menu

Messi odejdzie z Barcelony do MLS? Beckham podjął już pierwsze rozmowy

11 września 2019, 11:16 | ms

Od przyszłego roku w amerykańskiej lidze MLS będzie występował Inter Miami, którego właścicielem jest David Beckham. Anglik szuka obecnie piłkarzy, którzy przyciągnął kibiców na stadion. Jego wybór padł na Leo Messiego, któremu po tym sezonie kończy się kontrakt z FC Barceloną.


fot. Eastnews

Dziennikarze "Catalunya Radio" podają, że Messi może opuścić Camp Nou. Wszystko za sprawą Davida Beckhama, który chce stworzyć w Miami prawdziwego potwora. Aktualnie właściciel Interu Miami szuka głośnych nazwisk do swojego zespołu. Podobno Beckham rozmawiał już nawet z Argentyńczykiem na temat całej transakcji i ewentualnych zarobków. Messi z pewnością będzie mógł liczyć na najwyższy kontrakt w nowym zespole, jednak szczegóły nie zostały ujawnione.

Za sam transfer Beckham nie zapłaciłby ani grosza. Wszystko za sprawą klauzuli, która jest zapisana w kontrakcie kapitana Barcelony. Ta pozawala mu opuścić Camp Nou za darmo po zakończonym sezonie. O specjalnym zapisie poinformował nawet prezes Barcelony Josep Maria Bartomeu, który przy okazji zaznaczył, że chce nakłonić Messiego do podpisania dożywotniego kontraktu z Barceloną.

A Barcelona without Lionel Messi is looking more and more likely... [unicode_pictographs]%F0%9F%98%AD[/unicode_pictographs]According to reports in Spain, the Argentina star could leave Barcelona and move to the MLS next summer ✍️[unicode_pictographs]%F0%9F%87%BA[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B8[/unicode_pictographs] https://t.co/E43ljYnCJK— SPORTbible (@sportbible) 9 września 2019


Leo Messi jest piłkarzem Barcelony od początku swojej profesjonalnej kariery. Od 2005 roku w barwach "Dumy Katalonii" rozegrał jak dotąd 697 meczów, w których 603 gole.