Liga niemiecka. Obraniak uratował punkt Werderowi w meczu z Gladbach! (WIDEO, BRAMKI)

15 lutego 2014, 17:41 | Tomasz J. Górski

Po słabym spotkaniu, Werder szczęśliwie zremisował na Weserstadion z Borussią Moenchengladbach 1:1 (0:1) w meczu 21. kolejki Bundesligi. Bramkę dla gości strzelił na początku spotkania Raffael, który wykorzystał prezent od Lukimyi, a tuż przed końcem meczu wyrównał Ludovic Obraniak! Martin Kobylanski wszedł na boisko w 69. minucie.

Po laniu otrzymanym od dortmundczyków, dzisiaj doszedł remis z imienniczką z Gladbach. Od początku spotkania bremeńczycy jednak dali się zdominować przez Źrebaki. Na efekt trzeba było czekać – już w 6. minucie fatalne zagranie Lukimyi-Mulongoti'ego wykorzystał bez problemu Nando Raffael.

W drugiej połowie Werder próbował odrabiać straty, ale nie udawało się. Aż do 88. minuty, kiedy to Obraniak popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z 20 metrów, Piłka poszybowała w prawy górny róg bramki. Bezradny bramkarz tylko odwrócił głowę.

Podział punktów nie wpłynął na pozycję w tabeli obu drużyn. Borussia jest piąta (34 pkt.), a Werder trzynasty. Nad strefą spadkową ma już cztery punkty przewagi, ale szesnasta Norymberga (17 pkt.) gra jutro z Augsburgiem.

Werder Brema - Borussia Moenchengladbach 1:1 (0:1)

Bramki: 88' Obraniak - 6' Raffael

Werder Brema: Wolf – Ignjovski, Proedl, Lukimya-Mulongoti (27' Kroos), Caldirola – Junuzović, Bargfrede, Makiadi (76' Elia), Obraniak – Petersen (69' Kobylanski), Di Santo

Borussia Moenchengladbach: ter Stegen – Korb, Jantschke (46' Dominguez), Stranzl, Wendt (75' Daems) – Hermann, Kramer, Xhaka, Hrgota (90' Rupp) – Raffael, Kruse

Żółte kartki: 15' Obraniak, 29' Bargfrede, 79' Ignjovski – 82' Hrgota