Mecz sparingowy. Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice 1:1. Gol Macieja Górskiego (ZDJECIA Z MECZU)

25 stycznia 2020, 15:45 | WŁ

W meczu sparingowym dwóch pierwszoligowców, Radomiak Radom zremisował 1:1 z Puszczą Niepołomice. Mecz rozegrano na trawiastym treningowym boisku przy ulicy Struga 63.

Maciej Górski (z lewej) strzelec gola dla Radomiaka w meczu z Puszczą.

1 / 38

[b]Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)[/b]
[b]Bramki: [/b]Maciej Górski 75 - Łukasz Szczepaniak 68.
[b]Radomiak, 1 połowa: [/b]Mateusz Kryczka - Adam Banasiak, Mateusz Cichocki, Kacper Pietrzyk, Kacper Wiatrak, Meik Karwot, Michał Kaput, Patryk Mikita, Damian Warchoł, Leandro Rossi, Damian Nowak.
[b]Radomiak, 2 połowa:[/b] Mateusz Kryczka - Adrian Nowosadko, Maciej Świdzikowski, Mateusz Cichocki (70 Kacper Pietrzyk), Dawid Abramowicz, Jakub Nowakowski, Rafał Makowski, Merveille Fundambu, Mateusz Michalski, Dominik Sokół, Maciej Górski.
[b]Puszcza, 1 połowa:[/b] Karol Niemczycki - Łukasz Furtak, Michał Czarny (30 Marcin Stefanik), Konrad Stępień, Michał Mikołajczyk - Maksymilian Sitek, Longinus Uwakwe, Marcel Kotwica (30 Wiktor Żytek), Jakub Serafin, Bartosz Żurek - Michal Klec.
[b]Puszcza, 2 połowa: [/b]Mateusz Górski - Łukasz Furtak, Konrad Stępień (60 Michał Czarny), Marcin Stefanik, Aleksander Drobot - Jakub Wojtaszek (60 Marcel Kotwica), Wiktor Żytek, Konrad Nowak, Łukasz Szczepaniak, Jakub Bąk - Marcin Orłowski.

- Bardzo pożyteczny sparing z bardzo wymagającym zespołem. Wynik uważam za sprawiedliwy. Zagraliśmy na dwie jedenastki. Ważne jest też to, że zagraliśmy na naturalnej nawierzchni. Obyło się bez kontuzji. Zawodnicy byli zmęczeni przed dzisiejszym sparingiem. W ostatnim okresie mieliśmy po dwa treningi dziennie, dlatego wczoraj przeprowadziliśmy innego rodzaju trening, bardziej taktyczny i mentalny. Co do zawodników kontuzjowanych, Damian Jakubik trenuje z nami cały czas i mam nadzieję, że w najbliższym sparingu już jakieś minuty zagra. Mateusz Lewandowski jeszcze trenuje indywidualnie, Chams Faraji przedwczoraj zgłosił uraz na treningu. Michał Grudniewski miał rozpiskę indywidualną - mówił po meczu Dariusz Banasik, trener Radomiaka. -

Pierwsza połowa dużo słabsza od drugiej w wykonaniu podopiecznych trenera Dariusza Banasika. W pierwszej Radomiak nie stworzył sobie żadnej okazji bramkowej. Puszcza przynajmniej trzy, ale bardzo dobrze w naszej bramce spisywał się Mateusz Kryczka.

W drugiej połowie radomianie coraz częściej gościli pod bramką zespołu z Niepołomic. Radomiak miał kilka okazji by wyjść na prowadzenie. Gola strzeliła, ale Puszcza.
Radomiak wyrównał po akcji zainicjowanej przez Jakuba Nowakowskiego, który zagrał do Dawida Abramowicza, ten z kolei do Macieja Górskiego, który z kilku metrów skierował piłkę do siatki.
Radomiak atakował i miał kolejne okazje bramkowe. Nie wykorzystał i podobnie jak to było w jesiennym meczu ligowym w Radomiu, także padł remis 1:1.