Galatasaray StambułGalatasaray Stambuł
1 : 1
Schalke 04 GelsenkirchenSchalke 04 Gelsenkirchen
90'

Koniec spotkania! Schalke wywalczyło cenny wyjazdowy remis i po dobrej grze jest faworytem przed rewanżem w Gelsenkirchen!

90'

Żółta kartka dla Inana za dyskusje z sędzią.

88'

Po chwilowym ożywieniu tempo gry znowu jakby spadło. Turcy ustawieni bardzo ofensywnie nie potrafią jednak utrzymać się przy piłce, którą z kolei bardzo szanują piłkarze Galatasaray.

85'

Zmiana także w Schalke, Barnetta za Draxlera, który zaliczył niezły występ.

84'

Z boiska zszedł Sanoglu. W jego miejsce Umut Bulut. Terim stawia wszystko na jedną kartę.

80'

Kontra Schalke, Farfan uderzył sprzed pola karnego po ziemi tuż obok słupka. Mogła być bramka!

79'

Rzut wolny z boku boiska. Piłka wybita z pola karnego trafiła pod nogi Sarioglu, który uderzył sprzed pola karnego! Tylko interwencja Hildebranda zapobiegła utracie bramki.

78'

Żółta kartka dla Kolasinaca za faul na Eboue.

78'

Ależ okazja Yilmaza po zgraniu głową Drogby! Turek uderzył jednak minimalnie obok słupka!

76'

Z boiska schodzi Huntelaar, który nie zaliczy meczu do udanych. W jego miejsce Fin Teemu Pukki.

74'

W drugiej połowie gra wyraźnie siadła. Słabiej prezentują się zwłaszcza gospodarze. Postawę Schalke można jeszcze zrozumieć, bo dla nich wyjazdowy remis jest korzystny i mogą sobie pozwolić na nieforsowanie tempa i pilnowanie wyniku.

70'

Rzut rożny dla Galatasaray, ale wybijają piłkę obrońcy. Nie udało się jednak wyprowadzić kontry.

68'

Nounkeu faulował Huntelara i w zamian dostaje żółtą kartkę.

66'

Druga zmiana w Galatasaray. Eboue w miejsce Altintopa.

65'

Ależ teraz błąd obrony Schalke, która straciła piłkę na rzecz Droby. Ten dograł na czystą pozycję do Yilmaza, którego strzał obronił Hildebrand. Do tego sędzia odgwizdał słusznego spalonego. Jest to jednak wyraźne ostrzeżenie dla obrony Niemców.

64'

Bastos zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale uderzył obok słupka.

63'

Okres gry w środku pola i błędów. Zawodnicy tracą piłkę i równowagę na nierównej murawie. Brakuje też składnych akcji podbramkowych.

60'

Leży na boisku opatrywany Dany Nounkeu. Przerwa w grze.

58'

Z lewej strony z daleka w pole karne wrzucił piłkę Amrabat, tam miejsce do strzału głową znalazł sobie Drogba, ale nie uderzył zbyt dobrze.

56'

Ależ okazja Schalke! Draxler dobrze wyszedł z piłką prawą stroną, z pola karnego dograł do Farfana, który uderzył na bramkę. Na drodze piłki stanął jednak Sarıoglu, który dostał nią w ręce przy ciele, a sędzia zdecydował się nie odgwizdywać rzutu karnego. Miał pełne prawo do decyzji, którą podjął.

53'

Galatasaray Stambuł - Schalke Gelsenkirchen

51'

Akcja Galatasaray lewą stroną. Wrzucał piłkę w pole karne Riera, ale nikt nie zamknął akcji.

49'

Z rzutu wolnego w pole karne piłkę dorzucał Farfan, ale za słabo i wybijają obrońcy.

48'

Za faul żółtą kartką ukarany ten, który najkrócej jest na boisku. Amrabat szybko zapisał się do protokołu.

47'

Rzut rożny dla Schalke. Głową na krótkim słupku wybija jednak jeden z obrońców Galaty.

46'

I mamy gwizdek rozpoczynający drugą połowę. Gramy!

46'

Zespoły już na boisku. Mamy zmianę w Galatasaray. Schodzi Sneijder, w jego miejsce Amrabat.

46'

Koniec pierwszej połowy. Schalke zdobyło zasłużoną bramkę do szatni, która zapowiada emocjonującą drugą połowę. Czy Turcy zdołają odpowiedzieć i wygrać u siebie, zachowując szanse na awans czy to goście wykonają krok w stronę ćwierćfinału? Przekonamy się za 15 minut!

46'

Rzut wolny dla Galatasaray. Droba bezpośrednio na bramkę, ale prosto w ręce Hildebranda.

45'

45'

Mamy 1:1! Dobra kontra Schalke, którą wykończa Jones! Duża zasługa przy tej bramce dla Farfana, który poszedł prawą stroną, ściągnął na siebie obrońców i wyłożył piłkę Jonesowi, który miał przed sobą tylko bramkę!

42'

Galatasaray Stambuł - Schalke GelsenkirchenGalatasaray Stambuł - Schalke Gelsenkirchen

41'

Po raz kolejny Hildebrand wyprzedził szarżującego napastnika Galaty. Gospodarze poczynają sobie coraz śmielej.

39'

Po rzucie rożnym Schalek wyszło z kontrą, ale Huntelaar stracił piłkę w próbie dryblingu. Dobrym odbiorem popisał się Riera.

38'

Wrzutka z prawej strony w pole karne Galatasaray, ale udało się wybić piłkę. Turcy wyszli z kontrą, Drogba dograł na dobieg do Ilmaza, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Hildebrand i tylko rzut rożny.

35'

Żółta kartka dla zawodnika Schalke, Jones próbował wymusić kartkę i sam został nią ukarany. Nie wystąpi przez to w kolejnym spotkaniu.

32'

Altintop z prawej strony wrzucał piłkę do Ilmaza, ale ten nie sięgnął piłki i z kontrą wychodzi Schaleke.

31'

Kolejna akcja Schalke Hogeler zagrał do Farfana, jednak podanie było zbyt mocne. Od kliku minut rośnie przewaga Schalke.

29'

Michel Bastos egzekwował ten rzut wolny. Futbolówka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny,

28'

Rzut wolny po faulu na Peruwiańczyku Farfanie. Będzie dobra okazja dla Schalke, Bastos ustawił piłkę niecały metr od linii pola karnego.

26'

Na spalonym znalazł się Jefferson Farfan.

24'

Strzał Wesleya Sneijdera z około 20 metrów, ale obok słupka. Holender poślizgnął się przy tej próbie.

21'

Szarża prawą stroną boiska Jeffersona Farfana, ale zakończona tylko rzutem rożnym.

20'

Strzał z ostrego kąta lewą nogą Didiera Drogby, Hildebrand odbił piłkę przed siebie. Chwilę później dopadł do niej Altintop, ale huknął w poprzeczkę.

17'

Żółta kartka dla Muslery.

16'

Po rzucie rożnym w idealnej sytuacji znalazł się Hoewedes, uderzył piłkę głową, ale Muslera wybił ją. Wydawało się, że Huntelaar wślizgiem musi dobić futbolówkę, ale minął się z nią.

13'

Radość Yilmaza po zdobyciu bramki: Galatasaray Stambuł - Schalke Gelsenkirchen

13'

To już 7 trafienie Buraka Yilmaza w tej edycji Champions League.

12'

Prostopadłe podanie do Buraka Yilmaza, który kapitalną sztuczką techniczną zabrał się z piłką i wyszedł na sytuację sam na sam z Hildebrandem. Yilmaz uderzył mocno pod poprzeczkę i nie dał szans bramkarzowi gości.

12'

GOOOL!!! Burak Yilmaz! 1:0 dla Galatasaray

10'

Dośrodkowanie Romana Neustaedtera na pole karne, Huntelaar zaatakował jednak nie piłkę, a Fernando Muslerę. Faul.

8'

Atak Schalke, ale Huntelaar zagrywa za plecy kolegi i od autu rozpoczną piłkarze Fatiha Terima.

6'

Atak pozycyjny zespołu gospodarzy, którzy spokojnie wymieniają podania w środkowej strefie boiska. Na razie tempo meczu nie jest zbyt wysokie.

4'

W odpowiedzi z około 30 metrów również lewą nogą uderzał kapitan Galaty Sabri Sarioglu. Strzał kilka metrów ponad poprzeczką bramki Hildebranda.

2'

Mocne uderzenie z lewej strony w wykonaniu Brazylijczyka Bastosa, piłkę odbił przed siebie Muslera.

1'

Zaczynamy spotkanie na Türk Telekom Arena!

20:42

Z głośników słychać już hymn Ligi Mistrzów. Za moment początek spotkania.

20:38

Co ciekawe arbitrami obu dzisiejszych spotkań Champions League sa sędziowie ze Szkocji. William Callom poprowadzi mecz w Satmbule, a Craig Thomson hitowe spotkanie na San Siro.

20:30

Do drużyny Galatasaray dołączyli 35-letni atakujący z Wybrzeża Kości Słoniowej Didier Drogba i gwiazda holenderskiej piłki 28-letni Wesley Sneijder. Do tego dochodzi jeszcze rewelacyjnie dysponowany w tym sezonie Burak Yilmaz, który z sześcioma bramkami jest drugim po Cristiano Ronaldo strzelcem tej edycji LM.

20:25

Ławka rezerwowych Schalke: Fährmann, Obasi, Pukki, Metzelder, Fuchs, Barnetta, Meyer

20:22

Ławka rezerwowych Galatasaray: Bulut, Balta, Eboue, Kurtulus, Colak, Amrabat, Iscan

20:15

Zapraszamy na relację LIVE z meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Galatasaray Stambuł i Schalke 04 Gelsenkirchen. Emocji w Stambule z pewnością nie zabraknie. Do rozgrywek Ligi Mistrzów wraca Didier Drogba.