Manchester City wygrywa z United w derbach. Co dalej z Solskjaerem?

6 listopada 2021, 15:25 | bg

Manchester City pokonał na wyjeździe Manchester United 2:0, a wynik mógłby być dużo bardziej okazały, gdyby nie świetna postawa bramkarza gospodarzy. Czerwone Diabły po raz kolejny tracą punkty, co więc z przyszłością Ole Gunnara Solskjaera?

Wizyty na Old Trafford nie są ostatnio przyjemne dla kibiców Manchesteru United. Kilka dni temu Liverpool nie dał szans gospodarzom strzelając im tam aż pięć goli, a w sobotnie popołudnie Czerwone Diabły przegrały z lokalnym rywalem. Zwycięstwo mistrza Anglii co prawda nie było aż tak okazałe, ale postawa drużyny Ole Gunnara Solskjaera wzbudzała wiele do życzenia.

W pierwszej połowie w piłkę grali praktycznie tylko goście. The Citizens nakładali na przeciwników bardzo agresywny pressing i przez większość czasu nie pozwalali im wyjść z własnej połowy. Taki przebieg gry musiał zaowocować bramkami, a pierwsza z nich padła już w 7. minucie, po tym jak dośrodkowaną przez Joao Cancelo piłkę wbił do własnej bramki Erick Bailly. Na drugie trafienie City trzeba było natomiast czekać do końca pierwszej połowy - znów podawać Cancelo, a akcję wykończył Bernardo Silva.

Wynik 0:2 po zmianie stron można było uważać za korzystny dla gospodarzy, biorąc pod uwagę siłę naporu Obywateli. Różnica bramek byłaby zdecydowanie większa, gdyby nie świetna postawa w bramce Davida De Gei. W drugiej odsłonie ataki gości lekko osłabli, ale wciąż to oni całkowicie zdominowali grę i nie pozwolili United na nawiązanie kontaktu.

Czy posada Solskjaera znów wisi na włosku? Wysokie zwycięstwo z Tottenhamem chwilowo wstrzymała plotki o zwolnieniu Norwega, ale przegrana w derbach znów je napędzi. Problem władz klubu jest jednak teraz większy, bo główny kandydat na stanowisko trenera - czyli Antonio Conte, został już zaprezentowany jako menadżer Spurs.