowanie zakończyło się jednak niedokładnym przedłużeniem na dalszy słupek.

46'

Włosi rozpoczęli drugą połowę.

21:59

Piłkarze są już na boisku. Za chwilę początek drugiej części meczu.

45'

Sędzia zakończył pierwszą połowę. A zatem na gole musimy poczekać jeszcze przynajmniej kwadrans.

45'

Żółtą kartką ukarany kapitan Włoch, Benassi.

44'

Petagna dryblował na granicy pola karnego, po czym zdołał oddać strzał. Uderzenie było jednak zbyt lekkie aby zaskoczyć hiszpańskiego bramkarza.

42'

Jak na razie jedyna w pełni skuteczna akcja na stadionie Cracovii to meksykańska fala, która właśnie przetacza się przez trybuny.

39'

Petagna domagał się rzutu karnego, ale sędzia pozostał niewzruszony.

35'

Strzał Sandro Ramireza przelaciał w bezpiecznej odległości nad poprzeczką włoskiej bramki.

34'

Deulofeu dośrodkował w pole karne, gdzie piłki nie sięgnął Donnaruma. W ostatniej chwili włoski obrońca wybija futbolówkę na rzut rożny!

33'

Ponad pół godziny za nami. Gdyby opisać je za pomocą tylko jednego słowa, tym wyrazem byłby "spokój".

31'

Deulofeu uderzył w mur. Piłka spadła pod nogi Ceballosa, który poszukał Deulofeu w polu karnym, jednak strzał tego ostatniego okazał się niecelny.

30'

Sandro faulowany przed polem karnym. Będzie dobra okazja, żeby uderzyć z rzutu wolnego.

27'

Z rzutu wolnego w bocznym sektorze Deulofeu dośrodkowywał w pole karne, ale piłka nie przedostała się przez włoską defensywę.

25'

Było groźnie po rzucie rożnym dla Włochów. Caladrze nie udało się jednak przelobować hiszpańskiego bramkarza.

22'

W polu karnym, trochę szczęśliwie, piłka spadła pod nogi Pellegriniego. Oddał mocny strzał, ale Arrizabalaga był na posterunku

21'

Ceballos strzelał zza pola karnego. Bardzo niecelnie.

19'

Deulofeu opanował długie podanie na skrzydle, zbiegł do środka i uderzył z narożnika pola karnego. Prosto w Donnarumę.

18'

Calabria dośrodkowuje w pole karne, ale piłkę zdołał wybić Bellerin.

17'

Po kwadransie gry Hiszpanie mają blisko 70% posiadania piłki, ale w żaden sposób nie przekłada się to na stworzone sytuacje.

16'

Chiesa wpadł z lewej strony w pole karne, ale Llorente zdołał odebrać mu piłkę.

14'

Vallejo nie przyjął piłki od Llorente i Włosi w łatwy sposób wchodzą w posiadanie piłki. Długo rozgrywali od tyłu, aż spróbowali przerzucić piłkę do Calabrii, który jednak nie opanował jej w okolicach pola karnego.

10'

Zza pola karnego uderzał Ceballos. Piłka odbija się od obrońcy i mamy rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera nieomal wpadło do bramki. Kolejny rożny.

8'

Pierwsza dłuższa akcja Hiszpanów, ale daleko od pola karnego Włochów. Marco Asensio bardzo głęboko wraca się po piłkę.

7'

Bernardeschi spróbował strzału zza pola karnego. Uderzył bardzo mocno, jak i równie niecelnie.

6'

Pierwsze pięć minut za nami. Jak na razie gra toczy się głównie na połowie Hiszpanów.

3'

Chiesa schodził do środka i z narożnika pola karnego oddał pierwszy strzał w tym meczu. Piłka jednak wpadła prosto w ręce hiszpańskiego bramkarza.

1'

W Krakowie Hiszpanie rozpoczęli drugi półfinał!

20:59

Hiszpanie zagrają w czerwono-niebieskich strojach, natomiast Włosi - cali na biało.

20:56

Za nami hymn Włoch. Czas na hymn Hiszpanii.

20:54

Włosi z kolei okazali się najlepsi w grupie C. Zawodnicy Luigiego Di Biagio na otwarcie pokonali Danię 2:0, następnie ulegli 1:3 Czechom, by w ostatniej kolejce wygrać 1:0 z Niemcami.

20:53

Hiszpania grała w grupie B, w której zdobyli komplet punktów. Podopieczni Alberta Celadesa pokonali 5:0 Macedonię, 3:1 Portugalię, a także 1:0 Serbię.

20:51

W zakończonym przed chwilą starciu Niemców z Włochami padł remis 2:2. Rozstrzygnięcia nie przyniosła również dogrywka, a zatem do wskazania zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W nich 4:3 wygrali Niemcy.

20:49

Dobry wieczór! Do rozpoczęcia drugiego półfinału Euro U-21 zostało już tylko nieco ponad 10 minut. W finale na Hiszpanów lub Włochów czekają już Niemcy.