Koniec spotkania! Benfica bezbramkowo zremisowała z Bayerem.

93'

Piłkarze Benfiki próbują wykorzystać grę w przewadze, ale Bayer skutecznie się broni.

91'

Jeszcze Joao Teixeira zdecydował się na strzał z dystansu. Emir Spahić był jednak czujny i zablokował uderzenie piłkarza Benfiki.

90'

Ostre wejścia Omera Topraka w Cesara. Sędzia pokazuje mu drugą żółtą kartkę. Obrońca Bayeru musi opuścić murawę.

90'

Aleksei Kulbakov doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry.

87'

Za Benito na murawie pojawia się Joao Teixeira.

85'

Znakomite, prostopadłe podanie do Tiago. Piłkarz Benfiki wbiegł z z prawej strony w pole karne. W ostatniej chwili obrońca Bayeru zablokował jego uderzenie. Rzut rożny dla Benfiki.

83'

Jedna z lepszych akcji Benfiki. Z pierwszej piłki zagrali piłkarze Jorge Jesusa, futbolówka trafiła pod nogi Taliski, który strzelił z około 20 metrów. Bernd Leno bronił bezbłędnie.

81'

Talisca wraca do gry, chociaż na początku wyglądało na to, że Brazylijczyk mógł doznać jakiegoś urazu.

79'

Gwizdek Alekseia Kulbakova. Na pozycji spalonej złapany został Koreańczyk Heung-Min Son.

78'

Anderson Talisca doznał kontuzji. Jeden z piłkarzy Bayeru nastąpił mu na nogę, lądując na murawę po walce o górną piłkę.

76'

Druga zmiana w Benfice. Nelson Oliveira zastąpił Derleya.

74'

Chwilę wcześniej ucierpiał Emir Spahić. Obrońca Leverkusen chwilę przebywał poza boiskiem, ale już wrócił na murawę.

73'

Wprowadzony na murawę Talisca zdecydował się na indywidualną akcję. Brazylijczyk pognał środkiem, i chociaż był atakowany przez dwóch zawadników zdecydował się na strzał. Leno nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

70'

W miejsce Josipa Drmicia na murawie pojawia się Heun-Min Son.

68'

W starciu z rywalem ucierpiał Gonzalo Castro. Niezbędna jest pomoc medyczna.

66'

Skutecznie w defensywie zagrał Karim Bellarabi, który nie pozwolił na dośrodkowanie Oli Johnowi. Benfica rozpoczęła od rzutu rożnego, ale piłkę dorzuconą z kornera pewnie złapał Bernd Leno.

65'

63'

Za Limę na murawie pojawia się Talisca.

62'

Teraz dość przypadkowo dobrą okazję mieli zawodnicy Bayeru. Roberto Hilbert zszedł z prawej strony do środka. Futbolówką odskoczyła mu, ale wybijający piłkę obrońca nabił Hilberta. To mogło zaskoczyć Artura, przypadkowe uderzenie nie zmierzało jednak w światło bramki.

60'

Czas na zmiany w Benfice. Jorge Jesus za chwilę da szansę pokazania się Talisce.

58'

Jeszcze jedna akcja gości. Piłka trafiła do Roberto Hilberta. Prawy brońca Bayeru zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego. Strzał piłkarza gości był słaby i niecelny.

55'

Benfica nie radzi sobie najlepiej po przerwie. Ofensywne przewienienie Tiago na Julianie Brandtcie. Od bramki rozpocznie Bernd Leno.

53'

Jeszcze jedna akcja lepiej radzącego sobie po przerwie Bayeru. Karim Bellarabi odegrał piłkę do Josipa Drmicia. Strzał reprezentanta Szwajcarii został zablokowany przez Lisandro Lopeza.

51'

Piłkarze Bayeru przejęli futbolówkę i wyprowadzili kontrę. Josip Drmić odegrał piłkę na 20 metr do Hakana Calhanoglu. Ten zdecydował się na strzał. Uderzenie Calhanoglu było nieprzyjemne, bo futbolówka kozłowała, ale Artur pewnie złapał piłkę.

48'

Szybka akcja piłkarzy Bayeru. Karim Bellerabi pomknął środkiem, ale piłkę wybił mu defensor Benfiki. Od rzutu z autu grę wznowił zupełnie niewidoczny dzisiaj Sebastian Boenisch.

46'

Pierwsza zmiana w drużynie gości. Robbie Kruse w drugiej części już nie zagra. Zastąpił go Julian Brandt.

46'

Piłkarze Bayeru rozpoczęli drugą połowę!

45'

Aleksei Kulbakov zakończył pierwszą połowę spotkania. Piłkarze jak na razie nie zaprezentowali wiele ciekawego.

45'

W odpowiedzi akcja Bayeru Leverkusen. Strzelał Drmić, ale bez najmniejszego problemu piłkę złapał Artur.

44'

Jeszcze jedna akcja Benfiki. Finalizował ją strzałem Tiago. Uderzenie Portugalczyka było jednak niecelne.

42'

Bardzo dobra okazja dla Benfiki. Lima miał już drugą znakomitą sytuację. Napastnik lizbończyków strzelał z około 15 metra, ale nie zmieścił piłki między słupkami. Wcześniej zaspała obrona Bayeru, która zastawiła nieudaną pułapkę ofsajdową.

41'

]

38'

Słabszy fragment gry. Sporo niedokładności w szeregach obu drużyn. Piłkarze chyba myślami są już w szatni.

36'

Pierwsza żółta kartka dla piłkarza Benfiki. Przez arbitra Kulbakova upomniany został Cristante.

34'

Karim Bellarabi strzelał z ponad 35 metrów z rzutu wolnego. Zupełnie nieudany strzał reprezentanta Niemiec.

32'

Po pół godzinie gry bez bramek także w drugim meczu grupy C. Na Stade Louis II Monaco remisuje z Zenitem St Petersburg.

31'

Omer Toprak mocno szarpał za koszulkę Derleya. Piłkarz Bayeru został ukarany żółtą kartką.

29'

Karim Bellarabi zdecydował się na strzał z dystansu, ale został on zablokowany przez Cesara.

28'

Simon Rolfes przedarł się w pole karne, padł w szesnatce, ale o rzucie karnym nie mogło być mowy.

26'

Benfica miała dwa rzuty rożne. Najpierw z prawego narożnika dośrodkował Pizzi, później z lewej strony Ola John. Bez większego zagrożenia pod bramką Oli Johna.

25'

Kamery uchwyciły jak Sebastian Boenisch nie nadążył za Benito i pociągał go za koszulkę. Obrońca Leverkusen obejrzał żółty kartonik.

23'

22'

Z rzutu rożnego dośrodkował Hakan Calhanoglu, piłkę głową próbował uderzać Simon Rolfes, ale ledwo co ją tracił. Futbolówkę pewnie złapał Artur.

20'

Szybki atak wyprowadziła Benfica. Piłka powędrowała na lewe skrzydło do Oli Johna. Piłkarz Benfiki dośrodkował, ale jego zagranie zostało zablokowane. Gospodarze mają rzut rożny.

17'

Arbiter Kulbakov często przerywa grę gwizdkiem. Tym razem przewinił Drmić. Od rzutu wolnego grę wznowił Lisandro Lopez.

15'

Benito zagrał futbolówkę w pole karne. Do podania doszedł aktywny od początku meczu Olaa John. Jego uderzenie zostało jednak zblokowane.

14'

Długo i starannie wymieniali podanie piłkarze Benfiki. Akcja skończyła się nieudanym zagranie Oli Johna.

13'

Fantastyczna akcja Oli Johna na lewej stronie, którego zagranie odbił Bernd Leno. Do piłki dopadł na szóstym metrze Lima i w sobie tylko wiadomy sposób przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

10'

Z pierwszej piłki próbowali wymienić kilka podań gracze Bayeru. Zagranie Gonzalo Castro do Hakana Calkanoglu było zbyt mocne.

8'

Simon Rolfes zagrał w pierwsze tempo do Kruse, ten jednak nie zdołał opanować piłki i ta trafił w ręce Artura.

6'

Indywidualna akcja prawym skrzydłem Robieggo Kruse. Reprezentant Niemiec wbiegł w szesnastkę i oddał strzał. Uderzenie było słabe i Artur nie miał z nim najmniejszych problemów.

5'

Derley został zatrzymany w nieprzepisowy sposób. Od rzutu wolnego grę rozpoczął Cristante.

3'

Spokojne pierwsze minuty spotkania. Trwa walko o panowanie w środku boiska. Arbiter kilka razy musiał użyć gwizdka.

1'

Aleksei Kulbakov gwizdnął po raz pierwszy. Od środka rozpoczęli piłkarze Benfiki

20:41

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę Estadio da Luz. Za moment hymn Ligi Mistrzów i losowanie.

20:33

20:31

Ławka rezerwowych Bayeru Leverkusen: Kresić, Jedvaj, Wendell, Brandt, Kiessling, Son Heung-Min, Yurczenko.

20:29

Ławka rezerwowych Benfiki: Lopes, Talisca, Silvio, Jardel, Teixeira, Oliveira, Guedes.

20:24

20:22

Od pierwszej minuty zobaczymy dzisiaj Sebastiana Boenischa. 27-letni obrońca jest jednym z zawodników, którzy są w kręgu zainteresowań Adama Nawałki, jeśli chodzi o grę na lewej stronie obrony w reprezentacji Polski.

20:18

Piłkarze Benfiki nie mają już szans na zajęcie nawet trzeciego miejsca i grę w 1/16 finału Ligi Europy. Bayer Leverusen awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów ma zagwarantowany. Niewiadomą jest to, na którym miejscu "Aptekarze" zakończą zmagania w grupie C.

20:14

Zapraszamy na relację na żywo z meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów, w którym Benfica Lizbona zagra z Bayerem Leverkusen. Wygrana zapewni gościom pierwsze miejsce w grupie C.