Michał Probierz: Odzyskaliśmy chęć do gry

2 listopada 2015, 22:53 | Przemysław Drewniak

- Zaryzykowaliśmy bardzo dużo zmieniając mikrocykl przed tym meczem. Zawodnicy dostali 6 dni wolnego, ale było widać, że to dobra decyzja. Do 60. minuty byliśmy zdecydowanie lepsi - mówił po spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:1) trener Jagiellonii Białystok, Michał Probierz.

Michał Probierz, trener Jagiellonii

Michał Probierz: Diagnoza, którą postawiliśmy wcześniej, była dobra. Zaryzykowaliśmy bardzo dużo zmieniając mikrocykl przed tym meczem. Zawodnicy dostali 6 dni wolnego, ale dziś było widać, że do 60. minuty byliśmy zdecydowanie lepsi, mieliśmy pomysł na grę. Ale jak się nie wykorzystuje takich sytuacji na wyjeździe, to trudno o dobry wynik. Chłopaki muszą się uczyć piłki. Nie wykorzystujemy takich okazji, że stojąc z boku boiska pozostaje mi tylko kopnąć w reklamę. Widać, że po tej serii porażek zawodnikom brakuje pewności siebie.

Mimo tego jestem zadowolony, bo dziś było widać, że odzyskaliśmy wigor i chęć do gry. Do 60. minuty byliśmy dobrze zorganizowani. W końcówce zabrakło nam spokoju i lepszego utrzymania piłki, ale wiemy jaki jest nasz problem i musimy go powoli naprawiać. Teraz zrobimy wszystko, by wygrać u siebie z Piastem i przełamać złą passę przed własną publicznością.