Liga włoska. Derby Mediolanu na remis! Inter zareagował w ostatniej chwili

20 listopada 2016, 22:39 | Mateusz Hawrot

Liga włoska. Derby Mediolanu nie wyłoniły zwycięzcy! AC Milan wprawdzie rozpoczął strzelanie, prowadził długo 2:1, ale nie utrzymał wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2:2 ustalił bowiem Ivan Perisić. Interowi ten gol się zresztą należał, bo częściej utrzymywał się przy piłce i tworzył więcej okazji. Czy jednak wcześniejsza bomba Antonio Candrevy powinna zostać uznana? Nim piłka wpadła do siatki, faulowany był Manuel Locatelli.

AC Milan - Inter 2:2
1 / 28

Początek spotkania należał do zawodników Interu, którzy dość szybko przejęli inicjatywę. W 14 min. mieli dobrą okazję, by udokumentować swoją przewagę golem, ale Icardi w dobrej sytuacji uderzył prosto w Donnarummę. Milan prezentował się dużo słabiej i po trzydziestu minutach mieli spore szczęście, że nie przegrywali. W 24 min. po wrzutce D'Ambrosio do strzału „szczupakiem” złożył się Perisić, jednak posłał piłkę ponad bramką. Po upływie kilkudziesięciu sekund bliski szczęścia po rzucie rożnym był Kondogbia – zabrakło dosłownie kilku centymetrów, by futbolówka po główce francuskiego pomocnika znalazła się w siatce. W 30 min. bardzo aktywny Candreva zdecydował się na strzał z dystansu i niewiele brakowało, a Inter wreszcie dopiąłby swego. Włoski skrzydłowy mógł w 38 min. zaliczyć przypadkową asystę, ale Icardi nie skorzystał z nieudanego uderzenia Candrevy, bo fatalnie skiksował. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na „Nerrazurrich”. W 42 min. Suso popisał się fantastycznym uderzeniem z lewej nogi i nie dał szans Handanoviciowi, tym samym wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Tak kibice Milanu pożegnali Silvio Berlusconiego (ostatni mecz w roli właściciela klubu):

Derby Mediolanu #DerbyDellaMadoninna pic.twitter.com/cyGZzsemRa— Ultras Polska (@avanti_ultras89) 20 listopada 2016

W drugiej połowie pierwszą groźną sytuację stworzyli podopieczni Vincenzo Montelli, ale piłka po uderzeniu Bonaventury minimalnie minęła słupek. Inter odpowiedział w najlepszy z możliwych sposobów. Wprawdzie najpierw zatrzymał ich refleks Donnarummy, ale po chwili młody golkiper nie miał szans przy fenomenalnej bombie Candrevy z dystansu. Warto dodać, że nie obyło się bez kontrowersji, bowiem mogło dojść w tej akcji do faulu na Locatellim, a jeśli tak było, to bramka nie powinna zostać uznana. Zawodnicy prowadzeni przez Stefano Pioliego nie nacieszyli się długo remisem. W 58 min. po świetnej akcji Carlosa Bakki piłkę w polu karnym otrzymał Suso, oszukał jednego z rywali i pokonał Handanovicia. Spotkanie niebywale się rozkręciło. W 67 min. Donnarumma wykazał się sporymi umiejętnościami, broniąc mocne uderzenie Perisica. Dwie minuty później bramkarz Milanu mógłby mieć większe problemy, ale Icardi w fatalny sposób wykończył akcję sam na sam, niemal podając futbolówkę golkiperowi. Ostatnie kilkanaście minut Inter przysłowiowo bił głową w mur i wydawało się, że zejdą z boiska pokonani. Ich upór ostatecznie opłacił się już w doliczonym czasie gry. W 92 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Perisić, który pokonał Donnarummę i zapewnił swojej drużynie upragniony punkt.

Pomimo niezbyt żwawego początku, derby Mediolanu na pewno nie zawiodły. Oglądaliśmy nietuzinkowe akcje, piękne bramki, a emocje towarzyszyły do samego końca, o czym najlepiej świadczy gol w samej końcówce. Inter grał w przekroju całego spotkania lepiej i na pewno zasłużył na wyszarpany w ostatniej chwili punkt.

Szkoda Milanu, ale Inter nie zasłuzyl na porazke.— Mateusz Święcicki (@matiswiecicki) 20 listopada 2016

Suso obiecywał, że jeśli strzeli 2 gole w derbach, wróci do domu pieszo. Strzelił. A mieszka nieopodal Milanello, około 40 km od stadionu...— Rafał Stec (@RafalStec) 20 listopada 2016