1 : 3
Bayern MonachiumBayern Monachium
1. połowa0 : 2
93'

Koniec spotkania. Arsenal Londyn- Bayern Monachium 1-3. Gracze Bayernu wygrali zasłużenie i postawili milowy krok w kierunku 1/4 finału Ligi Mistrzów. Arsenal w rewanżu może liczyć tylko na cud. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

91'

Uderzenia Santiego Cazorli i Sagni nieudane.

90'

Ósma żółta kartka w tym meczu- ukarany Lahm.

89'

Tu już chyba nic się nie zmieni. Gracze gospodarzy wyglądają na pogodzonych z porażką.

88'

Niecelnie uderzał Giroud.

85'

Strzał Robbena zablokowany przez obrońców.

82'

I mogło być 1-4. Uderzenie Luiza Gustavo broni z trudem Szczęsny, dobitka Gomeza wysoko nad bramką.

81'

Mario Gomeza wszedł na boisko zmieniając Mandżukicia.

81'

Bramka wyraźnie przybiła gospodarzy- wydają się być oszołomieni zaistniałą sytuacją.

79'

Lahm wstrzelił futbolówkęw pole karne- piłka trafiła pod nogi Mandżukicia i po jego uderzeniu odbiła się od jednego z Kanonierów, poszybowała wysoko w powietrze i wylądowała w bramce. Szczęśliwa bramka dla gości.

77'

Gol! 3-1 dla Bayernu! Mandżukić!

76'

Niecelny strzał z dystansu wprowadzonego chwilę wcześniej Luiza Gustavo.

73'

Luiz Gustavo wchodzi na boisko w miejsce Kroosa.

73'

To mogło być wejście smoka- po dośrodkowaniu z prawej strony boiska potężnie z pierwszej piłki uderza Giroud- Neuer instynktownie broni.

72'

I Giroud za Podolskiego

71'

Rosicky wchodzi w miejsce Ramseya.

69'

Wilshere próbował indywidualnej akcji, jednak zbyt mocno wypuścił przed siebie piłkę, którą przechwytuje Neuer.

68'

Strzał Schweinsteigera z rzutu wolnego nieznacznie ponad bramką.

67'

Będzie rzut wolny dla Bayernu po faulu Ramseya. Zawodnik gospodarzy ukarany kartonikiem.

66'

Kolejna kara indywidualna. Lukas Podolski dostaje żółtą kartkę.

66'

Szybka akcja Bawarczyków zakończona podaniem do Robbena, który znajdował się na spalonym.

64'

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Robben w miejsce Ribery'ego.

63'

Strzał z dystansu Kroosa w świetnym stylu broni Szczęsny.

61'

Piłkarze gospodarzy złapali wiatr w żagle i próbują jak najszybciej wyrównać stan meczu.

58'

Żółta kartka dla Muellera.

57'

Podolski wykorzystuje dośrodkowanie z rzutu rożnego strzelając głową do pustej bramki. Duży błąd popełnił Neuer mijając się z piłką przy próbie wyjścia do niej.

55'

Gol dla Arsenalu! Podolski!

54'

Nic nie wynika z tego, iż to londyńczycy są częściej w posiadaniu piłki- zawodnikom Bayernu to nie przeszkadza. Spokojnie kontrolują przebieg spotkania.

51'

Gospodarze wyglądają na kompletnie bezradnych- brak jakiegokolwiek pomysłu podczas konstruowania ataków i głupie, bezsensowne straty nie pomogą im w zdobyciu bramek.

48'

Początek drugiej połowy dla Bayernu. Goście przytrzymują piłkę i spokojnie rozgrywają atak pozycyjny.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

21:35

Drużyna Arsenalu na tle rywala spisuje się bardzo słabo- Bayern zasłużenie strzelił bramki i już po I połowie pierwszego spotkania stawia się w roli zdecydowanego faworyta do awansu do 1/4 LM. Czy Wenger da radę wstrząsnąć swoimi piłkarzami w przerwie?

47'

Koniec I połowy. Arsenal-Bayern 0:2.

44'

Ależ szansa! Mario Mandżukić uderza głową- piłka przechodzi centymetry obok lewego słupka.

42'

Pierwszy raz od dłuższego czasu piłka trafia w ręce Szczęsnego- polski bramkarz przechwytuje dośrodkowanie rywali.

42'

40'

W ostatnich minutach zarysowuje się przewaga Arsenalu. Piłkarze tego klubu chcą za wszelką cenę zmienić wynik, na razie bezskutecznie.

37'

Coraz więcej fauli- widowisko traci na atrakcyjności.

36'

"Żółtko" dla Schweinsteigera.

35'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka znajduje się pod nogami Mertesackera- jego uderzenie zablokowane.

34'

Upomnienie dla Dante za faul na graczu Arsenalu.

32'

Dużo walki w centralnej strefie boiska. Arsenal stara się stworzyć zagrożenie, nie pozwalają na to piłkarze gości.

30'

5 strzałów, 3 na bramkę, 2 gole. Bardzo skutecznie gra dziś Bayern.

27'

Bardzo źle układa się ten mecz dla gospodarzy. Już w tym momencie wydaje się, iż po raz kolejny nie uda im się awansować do ćwierćfinału LM.

24'

Zawodnikom Arsenalu puszczają nerwy. Kolejny ostry faul, kolejna kartka. Tym razem ukarany Arteta.

22'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Van Buyten. Szczęsny niepewnie odbił piłkę przed siebie- tam stał już Mueller, który skierował piłkę do siatki.

22'

Żółtą kartkę otrzymuje Sagna.

22'

2-0 dla Bayernu! Mueller!

21'

Coraz groźniejsze są akcje monachijczyków przeprowadzane prawą stroną bpiska.

20'

Chwila przerwy spowodowana problemami natury technicznej arbitra bramkowego.

18'

Odrobina spokoju na boisku. Bayern przejął piłkę i uspokoił grę.

15'

Żółta kartka dla Vermaelena.

15'

I kolejny stały fragment gry dla gości- tym razem do bramki bliżej- około 20 metrów.

13'

Szybka kontra angielskiego klubu zastopowana niedaleko "szesnastki" rywali.

11'

Faul niedaleko pola karnego Londyńczyków. Będzie rzut wolny dla Bayernu z 25 metrów.

9'

Z prawej strony dośrodkowywał Mueller- piłka trafiła na 16 metr, gdzie stał Kroos, który potężnie uderzył z pierwszej piłki w kierunku bramki. Fantastyczne uderzenie- Szczęsny bez szans.

7'

Gol dla Bayernu! Toni Kroos!

6'

Szybka akcja gospodarzy- wstrzelenie piłki w pole karne rywali przecięte przez jednego z obrońców- będzie rzut rożny.

5'

Pierwszy korner dla przyjezdnych.

4'

Pierwsza akcja gospodarzy. Dośrodkowanie Cazorli wyłapane przez Neuera.

2'

Spokojny początek spotkania. Arsenal rozgrywa atak pozycyjny.

1'

I zaczynamy! Arsenal od środka

20:42

Obie drużyny już na murawie. Rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów.

20:35

Do rozpoczęcia spotkania zostało 10 minut.

20:29

Obie ekipy grały za sobą dotychczas czterokrotnie. Statystyki: 2 zwycięstwa Bayernu, 1 remis, 1 zwycięstwo Arsenalu. Bramki: 6:4 dla Bayernu

20:20

W bramce gospodarzy wystąpi bramkarz reprezentacji Polski- Wojciech Szczęsny, dla którego będzie to niezwykle ważny mecz. Podobno trener Arsenalu ma już dość nierównej formy Polaka i w wypadku słabszych występów w następnych spotkaniach jego pozycja w wyjściowym składzie może być zagrożona.

20:18

Faworytem do awansu jest niewątpliwie drużyna dzisiejszych gości. Bayern jest liderem Bundesligi, bardzo dobrze radzi sobie również w europejskich pucharach. Arsenal natomiast przeplata bardzo dobre występy z tymi gorszymi, a dodatkowo trener Arsene Wenger cieszy się coraz mniejszym wsparciem ze strony kibiców.

20:15

Dla obu drużyn nadchodzący dwumecz będzie bardzo ważny- awans do 1/4 finału to cel każdej z nich.

20:13

Już o 20.45 rozpocznie się mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym Arsenal Londyn podejmie na własnym stadionie wicemistrza Niemiec, Bayern Monachium. Na relację z tego spotkania zaprasza Michał Kopciński.