Paris Saint-GermainParis Saint-Germain
1 : 1
ValenciaValencia CF
94'

KONIEC Druga część meczu wyglądała o niebo lepiej. Były bramki i szybkie kombinacje. Z dwumeczu zwycięsko wychodzi drużyna PSG, która 15. marca pozna swojego rywala w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów.

93'

Ostatnia nadzieja Valencii - rzut rożny.

91'

Upomnienie dla Banegi za dyskusje z arbitrem.

90'

Arbiter dolicza trzy minuty. Czy Valencia doprowadzić do dogrywki?

88'

Zapominamy o spotkaniu w Hiszpanii. To jest nowy mecz, nowa gra.

- To słowa Ancelottiego przed dzisiejszym spotkaniem. Jak dotychczas widać, że wynik z Mestalla jest wyryty w pamięci piłkarzy PSG dosyć mocno.

86'

Banega zagrywa prostopadle do Soldado, który chce w podobny sposób przekazać piłkę Piattiemu. Piłka zagrana, a Piattiego nie widać. Powtórki pokazują, że Argentyńczyk był lekko przytrzymywany.

83'

Żółty kartonik dla Parejo za przewinienie na Lavezzim. W poczynaniach gości można już zauważyć lekką frustrację.

82'

Ancelotti stawia na defensywę, Lucas schodzi z boiska, w jego miejsce Sakho.

81'

Enty corner "nietoperzy", a zagrożenie wciąż bliskie zeru. Goście atakują zaciekle, ale nie przekłada się to na klarowne sytuacje.

80'

Kapitan Valencii zbyt zacięcie dyskutował z arbitrem, za co otrzymał żółtą kartkę.

78'

Dobry rajd Piattiego na lewej flance, po którym mamy już któryś z kolei rzut rożny. Jak na razie goście nie potrafili zagrozić bramce Sirigu po stałych fragmentach gry.

76'

Strzelec bramki w towarzystwie gwizdów kończy swój występ w dzisiejszym meczy. W jego miejsce pojawia się były piłkarz Borussii Dortmund, Nelson Valdez.

72'

Sirigu postanowił wyjść do centry z rzutu wolnego. Po drodze otarł się o Soldado, potknął i przewrócił. Arbiter uznał, że to wystarczający powód, aby odgwizdać faul.

69'

Costa próbował uderzenia z rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Piłka trafia w mur.

67'

Strzelec bramki ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki podczas celebracji po golu.

66'

Paris Saint-Germain - Valencia CF

66'

GOOOOOLLLL!!!! Lavezzi! Przechwyt i indywidualna akcja Gameiro, po interwencji dwóch obrońców piłka przypadkowo trafia do będącego sam na sam Lavezziego, który na raty pokonuje Guaitę!

63'

Druga roszada w obozie gości, Piatti zmienia Feghouliego.

63'

Gra PSG opiera się głównie na indywidualnych akcjach poszczególnych piłkarzy. Tym razem przed szansą stanął Gameiro, ale jego strzał został zablokowany.

60'

Matuidi świetnie czyta grę, zabiera piłkę Jonasowi i wyprowadza kontratak. Akcję paryżan kasuje dobrze interweniujący Ruiz.

59'

Ancelotti reaguje na straconą bramkę, ściąga z boiska Thiago Mottę. W jego miejsce pojawia się Kevin Gameiro.

58'

Pierwsza bramka MUSI otworzyć to spotkanie. Paryżanie nie mogą teraz czuć się tak pewnie mając tylko bramkę zaliczki. Wynik 1:0 nic nie daje Valencii, dlatego goście na pewno będą dążyć do strzelenia drugiej bramki.

55'

55'

GOOOOOLLL!!! Jonas! Błąd w przyjęciu Matuidiego, piłka trafia pod nogi Jonasa który uderza w samo okienko! Cudowny strzał!

52'

Efektowna akcja Banegi w środku pola, piłka trafia do będącego na skrzydle Jonasa, który zagraniem po linii puszcza w bój Cissokho. Jallet zakończył tą akcję wybiciem piłki na aut bramkowy.

49'

Pastore, przy pomocy kolegi z zespołu, przeprowadził kilkudziesięciometrowy rajd tuż przy bocznej linii boiska. Po interwencji Barragana piłka wpadła pod nogi Alexa, który za nic w świecie nie chciał jej oddać lepiej ustawionemu Pastore i postanowił uderzyć. Piłka odbiła się od obrońców.

46'

Gramy! Być może doczekamy się widowiska ciekawszego niż w podczas pierwszych trzech kwadransów.

21:48

Szkoleniowiec Valencii wobec słabej gry swojego zespołu postanowił działać, Ever Banega zmienia w przerwie Davida Albeldę.

47'

KONIEC I POŁOWY Niezbyt porywające widowisko na Parc des Princes. Paryżanie są zadowoleni z wyniku pierwszego spotkania i wobec braku Ibrahimovicia nie zagrażają bramce Guaity. Goście przeważają, ale nie stwarzają klarownych sytuacji.

46'

Uderzenie Alexa z rzutu wolnego trafia w obrońców. Chwilę później Chantome próbuje strzału z rogu boiska, ale piłka trafia w boczną siatkę.

43'

Feghouli uderzał zza pola karnego, strzał ten sprawił Sirigu sporo problemów, ale ostatecznie zażegnał niebezpieczeństwo.

40'

36'

Tino Costa z impetem ruszył do wybitej na 25.metr piłki i postanowił zatrudnić Sirigu. Bramkarz paryżan musiał tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

34'

Barragan odbiera piłkę Pastore, ta wędruje potem na skrzydło do Soldado. Napastnik Valencii zagrywa do Jonasa na 16. metr i właśnie w tym momencie akcja straciła na urodzie, bowiem uderzenie Jonasa było dalekie od ideału.

31'

Senne widowisko w Paryżu. Brakuje błyskotliwych akcji, brakuje ostrzejszych spięć, brakuje żywiołowego dopingu - nie tak powinny wyglądać spotkania Ligi Mistrzów.

28'

Po szybkim wyprowadzeniu piłki sporo miejsca miał Pastore. Argentyńczyk złamał akcję do środka i zbyt długo zabierał się do strzału, przez co został zablokowany.

26'

Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Christophe Jallet prawdopodobnie nabawił się jakiejś kontuzji, w jego miejsce pojawia się van der Wiel.

22'

21'

Pierwsza adnotacja w notesie arbitra, David Albelda ukarany za przewinienie taktyczne.

19'

Zaczyna zarysowywać się lekka przewaga gości. Valencia rozgrywa piłkę, a gospodarze liczą na to, co wychodzi im najlepiej, czyli szybkie kontry.

18'

Aby przejść dalej, podopieczni Ernesto Valverde muszą strzelić na Parc des Princes co najmniej dwie bramki. Nie jest to zadanie niewykonalne, niemniej jednak zdecydowanym faworytem są paryżanie.

16'

Ładna kombinacja Valencii. Soldado podał do Jonasa i wyszedł na pozycję. Dostał podanie "na ścianę", ale widocznie brakło mu sił na oddanie groźnego strzału. Piłkę pewnie złapał Sirigu.

14'

Lucas pokazał próbkę swoich umiejętności technicznych. Brazylijczyk minął trzech przeciwników, ale po chwili został otoczony przez kolejnych trzech, w efekcie czego stracił piłkę.

11'

Lucas dostał piłkę na skrzydle, pociągnął z nią pod pole karne i oddał strzał po ziemi, który nieznacznie minął bramkę.

10'

Thiago Motta i Alex zderzyli się głowami przy próbie zgrania piłki. Na szczęście żaden z nich nie ucierpiał zbyt mocno.

8'

Ruiz wrzuca piłkę w pole karne, zza linii obrony wyskakuje Jonas, jednak naciskany przez obrońców traci kontrolę nad futbolówką.

6'

Guaita wybija piłkę po wrzutce Pastore, co daje szansę na kontratak dla Valencii. Akcja zatrzymała się na 30. metrze, piłkę przechwycił Thiago Motta.

3'

Świetne prostopadłe zagranie Pastore do Lavezziego. Niebezpieczeństwo zażegnuje interweniujący poza polem karnym Guaita.

20:47

Gramy! Przy piłce goście.

20:45

Na usta wszystkich kibiców Valencii ciśnie się jedno słowo - remontada. Czy zespół z la Liga wyeliminuje Francuskiego giganta?

20:44

Na Parc des Princes wybrzmiewa już hymn Ligi Mistrzów. Na trybunach zasiada komplet widzów - ponad 48 tysięcy osób zgromadziło dzisiejsze spotkanie.

20:39

W przedmeczowych wypowiedziach piłkarzy Ernesto Valverde można dostrzec optymizm. W końcowy sukces wierzy pomocnik "nietoperzy", Tino Costa:

Jesteśmy w stanie zrobić remontadę i awansować. Czujemy się pewni siebie.
20:34

Valencia CF: Diego Alves, É. Banega, P. Piatti, João Pereira, N. Valdéz, A. Guardado,Canales.

20:33

PSG: N. Douchez, M. Sakho, Z. Camara, K. Gameiro, S. Armand, G. van der Wiel, D. Beckham;

20:33

W przypadku, gdy wyjściowe jedenastki nie będą spełniały pokładanych w nich oczekiwań, trenerzy zapewne sięgną po graczy rezerwowych. Oto, jak wyglądają ławki obu zespołów:

20:30

Wobec braku Zlatana i bramce Ramiego w końcówce wygląda na to, że rywalizacja wciąż pozostaje nierozstrzygnięta. Tymczasem Maxwell myśli już o następnej rundzie:

Nie ma takiego zespołu, z którym chciałbym się zmierzyć, za to mogę z całą pewnością powiedzieć, że chciałbym uniknąć Barcelony.
20:27

Oto, co szkoleniowiec gospodarzy powiedział przed rewanżem:

Musimy zapomnieć o wyniku pierwszego spotkania. Mamy przewagę, ale musimy być bardzo ostrożni, zachować nasz styl gry i charakter. Awans do ćwierćfinału LM jest dla nas bardzo ważny.
20:25

Paryżanie do dzisiejszego starcia przystąpią bez kilku piłkarzy, ale ogniwem, którego brak będzie najbardziej widoczny jest niewątpliwie Zlatan Ibrahimović. Szwed w pierwszym meczu, w samej końcówce meczu, otrzymał czerwoną kartkę za "stempel" na nodze jednego z piłkarzy Valencii.

20:21

We Francji głośnym echem odbiła się wypowiedź dyrektora sportowego klubu z Parc des Princes. Leonardo, po przegranym spotkaniu z Reims (0:1), kontrowersyjnie wypowiedział się na temat swojej drużyny:

Możemy stwierdzić po krótkiej analizie, że nie jesteśmy stworzeni do tego typu meczów. Ta drużyna jest stworzona do gry w Europie. PSG woli Europę, nie Francję, gdzie musimy grać przeciwko ultra-defensywnym drużynom.
20:15

Wprawdzie do pierwszego gwizdka zostało jeszcze pół godziny, ale my już rozpoczynamy relację LIVE z meczu Paris Saint-Germain - Valencia. Na początek kilka informacji przed dzisiejszym starciem.