Liga Europy. SKRÓT MECZU: Szachtior Soligorsk - Lech Poznań 1:1 [BRAMKI, WYNIK]

27 lipca 2018, 09:14 | etc

Liga Europy: Szachtior Soligorsk - Lech Poznań BRAMKI, WYNIK. "Kolejorz" wykonał ważny krok w kierunku III rundy kwalifikacyjnej. Na wyjeździe, mimo utraty bramki zaraz na początku drugiej połowy, dał radę wyrównać. Do siatki trafił debiutujący Joao Amaral. Szachtior Lech zobacz skrót!

Szachtior - Lech

SKRÓT MECZU: Szachtior Soligorsk - Lech Poznań BRAMKI, WYNIK. Do przerwy dobra gra, ale bez goli
Na mecz w Białorusi Lech wyszedł m.in. z Vernonem De Marco, Wołodymyrem Kostewyczem czy Mihaiem Radutem. Plan był taki, żeby kontrolować przebieg wydarzeń i wywieźć korzystny wynik. A za taki uważano nawet bramkowy remis, który w perspektywie rewanżu przy Bułgarskiej okazałby się niezwykle cenny.

Trzeba przyznać, że to spotkanie wyglądało zupełnie inaczej niż rewanż z Gandzasarem Kapan (1:2). Przede wszystkim podopiecznym Ivana Djurdjevicia nie zabrakło pomysłu na rozegranie. Jeszcze w pierwszej odsłonie lewy słupek obił Christian Gytkjaer. Niezłe okazje mieli też inni zawodnicy, jak choćby kapitan Maciej Makuszewski.

SKRÓT MECZU: Szachtior Soligorsk - Lech Poznań BRAMKI, WYNIK. Kłopoty zaraz po zmianie stron
Niestety słabo dysponowany tego dnia był Jasmin Burić. To po błędzie tego bramkarza padła zresztą bramka dla Szachtiora. W 52 minucie Bośniak z polskim paszportem źle się ustawił, przez co musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Elisa Bakaja. Widownia oszalała z radości, ale to na szczęście nie był koniec emocji. Lech zrobił bowiem dokładnie to samo co ligowym spotkaniu z Wisłą Płock - "last minute" wywalczył korzystny rezultat.

SKRÓT MECZU: Szachtior Soligorsk - Lech Poznań BRAMKI, WYNIK. Błysk Joao Amarala
Bohaterem znowu został Portugalczyk. Tyle że nie Pedro Tiba, choć i on miał udział przy trafieniu, a debiutujący Joao Amaral. W 70 minucie ten napastnik pojawił się na placu gry, żeby w 89 cieszyć się z pierwszego gola. Strzał nie był mocny, ale precyzyjny. W ten sposób zespół z Poznania wywalczył to, o czym marzył. Rewanż za tydzień.

Mecz Szachtior Soligorsk - Lech Poznań WYNIK

TOP 10 polskich piłkarzy do wzięcia za darmo

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/173883ae-b6a2-c02e-8e70-d220d5ead325,b3f00b7c-bacc-b39c-98b7-17caedccdaeb,embed.html[/wideo_iframe]