Kontuzja Ibrahimovicia. Mourinho: Nie jestem optymistą

21 kwietnia 2017, 08:57 | Tomasz Biliński

Manchester United wyeliminował w czwartek Anderlecht, awansując do półfinału Ligi Europy. Zespół prawdopodobnie poniósł przy tym spore straty. Kontuzji doznali Marcos Rojo i Zalatan Ibrahimović. - Staram się być optymistą, ale nie jestem - przyznał po spotkaniu menedżer Czerwonych Diabłów Jose Mourinho.

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki w tym sezonie, w 46 meczach Ibrahimobić strzelił 28 goli.

Wygląda na to, że Rojo i Ibrahimović mają podobne urazy i dotyczą one kolan. Argentyński obrońca zakończył grę jeszcze w pierwszej połowie. W ostatnich tygodniach był podstawowym zawodnikiem United.

Z kolei w doliczonym czasie spotkania Ibrahimoviciowi, lądującemu po wyskoku, nienaturalnie wygięła się noga w kolanie.

- Czekamy na wyniki badań, ale nie mam dobrego przeczucia. Staram się być optymistą, ale nie jestem. Urazy wyglądają na poważne, jednak wolę poczekać aż zostaną zrobione wszystkie testy. Jestem menedżerem, nie lekarzem, więc więcej będę mógł powiedzieć w kolejnych dniach - skomentował kontuzje Mourinho.

Brytyjska prasa spekuluje, że uraz szwedzkiego napastnika może przedwcześnie zakończyć jego karierę na Old Trafford. Ibrahimović ma 35 lat, jego umowa z klubem kończy się po obecnym sezonie.

Koniec sezonu dla #Zlatan-a (?!!?). #UEL #MUFC vs. #RSCA pic.twitter.com/DBrbiBe1z3— Tomasz Błasiak (@Blasiu_T) April 20, 2017

W czwartkowym meczu Manchester United wygrał 2:1 (1:1 po 90 minutach) i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. W dogrywce decydującą bramkę zdobył Marcus Rashford.

W zespole Anderlechtu do 79. minuty grał Łukasz Teodorczyk. Polski napastnik miał duży udział przy wyrównującym golu dla gości, strzelonym przez Sofiane Hanniego.