1. połowa0 : 2
93'

Koniec Valencia 1, PSG 2.

94'

Szwed bezsensownie atakuje rywala po stracie piłki. Niepotrzebnie osłabia swój zespół przed rewanżem.

92'

Czerwona kartka dla Ibrahimovicia!

90'

Mocno bita piłka z rzutu wolnego przez T. Costę i Rami uprzedził Sirigu zmieniając tor lotu piłki!

90'

GOL, Rami!

88'

Pastrore, asystent przy pierwszym golu i strzelec drugiego, zmieniony przez Armanda.

85'

Sirigu paruje piłkę po strzale T. Costy!

85'

Viera faulowany w okolicach narożniku pola karnego

84'

Ostatnia zmiana w Valencii: Viera zmienia bardzo dobrze grającego Feghouli'ego. A wcześniej sędzia techniczny pokazał "9", czyli Soldado, który zdjąć opaskę kapitańską.

82'

Akcja Valencii. Podanie Ramiego, który zapędził się pod pole karne, do Soldado przerwane przez... sędziego.

79'

Ibrahomović na spalonym.

79'

Kolejna akcja Valencii lewą stroną zakończona niecelnym dośrodkowaniem. Coraz mniej czasu dla gospodarzy na strzelenie choćby kontaktowej bramki.

76'

Menez zmienia Lavezziego, strzelca pierwszej bramki.

76'

100-procentowa sytuacja Valdeza! Zabrakło koncentracji i kilkunastu centymetrów by zmieścić piłkę w siatce! Piłka poleciała obok bramki.

75'

Fotociekawostka. Tak z goli nowych kolegów z PSG cieszył się zasiadający jeszcze na trybunach David Beckham: Valencia - PSG

73'

Ibrahimović strzela równie mocno, jak i niecelnie.

72'

Soldado minimalnie spóźniony i nie mógł dojść do podania.

72'

Pilka w siatce po strzale zawodnika PSG, ale sędzia gola nie uznał!

69'

Feghouli pospieszył się ze strzałem i piłka poszybowała w górne sektory za bramką Sirigu.

68'

Lavezzi na spalonym.

68'

Akcja za akcję, strzał za strzał. Ciekawie zaczęła się druga połowa.

67'

Składna akcja Valencii i Feghouli zagrywa w pole karne. Valdeza uprzedza Sirigu.

66'

Coraz groźniejsze akcje PSG. Lavezzi podaje w pole karne do Ibrahimovicia, którego zatrzymał jednak Guaira!

65'

Valencia "ciśnie", a PSG nastawia się na kontry.

63'

Veratti świenie przerzucił piłkę pod pole karne Valencii. Lavezzi ograł Ramiego, lecz nie miał z czego uderzyć i piłkę łapie Guaita.

61'

Guaita "wypluł" piłkę po strzale Ibrahimovicia. Lavezzi nie spodziewał się tego i piłka odbiła się od jego nogi po czym wyszła poza boisko.

61'

Maxwell dostał dobre podanie od Pastore, ale pogubił się przed polem karnym Valencii. Kontra gospodarzy i podanie do Soldado, który fatalnie przyjmuje piłkę w polu karnym.

60'

Akcja PSG i Lavezzi chciał uzyskać rzut karny. Sędzia nieugięty.

56'

Chantome przyjął piłkę na ciało po strzale T. Costy. Korner.

55'

Zdaniem sędziego Soldado faulował w polu karnym PSG.

55'

Guardado tym razem w pozytywnej roli. Dośrodkowuje w pole, lecz piłka do niego wraca jak bumerang. Składał się do "porawki", ale był faulowany.

53'

Zmiana w PSG: Chantome za Lucasa.

53'

Pereira strzela z dystansu i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. "Świeca" po strzale Valdeza i Sirigu wybija piłkę. Na rzut rożny.

52'

Lucas niecelnie podaje do Ibrahimovicia. Akcja Valencii i piłkę po dośrodkowaniu Canalesa efektownie piąstkował Sirigu. Akcja z drugiego narożnika Feghouli'ego i korner.

50'

Valdez na minimalnym spalonym.

49'

Valencia próbuje wejść na połowę rywala, ale ci skutecznie ograniczają dostęp. Czas działa na korzyść PSG.

47'

Valencia - PSGValencia - PSG

46'

... i Canales za Banegę.

46'

N. H. Valdez od początku drugiej połowy za Jonasa...

46'

Druga połowa rozpoczęta.

21:47

I wracamy na drugą połowę. Gospodarze z dwiema zmianami. Goście bez zmian.

21:36

PSG wyszło na tę pierwszą odsłonę mocno skoncentrowane. Po "badaniu sił" nadeszła akcja Pastore i Lavezziego, który wykorzystał ten drugi. Szybkie objęcie prowadzenie (w 9. minucie) i nastawienie na kontry). Valencia przeważała, ale niewiele z tego wynikało. Holowanie piłki przez Banegę mogło podnieść ciśnienie Valverde. Bezbarwny Jonas i nie pierwszy raz ogrywany jak dziecko Guardado (jak przy drugiej bramce). Valencia musi odwrócić losy spotkania jeżeli chce powalczyć o ćwierćfinał

47'

Ibrahimović wyprowadził piłkę na środka boiska i podał niedokładnie co wykorzystał sędzia i zakończył pierwszą połowę. Krótkie gwizdy na trybunach Mestalla.

47'

I jeszcze jeden korner dla Los Che.

46'

Alex i rzut rożny.

45'

Chyba ostatnia akcja w pierwszej połowie. Rzut wolny dla Valencii przy chorągiewce. A sędzia dolicza 2 minuty.

42'

Bramka wisiała w powietrzu, ale prędzej dla Valencii. Lucas ograł w dziecinny sposób Guardado i podaje do Pastore, a ten precyzyjnym strzałem pokonuje Guaitę. Valencia 0, PSG 2.

42'

GOL, Pastore!

41'

Valencia gra na wyprzedzenie i przechwytuje "drugie piłki". Banega chciał przyjąć piłkę w polu karnym, ale wybił ją Sakho. A dośrodkowywał Feghouli.

39'

• 224 Podania 92
  • 80% Dokładność podań 62%
38'

Pastore wycofał piłkę na 16. metr do Lavezziego i ten strzela, lecz Guaita pewnie chwyta piłkę.

37'

Banega znowu holuje piłkę i ponownie ją traci. Frustracja kolegów.

37'

Guardado zagapił się i zatrzymał się jak dostał podanie od Soldado. Sirigu od bramki.

35'

Dobre dośrodkowanie i Jonas strzela głową nad poprzeczką.

35'

Rzut wolny dla Valencii z prawej strony. T. Costa ustawia piłkę.

34'

Zlatan poraz drugi z rzędu na spalonym. Błąd liniowego - Szwed był na równi z Ramim.

32'

Pereira też ukarany żółtą kartką.

32'

Żółta kartka dle Verattiego za dyskusje. Tym samym nie zagra w rewanżu.

31'

Lavezzi leży na boisku i pretensje zawodników gości do Valencii za to, że nie wybili piłkę.

30'

Ibrahimović też złapany w pułapkę.

29'

Jonas na spalonym.

29'

Feghouli dobrze zaasekurował Pereirę i uprzedzając Maxwella we własnym polu karnym wybija piłkę na aut. Szybkie wznowienie z linii bocznej zakończone niedokładnym podaniem i Guaita z "piątki".

27'

Lucas poradził sobie z rywalem i strzela płasko. Guaita na raty broni.

27'

Fatalna, nieodpowiedzialna, strata Banegi naraziła Valencię na kontrę. Lucas strzela z 14 metrów bardzo wysoko.

25'

63% Posiadanie piłki 37%

24'

Valencia próbuje sforsować paryski mur. Póki co bezkutecznie. Razi niedokładność w wykonaniu obu stron.

23'

Guardado strzela z narożnika pola karnego tuż nad spojeniem! Chwilę wcześniej bliski szczęścia był Soldado, ale uprzedził go Sakho.

21'

Pereira znowu centruje i Sirigu czekał na piłkę aż ta wpadnie w jego rękawice.

20'

Świetny przerzut do Pereiry i jeszcze lepsza centra Portugalczyka w pole karne, lecz żaden z jego partnerów nie zamykał akcji.

20'

Banega dostał "prezent" od Jalleta przed linią pola karnego i strzelił z woleja, po koźle, obok słupka.

19'

Sędzia pozwala grać. Ogranicza się do gwizdania tylko "większych" przewinień. Valencia kontroluje grę, ale tylko do 20. metra bramki Sirigu.

18'

Przechwyt Soldado w kole środkowym i chciał przelobować stojącego na 16. metrze Sirigu. Piłka w decydującym momencie podskoczyła i zamiast lobu było nieudane zagranie na do Maxwella.

15'

Ibrahimović wzięty w kleszcze przez Pereirę i Ramiego. Wolny dla PSG w pobliżu linii środkowej. Dośrodkowanie i pewnie chwyta piłkę Guaita.

15'

Kolejna akcja Feghouli'ego i Sakho, który przed momentem wrócił na plac gry, wybija piłkę.

13'

Soldado przeszkadzał Sirigu i sędzia odgwizdał faul zawodnika gospodarzy.

12'

Rajd Feghouli'ego prawą stroną i piłka wychodzi na rożny po interwencji Matuidiego. A Sakho jest poza boiskiem.

11'

Odpowiedź Valencii natychmiastowa, ale bez powodzenia. Soldado chciał w stylu kung fu skierować piłkę nogą do bramki gości, a ofiarnym szupakiem popisał się jeden z obrońców PSG i ucierpiał w tej sytuacji. Tylko rzut rożny dla Valencii.

9'

Klepka z Pastore, Lavezzi wpadł w pole karne i piekielnie mocnym strzałem pokonuje Guaitę!

9'

GOL, Lavezzi!

9'

Słupek ratuje Guaitę po strzale Lucasa z ponad 20 metrów! Kapitalne uderzenie!

8'

Kontra PSG i Lucas pogubił się przed polem karnym gospodarzy. Zmarnowana dogodna okazja.

7'

Początek meczu to "badanie sił". Kompletnie nieudane dośrodkowanie Banegi z lewej flanki i Sirigu zaczyna grę z "piątki".

5'

Prostopadłe podanie Banegi do Soldado przed pole karne PSG, ale hiszpański napastnik był na spalonym.

4'

PSG w komplecie. Uraz Lucasa nie okazał się poważny.

3'

Nieporozumienie z Lavezzim i fauluje Guardado na wysokości pola karnego Valencii.

2'

Brazylijczyk na chwilę poza boiskiem, a Feghouli oddaje piłkę rywalowi w geście fair play.

2'

Lucas skręcił staw skokowy! Pomoc medyków i prawdopodobnie będzie konieczna zmiana.

1'

Dalekie podanie Pereiry w pole karne PSG do Jonasa, ale górą Sirigu.

1'

Pierwszą połowę zaczynają gospodarze.

20:42

Hiszpańskojęzyczny "szlagier" już się skończył. Piłkarze już wychodzą na boisko z "dziecięcą eskortą" i sędziami, w tym głównym - Włochem Paolo Tagliavento‎. Hymn Ligi Mistrzów.

20:36

10 minut do rozpoczecia spotkania. Zawodnicy gospodarzy intensywnie rozgrzewają się na boisku w takt... Ai se eu te pego.

20:32

Strzelcy obu drużyn po fazie grupowej:

1. Jonas, Roberto Soldado - po 4 gole
  2. Ezequiel Lavezzi i Sofiane Feghouli - po 3
  3. Alex, Zlatan Ibrahimović, Jeremy Menez, Thiago Silva - po 2
  4. Blaise Matuidi, Guillaume Hoarau (teraz Dalian A'erbin), Javier Pastore, Nelson Haedo Valdez - po 1
20:25

Rezerwowi PSG: Sylvain. Armand, Zoumana Camara, Clement Chantome, Nicholas Douchez (GK), Kevin Gameiro, Jeremy Menez, Gregory van der Wiel.

20:22

Rezerwowi Valencii: David Albelda, Sergio Canales, Diego Alves (GK), Pablo Piatti, Nelson Haedo Valdez, Victor Ruiz, Jonathan Viera.

20:19

PSG wróciło do LM po 8 latach nieobecności. Ostatni awans do fazy pucharowej miał miejsce... 18 lat temu. Na pewno Paryżanie chcą pozostać w tej fazie rozgrywek jak najdłużej.

20:15

Tego sobie i Państwu życzę. Tomasz Górski, witam w relacji 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym Valencia CF podejmuje na własnym obiekcie Paris Saint Germain.

20:14

Co powiedział João Pereira z Valencii?: "PSG ma wszystko. Świetnych piłkarzy, pieniądze, pierwsze miejsce w lidze. Prawie niczego im nie brakuje. Nie mamy zamiaru grać z nimi na remis, trzeba ich pokonać. Wygrana otworzy nam drzwi do kolejnej fazy. Musimy być skoncentrowani. Myślę, że czeka nas bardzo dobre widowisko".

20:12

Ezequiel Lavezzi "Myślę, że to będzie szczególny rodzaj spotkania. Nie możemy popełnić błędów. Jeśli w naszej grze pojawi się bałagan, będziemy martwi". "Valencia to zespół, które ma ogromne doświadczenie w Lidze Mistrzów. Nie jestem pewien, czy to my naprawdę jesteśmy faworytami tego meczu".