Liga Mistrzów. VAR nieprzyjacielem Ajaksu. Doświadczenie wygrało z młodością

13 lutego 2019, 22:55 | red

Kibice w Amsterdamie byli świadkami świetnego spotkania. Skazywany na porażkę Ajax rozegrał kapitalne zawody, ale doświadczenie Realu zaprocentowało w drugiej połowie. Gospodarze strzelili jedną bramkę więcej. Po analizie VAR trafienie zostało jednak anulowano. Rewanż w Madrycie zapowiada się pasjonująco.

Spotkanie w Amsterdamie rozpoczęło się od szturmowych ataków gospodarzy. Gracze Realu byli wyraźnie zaskoczeni boiskowymi wydarzeniami, a Ajax robił swoje. Goście odgryźli się w 14. minucie, gdy Vinicius Junior pognał lewą flanką i w polu karnym przełożył piłkę na prawą nogę, ale jego strzał zmierzający pod "ladę" fantastycznie obronił Onana.

W 27. minucie słupek uratował zespół gości. Dusan Tadić urwał się Serio Ramosowi, a jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Thibaut Courtois. Dziesięć minut później Ajax dopiął swego - Nico Taglifacio wykorzystał niepewne wybicie Courtois i otworzył wynik spotkania. Stadion oszalał, a Damir Skomina skorzystał z VAR-u i nie uznał bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od świetnej okazji Neresa, ale z uderzeniem Brazylijczyka poradził sobie Courtois. Chwilę później było już 1:0 dla Realu. Chwila nieuwagi gospodarzy, błysk Viniciusa i Karim Benzema wpisał się na listę strzelców. Stracona bramka pobudziła Ajax i w 75. minucie Hakim Ziyech skutecznie zakończył koronkową akcje swojego zespołu.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem znać o sobie dało doświadczenie Realu. Dani Carvajal pognał skrzydłem i dograł do Marco Asensio, któremu wystarczyło dołożyć nogę i w ten sposób zapewnił "Królewskim" zwycięstwo.

[xlink]0f2d3b17-65b9-65b5-02d9-4221e4de5695,b03573f3-b17d-7655-29b7-c1a1ebae9c61[/xlink]