Celtic GlasgowCeltic Glasgow
3 : 0
Szachtiorem KaragandaSzachtior Karaganda
22:45

Celtic Glasgow po szalonej końcówce meczu wygrywa z Szachtiorem 3:0 po bramkach Kris Commonsa, Georgiosa Samarasa i Jamesa Forresta. Wielkie brawa należą się jednak również drużynie z Kazachstanu za wielkie ambicję i walkę o awans do samego końca spotkania. Witamy Celtic w gronie 32 najlepszych zespołów w Europie, z kolei Szachtior ma już zapewnione miejsce w Lidze Europy. Dziękujemy za uwagę i zachęcamy do śledzenia pozostałych transmisji na Ekstraklasa.net!

93'

KONIEC! To był nieprawdopodobny, niezwykle emocjonujący mecz! W 93 minucie Forrest pozbawił Szachtior szans na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

93'

To była wspaniała akcja Celticu. Anthony Stokes świetnie wyłożył piłkę do Forresta, którą ten pewnie skierował do siatki rywala.

93'

Strzelec bramki opuszcza boisko, w jego miejsce van Dijk.

93'

GOL!!!!!!!!!!!Forrest!!!!!!!!!!!

89'

Charlie Mulgrew traci piłkę, w jej posiadaniu goście. Khizhnichenko w pole karne, gdzie czujny Forster ucina jego atak.

87'

Ghazaryan zatrzymał szybką kontrę Celticu, nie wynikła z tego jednak żadna skłdna akcja Szachtioru.

84'

Zyankovich nieładne wejście w staw skokowy Forresta, które zostało ukarany żółtą kartką.

84'

Zyankovich pierwszy kontakt z piłką i od razu niecelny strzał na bramkę.

82'

Zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Finonchenko, w jego miejsce Zyankovich.

81'

Celtic zamyka rywali na własnej połowie, Szachtior rozpaczliwie próbuje bronić wyniku i doprowadzić do dogrywki.

80'

Efe Ambrose z łatwością odczytał zamiary rywali, przejął piłkę i kontrę wyprowadzają gospodarze.

79'

Pierwsza zmiana w drużynie Celticu. Za strzelca bramki, Krisa Commonsa wchodzi Derk Boerrigter,

77'

Próba strzału Stokes'a zablokowana przez dobrze ustawionych defensorów Szachtioru.

76'

Zagrożenie pod bramką Mokina, który ofiarnie obronił strzał zawodnika gospodarzy.

75'

Forrest z przebojem wdarł się w pole karne Szachtioru, skrzydłowy ograł kilku graczy, jednak jego strzał z łatwością obronił Mokin.

73'

Finonchenko zwija się z bólu na murawie, z pomocą przybyli już lekarze.

72'

Commons nieudane dośrodkowanie, piłka weszła w posiadanie defensorów z Kazachstanu.

70'

Szachtior po raz pierwszy w meczu zdołał wymienić między sobą kilka celnych podań, których nie przechwycili Szkoci.

68'

Joe Ledley ukarany żółta kartką po faulu na Kolumbijczyku Canasie.

68'

Serhiy Malyi chciał strzelać na bramkę, sędzie odgwizdał spalonego.

67'

Rzut wolny dla gości, wykonywał go Finonchenko, piłkę na aut wybili gospodarze.

65'

Commons miękko w pole karne, wprost na głowy piłkarzy z Kazachstanu.

64'

Forrest nie opanował piłki, zawodnik gości wykonał dalekie podanie do Khizhnichenki, jednak futbolówkę znów przejęli Celtowie.

62'

Coś niebywałego, Szachtior znów mógł zdobyć bramkę!

61'

Andrei Finonchenko wykonuje rzut rożny, Didić uderza, a James Forrest cudem wybija piłkę z własnej linii bramkowej! To mogła być bramka dla gości!

60'

Forrest świetnie podanie do Stokes, który z odległości 3-4 metrów od bramki trafia w poprzeczkę!

59'

Paryvaew do wbiegającego w szesnastkę Ghazaryana, przy piłce gracze Szachtioru.

58'

Paryvaew za długie podanie do Finonchenki, spokojnie rozgrywają gospodarze.

57'

Błąd Efe, który stracił piłkę, swojej okazji szukał Khizhnichenko.

56'

Commons wywalczył rzut wolny po tym, jak został faulowany przed polem karnym rywali.

54'

Forrest krótko rozegrał rzut rożny, futbolówka powędrowała zbyt wysoko, a z grą w powietrzu gospodarze nie radzą sobie dziś najlepiej.

53'

Samaras tym razem wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny, co spotkało się z głośnym aplauzem kibiców Celticu.

52'

James Forrest chciał pokusić się o strzał z dystansu, wykonał go jednak bardzo niecelnie.

51'

Celtic nabiera wiatru w żagle, Brown do Matthews'a, który wyróżnia się dziś na boisku i często włącza w akcje ofensywne swojego zespołu.

50'

Commons ofiarnie wywalczył piłkę, którą bez chwili namysłu skierował w kierunku Samarasa, ten pewnie umieścił ją w siatce rywali.

47'

GOL!!!! Georgios Samaras!

47'

Samaras w swoim stylu rozpoczyna drugą połowę z rozmachem, zdecydował się na samotną akcję, dośrodkowywał tuż przed bramką Szachtioru, piłkę z ledwością wybił Khizhnichenko.

45'

Gwizdek sędziego, tym razem zaczynają gracze Celticu!

21:46

Wracamy na Celtic Park. Kibice gospodarzy śpiewają własnie dla swoich piłkarzy ten jakże piękny hymn "You'll never walk alone".

21:38

Gracze Celticu od początku starali się wyjść na prowadzenie, dlatego też przez pierwsze 45 minut dominowali na boisku wciąż szukając swoich szans do zdobycia gola. Jednak dziś bramkarz Szachtioru, Aleksandr Mokin rozgrywa naprawdę świetne zawody, pewnie interweniuje między słupkami, a na kilka groźnych strzałów gospodarze zdołali pokonać go tylko raz w końcówce pierwszej połowy.

46'

Koniec pierwszej połowy na Celtic Park. Gospodarze w końcówce zdołali zdobyć bramkę, odrabiając przy tym już połowę strat z Kazachstanu. Druga połowa zapowiada się niezwykle emocjonująco!

46'

Commons przejął piłkę od Samarasa i świetnie lewą nogą uderzył na bramkę rywala. Tym razem Mokin nie miał nic do powiedzenia!

45'

GOL!!!!!!!!!!!!! Kris Commons!!!!!!!!!

45'

Dobre podanie do Stokes'a, miał piłkę na lewej nodze, jednak nie udało mu się skierować jej w światło bramki.

44'

Finonchenko osamotniony ruszył na bramkę rywali, piłkarze z Glasgow bez problemów odebrali mu futbolówkę.

42'

Commons wycofał piłkę do Efe, Ghazaryan pewnie zatrzymał tę akcję.

42'

Ambrose odważnie ruszył skrzydłem, przytomnie interweniował Didić.

40'

Kolejna żółta kartka, tym razem ukarany został Gediminas Vicius.

39'

Khizhnichenko próbował oddać strzał, który został zablokowany przez Lustiga.

39'

Efe Ambrose po raz kolejny wywalczył rzut z autu dla Celticu.

38'

Paryvaew do Finonchenki, który złożył się do strzału, znajdował się niestety w niezbyt dogodnej pozycji by skierować piłkę do siatki, dlatego bez problemów przejęli ją gospodarze.

37'

Efe Ambrose faulowany przez Canasa, który obejrzał żółty kartonik.

35'

Co raz większa nerwowość w zespole Celticu. Neil Lennon przed chwilą prowokacyjnie gestykulował w kierunku piłkarza z Karagandy.

32'

Adam Matthews dośrodkowuje w pole karny przeciwników, w obronie przytomnie defensorzy Szachtioru, jednak to Celtic nadal utrzymuje się przy piłce.

30'

Gediminas Vicius musiał skorzystać z pomocy medyków, powrócił jednak na boisko i zaczął od wyrzutu piłki z autu.

29'

Goście dosłownie "wyciągnęli" piłkę spod stóp Browna, Szachtior konstruuję właśnie atak na bramkę rywali.

27'

Kris Commons przesadził z agresją i faulował w środku pola Finonchenkę. Rzut wolny dla Kazachów.

26'

Brown przed jedenastym metrem podawał do lepiej ustawionych kolegów, podanie przeciął Roger Canas.

25'

Brown do samego końca walczył o piłkę przed bramką Szachtioru, faulował przy tym gracza gości, tym razem obyło się bez kartek.

24'

Roger Canas z 16 metra uderzał na bramkę rywali, piłka powędrowała wysoko ponad poprzeczkę.

24'

Grek Samaras próbował swoich sił na prawym skrzydle, atak w jego wykonaniu był nieudany, od bramki rozpoczął więc Mokin.

22'

Ambrose ze spokojem kontroluje piłkę pod własnym polem karnym, podaje do Commonsa, ten do Stokes'a, ale futbolówkę przejęli goście, którzy nie potrafili się długo przy niej utrzymać.

20'

Gospodarze ciągle szukają okazji na zdobycie pierwszej bramki, Aleksandr Mokin jest jednak dzisiejszego wieczoru świetnie dysponowany.

18'

Samaras ostro faulowany przez Simcevica.

18'

Commons kolejny raz dośrodkowuje, źle uderzył piłkę i zawodnicy Celticu nie mogli już stworzyć z tego podania żadnej groźnej akcji.

17'

Anthony Stokes za krótko wykonał rzut rożny i zmarnował kolejna akcję dla Celtów.

15'

Samaras znów faulowany, Kris Commons pewnie uderzył z rzutu wolnego, prosto w ręce Mokina.

15'

Przez kilkanaście metrów przedzierał się Charlie Mulgrew, w środku pola powstrzymali go goście.

13'

Scott Brown stanął przed szansą pokonania Mokina, który z trudnością wybił futbolówkę na aut!

12'

Długa piłka na Samarasa, w obronie przytomnie Vasiljević.

12'

Forrest pędził sam skrzydłem, powstrzymali go piłkarze z Kazachstanu, zdołał jednak wywalczyć rzut z autu dla swojej drużyny.

11'

Rozpoczęła się prawdziwa kanonada na bramkę Mokina, Celtic przez kilka ostatnich minut ciągle bezskutecznie atakuję rywali.

9'

Khizhnichenko zdecydował się na strzał z dystansu, piłkę przytomnie złapał Forster.

7'

Efe Ambrose przegrywa pojedynek główkowy, mógł jednak liczyć na asekurację kolegów, którzy po chwili utrzymywania się przy piłce stracili ją na rzecz Kazachów.

6'

Ależ okazja Celticu! Mokin po dośrodkowaniu gracza gospodarzy ledwo skierował piłkę ponad poprzeczkę.

5'

Stokes próbował zagrywać do Samarasa, futbolówkę w trybuny posłał zawodnik Szachtioru.

4'

Gracze z Karagandy źle wykonali rzut wolny. Bez problemu piłkę złapał golkiper z Glasgow.

3'

Brown popychany przez zawodnika gości. Rzut wolny dla gospodarzy.

2'

Nerwowo rozpoczął Celtic, piłkarze Szachtioru próbują wyprowadzić skuteczną akcję.

20:45

Pierwszy gwizdek sędziego i od środka zaczynają goście!

20:38

Mimo wszystko, bez względu na wynik Szachtior już przeszedł do historii kazachskiego futbolu, bowiem jako pierwszy zespół z tego kraju zdołał dotrzeć do fazy grupowej jakichkolwiek europejskich rozgrywek.

20:33

W porównaniu do poprzedniego spotkania w zespole Celticu zaszły aż trzy zmiany. Dzisiejszego wieczoru zabraknie na murawie takich piłkarzy jak Emilio Izaguirre, Virgil van Dijk i Steven Mouyokolo. Natomiast Wiktor Kumykow wytypował do gry dokładnie taką samą jedenastkę jak tydzień temu.

20:20

Stadion Celtic Park jest już gotowy na mecz rewanżowy od dobrych kilku godzin :)Celtic Glasgow

20:18

"To nie będzie dla nas katastrofa, jeśli nie zakwalifikujemy się do Ligi Mistrzów i będziemy występowali w Lidze Europy"

- Viktor Kumykov, trener Szachtioru.

20:15

"W grze Szachtiora istnieją duże braki, widzieliśmy je już w pierwszym meczu, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Zatem jedyne, co musimy dziś zrobić, to w stu procentach wykorzystać wszystkie możliwości, jakie sobie stwarzamy na strzelenie bramki"

- Neil Lennon, trener Celticu.

20:08

Spotkaniom pomiędzy Szkotami z Kazachami towarzyszy pewna kontrowersja. Dzień przed pierwszym meczem przedstawiciele Szachtioru poinformowali, że dokonali swojego tradycyjnego rytuału i zabili na Astana Arenie owcę, co miało przynieść zwycięstwo. Wygrać się udało, ale obrzęd ten wywołał wielkie oburzenie w Europie. Jak zapowiedział trener ekipy z Karagandy na konferencji przedmeczowej, taki sam rytuał ma odbyć się przed rewanżem.

20:03

Tak prezentuje się szatnia Celticu przed meczem rewanżowym. Szatnia Celticu

20:00

Rezerwowi piłkarze Szachtioru: Pokatilov, Tarasov, Gabyshev, Bayzhanov, Darabayev, Murtazayev, Zenkovich

19:59

Rezerwowi piłkarze Celticu: Załuska, Izaguirre, van Dijk, McGeuouch, Boerrigter, Balde, Watt

19:54

Obok prezentujemy oficjalne jedenastki, które trenerzy obu ekip oddelegowali do gry od pierwszego gwizdka.

19:50

Poza tym Celtowie są znacznie silniejszą drużyną niż ich kazachski rywal. Portal Transfermarkt.de oszacował, że cały zespół Szachtiora wart jest niespełna 4,95 miliona euro, dla porównania to mniej niż... Podbeskidzie Bielsko–Biała. Z kolei jeden piłkarz z Glasgow, Scott Brown sam wart jest 5,5 miliona.

19:48

Nie oznacza to jednak, że Mistrzowie Szkocji stoją na straconej pozycji. W przeszłości czterokrotnie przegrywali swoje pierwsze spotkania w europejskich rozgrywkach, z czego trzy zakończyły się ich ostatecznym zwycięstwem.

19:45

W zeszłym tygodniu w Kazachstanie drużyna Szachtioru sensacyjnie wygrała z Celticiem 2:0 po golach Andrieja Finonczenko i Siergieja Chizniczenko, tym samym na chwilę obecną jest bliższa awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

19:43

Serdecznie witamy w relacji live z meczu Celtic - Szachtior Karaganda, który już za nieco ponad godzinę rozpocznie się na stadionie Celtic Park w Glasgow.