PSV EindhovenPSV Eindhoven
22:37

Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

22:36

Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. Goście praktycznie wcale nie zagrozili bramce Oblaka, gospodarze natomiast dwukrotnie zdołali pokonać bramkarza PSV. Mecz jednak do zbyt ciekawych nie należał, jednakże wynik idzie w świat. Atletico wygrywa grupę D, PSV natomiast stoi pod ścianą, gdyż kolejny mecz z FK Rostov muszą wygrać i to zdecydowanie, aby myśleć o grze w Lidze Europy.

92'

Koniec meczu! Atletico po przeciętnym meczu pokonuje PSV 2:0 i pewnie wygrywa grupę D!

90'

Tu już się chyba nic nie wydarzy. Obie drużyny już czekają na końcowy gwizdek, a przyjdzie im pograć jeszcze 2 minuty, bo tyle doliczył arbiter.

87'

Goście przycisnęli trochę Atletico, gospodarze mają problem z wyjściem z piłką poza własną połowę.

84'

Ostatnia zmiana w ekipie Phillipa Cocu, Davy Propper opuszcza murawę, a w jego miejsce Ramon - Pascal Lundqvist

84'

Saul blokuje wrzutkę Ariasa, korner dla PSV.

81'

Gospodarze uspokoili grę, nie forsując tempa. Podopieczni Diego Simeone chcą chyba już zakończenia tego meczu. Z resztą rywale nie są jakoś entuzjastycznie nastawieni do ataku i raczej nie kwapią się do szarży na bramkę Oblaka.

75'

...a kontuzjowanego Filipe Luisa zastępuje Juanfran.

75'

I mamy zapowiadaną zmianę, a nawet i dwie. Saul zmienia Tiago...

74'

Akcja PSV, Pereiro ładnie zwiódł Gimeneza i oddał strzał lewą nogą, ale bez problemów łapie piłkę Oblak.

72'

ZOET!! Kapitalna parada golkipera PSV! Główkował Gameiro, a ten końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką!

72'

Do wejścia na boisko gotowy jest już Saul.

71'

Wrzutka Gameiro, ale przecenił Griezmanna i jego wzrost :-)

68'

Przejęcie piłki przez Tiago, zagrał on do wychodzącego Griezmanna, a piłki nie zdołał przeciąć Arias. Francuz z dość ostrego kąta zdołał uderzyć piłkę obok interweniującego Zoeta i podwyższył w ten sposób wynik tego spotkania! Już po meczu?

66'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! GRIEZMANN I 2:0!!

66'

Pereiro fauluje Filipe Luisa w walce o piłkę. Goście próbują przejąć inicjatywę, ale bardzo nieumiejętnie.

61'

Kolejna zmiana w drużynie gości, Stevena Bergwijna zmienia Luciano Narsingh

60'

Carrasco ładnie powalczył bark w bark z Propperem, dzięki czemu wywalczył rzut rożny.

55'

Ładne zagranie Griezmanna do swego rodaka, ten popędził do piłki i będąc już w polu karnym, z dość ostrego kąta uderzył na dłuższy słupek, pokonując tym samym Zoeta!

55'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! KEVIN GAMEIRO!!!

53'

Ramselaar wyprowadził ładną akcję gości, ale na końcu spanikował i zagrał do...Godina.

52'

Ładna piłka do uciekającego Griezmanna, ale szybszy Zoet i... tak, Atletico ma rzut rożny.

50'

ALEŻ SZANSA!! Świetna wrzutka, Gimenez uderzył głową na dalszy słupek, akcję zamykał jeszcze Gameiro, ale był spóźniony o ułamek sekundy i nie trącił piłki!

49'

I kolejny korner dla gospodarzy. Tym razem wrzutka Vrsaljko wybita za linię.

48'

Kolejny rzut rożny dla Atletico, tym razem wywalczony przez chyba najlepszego w pierwszej odsłonie Yannicka Carrasco.

46'

Szansa Gameiro, jednak dobrze przyblokował go Isimat-Mirin i gospodarze mają tylko rzut rożny.

46'

Wznawiamy grę! Oby było ciekawiej niż w 1. połowie!

46'

Willems opuszcza plac gry. Jednak nie będzie w stanie kontynuować swego występu, zmienia go Jordy de Wijs.

21:33

Nudne widowisko mamy dziś na Calderon. Jak już wspomniałem, mecz ten przypomina szachy, niewiele się dzieje. Poza kilkoma szansami nie mieliśmy praktycznie nic ciekawego. Szkoda. Liczymy, że obraz gry ulegnie zmianie po przerwie.

45'

Koniec pierwszej połowy! Bez bramek na Calderon, zapraszam za kwadrans!

44'

Dobry wślizg Gimeneza, którym nie tylko zatrzymał Willemsa, ale i zmusił go do błędu. Oblak od bramki.

43'

Atletico spokojnie konstruuje swe akcje. Goście natomiast spokojnie się bronią powodując, że na boisku mamy bardziej szachy aniżeli piłkę nożną.

37'

Arbiter odgwizdał spalonego Gameiro.. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Francuzowi do spalonego zabrakło dobrego metra, a dodatkowo ręką w tej sytuacji zagrał Ramselaar..

34'

Uderzenie Pereiro z narożnika szesnastki, chciał "zawinąć" rogala do długiego rogu, ale zrobił to bardzo niestarannie. Od bramki Oblak.

34'

Krótkie rozegranie Zinchenki do Willemsa, ten mięciutko w pole karne, ale nikt z jego kolegów nie sięgnął piłki. Przejęli ją jednak gospodarze i ruszyli z kontrą, ale zbyt mocne zagranie Carrasco do Griezmanna i z akcji nic nie wynikło.

33'

Próba wrzutki Willemsa zablokowana, goście mają swój pierwszy rzut rożny.

30'

Wrzutka Gabiego w pole karne PSV, ale dobrze wyskoczył jeden z obrońców i Rojiblancos mają korner.

27'

Holender opuszcza plac gry o własnych siłach, trzymając się za głowę. Chyba będzie dobrze, ale na razie jest pod opieką lekarzy.

27'

Ojoj, mamy jakąś poważniejszą sytuację. Dośrodkowanie pewnie wyłapał Zoet, ale znokautował przy okazji Willemsa, który padł zupełnie nieprzytomny na murawę!

25'

Zinchenko! Dobra wrzutka z rzutu wolnego, bardzo mocno bita piłka. W polu karnym Atletico bliski przecięcia tego zagrania był Moreno, lecz ostatecznie nikt nie trącił piłki, a ta wylądowała w rękawicach Oblaka!

24'

Mała poprawka - Gameiro nie zdołał oddać strzału, bo piłkę wślizgiem wybił mu Willems! Świetna interwencja Holendra!

23'

Sporo kopaniny w ostatnim okresie. Inicjatywa jednak nadal po stronie gospodarzy.

20'

GAMEIRO! Teraz z kolei Francuz miał doskonałą szansę na bramkę! Przejął piłkę po błędzie defensorów PSV i również stanął oko w oko z bramkarzem, lecz Zoet obronił jego strzał!

18'

PEREIRO!!! CÓŻ ZA SZANSA!! Bergwijn świetnie wypatrzył wychodzącego Urugwajczyka, ten znalazł się sam na sam z Oblakiem, jednak próbował go przelobować, co się nie udało i Słoweniec złapał piłkę!

16'

Kapitalny rajd Carrasco, ale Belg w ostatniej chwili chyba niepotrzebnie próbował podawać do Griezmanna, mógł strzelać! A tak tylko strata.

14'

Schwaab przejmuje piłkę na własnej połowie, lecz po chwili na ziemię powala go Gabi. Rzut wolny dla PSV.

12'

GODIN!! Świetne rozegranie tego rzutu wolnego, Tiago mięciutko wrzucił w szesnastkę gości, a tam najwyżej wyskoczył Godin, ale jego główkę wyłapał Zoet!

11'

Koke faulowany przez Moreno około 30 metrów od bramki Zoeta. Będzie okazja dla gospodarzy.

9'

Teraz z kolei świetna szansa Griezmanna, który przyjął piłkę na 14. metrze, ale strzał Francuza obok słupka.

8'

ALEŻ PUDŁO! Carrasco świetnie zagrał z prawej strony do wbiegającego Gameiro, ale ten mając przed sobą tylko bramkarza fatalnie pudłuje! To powinien być gol!

7'

Zamieszanie pod polem karnym PSV, piłkę przejmuje Griezmann ale nie udało mu się finalnie przedrzeć przez defensywę gości.

5'

Dwójkowa akcja Ariasa i Zinchenki na prawej flance, ale niedokładne zagranie Ukraińca i piłkę przejmują gospodarze.

5'

Przerzut Gabiego na lewą stronę, ale Zinchenko świetnie odczytał jego zamiary i przejął futbolówkę. Jednak nie na długo, gdyż za chwilę ją stracił.

3'

Teraz z kolei prostopadłe zagranie Koke w kierunku Griezmanna, ale zbyt mocne zagranie Hiszpana.

2'

Carrasco powalczył o piłkę w prawym narożniku boiska, ale dobrze interweniuje Isimat-Mirin.

1'

Arbiter daje znak, zaczynamy! Ruszają gospodarze.

20:42

Główni aktorzy dzisiejszego widowiska już na murawie. Czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:27

PSV zdołało jak dotąd ugrać zaledwie remis w potyczce z Rostovem. Pierwszy mecz w Eindhoven pomiędzy PSV a Atletico zakończył się skromną (a jakże) wygraną podopiecznych Simeone. Czy dzisiaj piłkarze Phillipa Cocu zdołają się odgryźć?

20:15

Rojiblancos wprawdzie są liderem grupy, lecz warto spojrzeć na wyniki przez nich osiągane. W 4 meczach strzelili zaledwie 5 bramek, tracąc zaledwie jedną - w ostatniej potyczce z FK Rostov, gdzie rzutem na taśmę Griezmann dał gospodarzom 3 punkty.

20:07

Atletico w obecnej kampanii radzi sobie wyśmienicie. Podopieczni Diego Simeone wygrali bowiem wszystkie dotychczasowe mecze i pewnie przewodzą w tabeli grupy D. Dzisiejsze spotkanie może zadecydować, że gospodarze zapewnią sobie 1. miejsce w grupie, gdyż porażki w Rostovie doznał Bayern. To z kolei stawia pod ścianą zespół PSV. Ekipa dowodzona przez Phillipa Cocu z zaledwie jednym punktem zamyka tabelę swojej grupy. Dzisiejsza wygrana FK Rostov nad Bayernem mocno komplikuje plany drużyny z Eindhoven. Jeśli chcą powalczyć o Ligę Europy, to koniecznie potrzebują dziś punktów.

20:04

Gospodarze wracają do gry po dwóch bolesnych porażkach w lidze - w debrach Madrytu, ulegli Realowi aż 0:3 i wcześniej pokonał ich też Real, lecz z Sociedad (0:2). Goście natomiast swe ostatnie mecze w lidze zremisowali - najpierw podzielili się punktami z Twente, by następnie stracić 2 "oczka" w Tilburgu z miejscowym Willem II.

19:57

Dobry wieczór! Czas na kolejny wieczór z Ligą Mistrzów! Dziś jesteśmy na Vicente Calderon, gdzie Atletico Madryt podejmie PSV Eindhoven!