Wtorek, 20 października 2015, godz. 20:45
FC PortoFC Porto
2 : 0
 Maccabi Tel-AvivMaccabi Tel Awiw
22:39

Porto wygrało zasłużenie, będąc zdecydowanie drużyną lepszą w przekroju całego spotkania. Zwycięstwo "Smoków" mogło być okazalsze, ale nie wykorzystali oni kilku okazji. Piłkarze Maccabi próbowali nawiązać walkę, ale tylko krótkimi momentami dotrzymywali kroku gospodarzom. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

95'

Koniec meczu! Porto - Maccabi 2:0!

94'

Tello uderzył z "szesnastki" po ziemi i nieznacznie pomylił się! Piłka przeszła obok słupka!

93'

Sprytne zagranie w pole karne Maccabi Danilo Pereiry do kolegi z drużyny, ale Carlos Garcia przeciął to podanie.

92'

Tello z rzutu wolnego trafił w mur.

91'

Żółtym kartonikiem ukarany Carlos Garcia.

90'

Sędzia doliczył cztery minuty.

87'

Zahavi uderzył z ok. 25 metrów z rzutu wolnego na bramkę FC Porto i Casillas z najwyższym trudem obronił jego strzał! Najlepsza okazja Maccabi w tym spotkaniu!

84'

Trzecia i ostatnia zmiana również w Porto. Herrera zastępuje Brahimiego.

84'

Ostatnia zmiana w Maccabi. Itzhaki za Ben Haima II.

82'

Z kontrą wyszło Maccabi, ale przerwał ją Marcano.

80'

Brahimi wyłożył piłkę w polu karnym Pereirze, a ten minimalnie chybił, uderzając nieznacznie nad poprzeczką.

79'

Żółtą kartką za faul na Andre ukarany Ben Haim II.

78'

Maccabi nie poddaje się, szuka jeszcze swojej szansy.

75'

Groźne wstrzelenie piłki wzdłuż bramki przez Vermoutha, ale żaden z graczy Maccabi nie skierował jej do siatki.

73'

Mamy drugą zmianę w Maccabi. Gil Vermouth zmienia Dora Mihę.

72'

Już wszystko w porządku z Rajkoviciem i mecz jest kontynuowany.

70'

Przerwa w grze. Ucierpiał bramkarz Maccabi Rajkovic. Najwyraźniej źle stanął lądując, po tym jak wyskoczył do góry, aby złapać futbolówkę

68'

Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, minimalnie nad bramką uderzył Aboubakar! Było blisko!

66'

Mogło być 3:0! Po zagraniu Tello z lewego skrzydła, Ben Haim o mały włos, a zdobyłby bramkę samobójczą! Uratował go przed tym słupek!

66'

Strzał Rikana sprzed chwili rozochocił go. Ponownie poszukał szczęścia uderzeniem z dystansu, lecz teraz był bardzo daleki od celu.

64'

Wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko Rikan zdecydował się na uderzenie z dystansu i niewiele pomylił się!

63'

Maccabi próbuje stworzyć zagrożenie pod bramką Casillasa, ale na razie niewiele z tego wychodzi.

61'

Tibi zdjął teraz piłkę z głowy Brahimiego, który czyhał na nią po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

58'

Piłka po uderzeniu Andre z dwudziestu metrów poszybowała nad poprzeczką.

56'

Pierwsza zmiana w Maccabi. Avraham Rikan zastąpi na placu gry Nikolę Mitrovicia.

54'

...i druga zmiana - Danilo Pereira wchodzi na plac gry za Giannelliego Imbulę.

54'

Dwie zmiany w szeregach gospodarzy. Cristian Tello za Jesusa Coronę...

53'

Porto tak jak w pierwszej połowie przycisnęło teraz Maccabi.

51'

Dośrodkowanie Rubena Nevesa z rzutu wolnego i goście skutecznie wybijają futbolówkę z dala od własnej bramki.

50'

Andre faulowany na pograniczu pola karnego przez Ben Harusha. Rzut wolny dla gospodarzy.

48'

Skutecznie w obronie interweniuje Maxi Pereira i od autu FC Porto.

47'

Zahavi nie ma dzisiaj najlepiej ustawionego celownika. Kolejna jego próba z dystansu i tym razem także bardzo niecelna.

46'

Oba zespoły już gotowe do wznowienia gry i zaczynamy drugą połowę!

45'

Koniec pierwszej połowy! FC Porto zasłużenie prowadzi z Maccabi Tel-Aviv 2:0. Przyjezdni w bardzo trudnej sytuacji. Czy zdołają się podnieść po przerwie?

43'

Po centrze z lewej flanki w pole karne Porto, ustawiony tam Zahavi przepięknie złożył się do strzału, ale piłka po jego uderzeniu przeszła obok słupka.

43'

Po centrze z rzutu wolnego zawodnika Maccabi, powstało zmieszanie w polu karnym Porto, ale gospodarze wyszli z opresji bez szwanku.

42'

Aboubakar znakomicie zagrał piłkę na wolne pole do Brahimiego, a ten pokonał wychodzącego z bramki Rajkovicia, który nie miał za wiele do powiedzenia.

41'

GOL! I już mamy 2:0! Tym razem na listę strzelców wpisuje się Brahimi!

38'

Po dośrodkowaniu Layuna z lewego skrzydła w pole karne, do piłki doszedł Aboubakar, który uderzył mocno z główki, futbolówka po drodze odbiła się od próbującwgo interweniować Rajkovicia i zatrzepotała w siatce!

37'

GOL! 1:0 dla FC Porto, a strzelcem Aboubakar!

36'

Ależ teraz gorąco było pod bramką Maccabi! Najpierw Aboubakar nie sięgnął piłki po dograniu z lewej strony, a strzał zamykającego akcję Andre został zablokowany.

34'

Od kilku minut, po okresie wyrównanej gry, "Smoki" bardzo wyraźnie przeważają na boisku i nie pozwalają na zbyt wiele przyjezdnym.

32'

Miha ukarany żółtą kartką za faul na Imbuli w środku pola.

31'

Co chwila FC Porto nęka defensywę Maccabi, ale na razie skutecznie odpiera ona ataki.

27'

Zamknięci teraz na własnej połowie goście. Drugi rzut rożny z rzędu dla "Smoków".

25'

Ależ było bliskie teraz szczęścia FC Porto! Po centrze Andre na piąty metr, Aboubakar uderzył nieznacznie obok słupka!

23'

Zahavi zdecydował się uderzać bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz piłka zatrzymała się na pierwszej napotkanej przeszkodzie, czyli na murze gospodarzy.

22'

Żółta kartka dla Corony za faul na Ben Haimie. Rzut wolny dla Maccabi z ok. 30 metrów.

20'

Z dystansu po stronie Maccabi próbował zaskoczyć Casilliasa tym razem Peretz, ale podobnie jak w przypadku strzałów Zahaviego, był on niecelny i to bardzo.

20'

Coraz śmielej zaczyna sobie poczynać na Estadio do Dragao Maccabi.

19'

Kolejna próba Zahaviego z dystansu i kolejna niecelna.

16'

Przepiękna, solowa akcja Ben Haima! W polu karnym został powstrzymany i przewrócony przez obrońcę Porto, ale gwizdek sędziego milczał.

13'

Zahavi uderzył tuż zza pola karnego, ale bardzo niecelnie i od bramki Casillias.

12'

Ładna akcja FC Porto. Brahimi przedarł się miedzy dwójką obrońców Maccabi, zagrał w pole karne do Aboubakara, ale ten nie trafił czysto w piłkę i złapał ją spokojnie Rajkovic.

10'

Uderzenie zza pola karnego Rubena Nevesa, piłka po drodze zaliczyła rykoszet i mamy rzut rożny.

9'

Kolejny korner dla FC Porto. Piłkę po dośrodkowaniu z niego próbował opanować w polu karnym Brahimi, ale ta sztuka mu się nie udała i futbolówkę przejął Rajkovic.

6'

Po centrze z rzutu rożnego, z główki na bramkę uderzył Brahimi, ale trafił prosto w ręce Rajkovicia.

6'

Kolejna akcja gospodarzy, po której tym razem wywalczyli rzut rożny.

5'

Porto stara się od pierwszych minut przejąć inicjatywę, narzucić swój styl gry i zdominować rywala.

3'

Andre zagrywał piłkę, z niemal linii końcowej, wzdłuż bramki, ale złapał ją Rajković.

2'

Zablokowany strzał Zahaviego z okolic "szesnastki".

1'

Pierwsza akcja prawym skrzydłem "Smoków", ale przerywa ją Ben Harush.

1'

Francuski arbiter daje sygnał do rozpoczęcia meczu i od środka goście z Izraela!

20:44

Wspólnie zdjęcie sędziów, piłkarzy Porto oraz Maccabi w ramach akcji UEFA przeciw rasizmowi.

20:43

Na Estadio do Dragao jest dzisiaj trochę wolnych miejsc.

20:42

Czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:42

Piątka sędziowska z Francji wyprowadza oba zespoły na murawę Estadio do Dragao!

20:41

Na stadionie w Porto rozbrzmiewa hymn "Smoków", a piłkarze obu ekip czekają już w tunelu.

20:39

Kilka minut dzieli nas od pierwszego gwizdka na Estadio do Dragao! Rozjemcą w meczu FC Porto - Maccabi Tel-Aviv będzie Francuz Clement Turpin.

20:29

To przyjemność być tutaj, dla mnie jak i dla moich graczy. Nie mam powodu do płaczu. Jesteśmy gotowi do walki

- zapewnia szkoleniowiec przyjezdnych Slavisa Jokanović..

20:27

-

Maccabi ma swoje dobre strony. Drużyna jest bardzo dobrze zorganizowana. Jeżeli popatrzymy na ich wyniki w obecnej kampanii pucharowej, możemy się szybko narazić na zlekceważenie rywala. Nie możemy zapomnieć, że nasi rywale wyeliminowali FC Basel w play-off'ach

- przyznał na przedmeczowej konferencji Lopetegui, szkoleniowiec FC Porto.

20:26

Jeszcze raz ławka rezerwowych FC porto, w bardziej czytelnej wersji. FC Porto - ławka rezerwowych: Helton, Danilo, Osvaldo, Bueno, Herrera, Evandro, Tello.

20:24

Maccabi Tel-Aviv - ławka rezerwowych: Azulay Shlomy, Ben Basat, Itzhaki, Lifshitz, Rikan, Vermouth, Ziv

20:22

Wyjściowe składy FC Porto i Maccabi Tel-Aviv są już dostępne w panelu naszej relacji LIVE!

20:13

Za chwilę dodamy do naszego panelu wyjściowy skład Maccabi Tel-Aviv i podamy zestawienie ławki rezerwowych.

20:11

A oto ławka rezerwowych "Smoków".

20:10

Tak prezentuje się wyjściowy skład FC Porto.

20:09

Dziś na Estadio do Dragao FC Porto podejmie Maccabi Tel Aviv. Goście z zerowym dorobkiem zamykają tabelę grupy G Ligi Mistrzów. Z kolei FC Porto jest na drugim miejscu z czterema "oczkami" na koncie i są zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Czy wywiążą się należycie z tej roli? A może skazywani na pożarcie piłkarze mistrza Izraela sprawią niespodziankę? Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45. Zapraszamy na relację tekstową z tego spotkania do Ekstraklasa.net!

16:39

Porto - Maccabi Tel Awiw LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Starcie Dawida z Goliatem

Trzecia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów stoi pod znakiem hitów. Emocji nie zabraknie również w starciu grupy G, gdzie opromienione dobrym startem w tych rozgrywkach - Porto podejmie na Estadio do Dragao, Maccabi Tel Awiw.