Awantura przed meczem Lyon - Besiktas. Kibice na murawie [ZDJĘCIA, WIDEO]

13 kwietnia 2017, 21:17 | JCZ

Planowo nie rozpoczął się jeden z czterech ćwierćfinałów Ligi Europy. A to z uwagi na zamieszki do jakich doszło na trybunach. Wywołali je kibice Besiktasu Stambuł, którzy zaczęli rzucać przedmiotami w kierunku fanów Olympique Lyon. Ci ewakuowali się na boisko.

Lyon - Besiktas: Burdy przed i na stadionie
1 / 9

Do bijatyki między kibicami doszło również przed stadionem oraz na ulicach miasta. Interweniowała policja. Przynajmniej kilka osób zostało rannych - w tym stewardzi odpowiadający za porządek. Maciej Rybus, który znalazł się poza składem Lyonu, obejrzał mecze w bezpiecznym miejscu.

Organizatorom udało się zaprowadzić spokój i mecz doszedł do skutku z przeszło 40-minutowym opóźnieniem. Po golu Ryana Babela w 15 minucie dla Besiktasu sędzia postanowił go na moment przerwać z uwagi na zachowanie kibiców gości, którzy odpalili środki pirotechniczne.

Mecz wygrał Lyon, który losy odwrócił w samej końcówce. W 83 minucie doprowadził do wyrównania, w 85 zdobył decydującą bramkę. Jej był autor Jeremy Morel, a więc konkurent Rybusa na lewym boku.

Kibice na murawie! Mecz Lyon - Besiktas opóźniony. Relacja trwa w Eurosporcie 1 pic.twitter.com/CoN4kuSCkg— Eurosport Polska (@Eurosport_PL) 13 kwietnia 2017

Français pacifistes vs Turcs barbares pic.twitter.com/CJexwSNibE— Fenerbahçe France (@Fenerbahce__FR) 13 kwietnia 2017

OFFICIAL: Lyon confirm that fans have "taken refuge on the pitch" after projectiles and firecrackers were thrown from the top of the stands. pic.twitter.com/PJ7k1ue0sK— Squawka News (@SquawkaNews) 13 kwietnia 2017

Beşiktaş taraftarının altında yer alan Lyon tribünü atılan meşalalerin ardından sahaya indi. İŞTE O ANLAR! pic.twitter.com/teflRdtEWH— spor!zma (@sporizmacom) 13 kwietnia 2017

Sześć typów kibica. Którym jesteś ty? [GALERIA]

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/6005bbac-ed46-c5f7-bff3-3652fe7ea8c5,8a55e077-88ce-ca60-f13e-59182ad3b89d,embed.html[/wideo_iframe]