Czwartek, 6 sierpnia 2015, godz. 21:00
1 : 0
FK KukesiFK Kukesi
90'

Koniec meczu. Legia - Kukesi 1:0. Wicemistrzowie Polski jutro poznają rywala w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy

90'

Edison Qafa za Filipe Moreirę

90'

Jeszcze mógł podwyższyć wynik Guilherme, ale został uprzedzony przez golkipera Kukesi

87'

Duda do Prijovicia, ale napastnik Legii został uprzedzony przez jednego z graczy Kukesi, a już składał się do strzału

85'

Dwa rzuty rożne dla gospodarzy, ale legioniści nie byli w stanie zagrozić bramce Kukesi. Przekombinowali rozegranie akcji, co wykorzystali goście i przejęli piłkę

81'

Na boisku pojawił się Ylli Shameti, który zmienił Jeana Cariocę

80'

Uderzenie Dudy sprzed pola karnego nad poprzeczką. Słowak strzelił mocno, ale zabrakło mu precyzji

78'

Groźny strzał Brzyskiego z dystansu, bramkarz Kukesi wybił piłkę przed siebie, ale dobrze asekurowali go obrońcy

73'

Goście mieli rzut wolny, mniej więcej 30 metrów od bramki Legii, ale nie potrafili zagrozić wicemistrzom Polski

66'

Gospodarze nie forsują tempa w tym spotkaniu.

60'

Rafał Makowski, mistrz Polski juniorów, zmienia Michała Pazdana.

56'

Gol Michała Kucharczyka

53'

Szybko strzelona bramka podcięła już "skrzydełka" gości

51'

Faul taktyczny w środku pola Dominika Furmana i żółta kartka.

49'

Trener FK Kukesi reaguje natychmiast. Na murawie pojawia się Ndiriqim Halili, który zmienia Edona Hasaniego.

48'

Pierwsza akcja Legii po zmianie stron przynosi bramkę! Będący na 11. metrze Michał Kucharczyk dostał kapitalne podanie z prawej strony pola karnego i płaskim uderzeniem pokonał Ervisa Koci

47'

GOL, MICHAŁ KUCHARCZYK!!!

46'

Druga połowa rozpoczęta.

22:03

Powracamy na Łazienkowską. Jako pierwsi - przy akompaniamencie gwizdów - pojawili się na murawie piłkarze Marcelo Troisiego. Po chwili z brawami zasygnalizowano obecność legionistów

21:54

O pierwszej odsłonie niewiele można napisać, tym bardziej coś, co wartego odnotowania w kontekście boiskowych wydarzeń. Strzałów jak na lekarstwo, celnych strzałów również... Gra bardziej toczyła się w środkowej strefie. Gościom brakuje argumentów by zmusić Legię do większej aktywności.

Wracamy za kilka minut.

48'

Po blisko trzech doliczonych minutach Tony Chapron kończy bezbarwną pierwszą połowę. Legia bezbramkowo remisuje z FK Kukesi

45'

Jeszcze przed przerwą na murawie pojawia się Guilherme, który zastępuje Michała Żyrę.

45'

Michał Żyro popędził za piłką zagraną na "zapalenie płuc", a może skończyć się to poważną kontuzją kolana. Poza boiskiem jest też zawodnik gości, któremu również udzielana jest pomoc medyczna. Obie drużyny grają w "dziesiątkę".

43'

Zrobiło się cieplej przed polem karnym Legii. Sędzia przerwał jednak akcję gości, dopatrując się faulu Felipe Santosa Moreiry.

42'

Indywidualna akcja Ondreja Dudy zwieńczona dobrym strzałem i Ervis Koci pierwszy raz od dłuższego czasu musiał się wykazać w tej akcji, parując uderzenie. Piłka trafiła do Tomasza Brzyskiego, którego wolej... pozostawiał wiele do życzenia.

39'

Renato Malotaj przeciął wślizgiem prostopadłe podanie adresowane do wychodzącego na czystą pozycję Michała Żyro. Po chwili z dystansu huknął Jean Da Silva Agostinho - piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

39'

Niezrozumiała decyzja Michała Kucharczyka! Dostał świetną piłkę w polu karnym i zdecydował się na dośrodkowanie w stronę Aleksandara Prijovicia. Przeciągnięte zagranie w stronę Serba - akcja spaliła na panewce.

35'

Zderzyło się dwóch zawodników Kukesi i przerwa w grze. Obie drużyny wykorzystują ją by uzupełnić płyny.

35'

Nieco ponad pół godziny gry za nami. Szału nie ma, mało celnych strzałów. Dominuje kopanina.

30'

Seria rzutów dla FK Kukesi. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka odbiła się od zawodnika Legii i wyszła na rzut rożny. Po nim piłkę pewnie chwyta Dusan Kuciak.

27'

Bartosz Bereszyński pomagał sobie ręką by zatrzymać piłkę i szarżującego rywala. Sędzia przerwał grę, a obrońca Legii nie kwapił się by podejść do Francuza. Ten jednak sięgnął do kieszonki i pokazał żółtą kartkę.

24'

Dobre podanie Ondreja Dudy przed pole karne do Michała Żyry, któremu pozostało nic poza dobrym dośrodkowaniem. Dla niego było to jednak za dużo - trafił w Gentjana Mucę.

22'

Michał Kucharczyk w polu karnym chciał dośrodkować, ale został zablokowany. Zyskał jednak rzut rożny, po którym najwyżej wyskoczył w polu karnym Jakub Rzeźniczak i musnął piłkę czupryną.

21'

Optymistyczne podanie na prawe skrzydło do dobrze włączającego się do akcji Bartosza Bereszyńskiego. Nawet gdyby miał przyspieszenie Usaina Bolta, to i tak nie zdołałby dobiec do piłki

19'

Ervis Koci powinien popracować nad grą nogami. Miał ułatwione zadanie w postaci wybicia piłki z "piątki", ale piłka wyszła poza linią boczną.

17'

Ponownie w roli głównej Bartosz Bereszyński, ale tym razem w negatywnie należy napisać o jego "wyczynie". Po składnej akcji Legii środkiem dostał świetną piłką w "16" i chciał dośrodkować do Aleksandara Prijovicia. Piłka poleciała wysoko nad bramką...

16'

Aktywny na lewej stronie Erick Flores próbował przedrzeć się i dośrodkować. Skutecznie jego zapędy powstrzymał Bartosz Bereszyński.

14'

Akcja FK Kukesi przerwany - spalony.

14'

Bardzo dobre prostopadłe podanie poszło do Felipe Santosa Moreiry, ale ten nie zorientował się w porę. Chwilę później skoszony równo z trawą został Erick Flores.

12'

Strata Michała Żyry na wysokości prawego narożnika pola karnego gości. Ci ruszyli z kontrą, ale w okolicy linii środkowej stracili piłkę.

10'

Prawa stroną przedzierał się Erick Flores i akcję chciał zakończyć dośrodkowaniem. Trafił w plecy Tomasza Brzyskiego. Po chwili miał szansę do poprawki, ale zapędzony w kozi róg zagrał płasko w "16". Piłkę łapie Dusan Kuciak.

8'

Dobry przerzut Dominika Furmana z głębi pola na lewe skrzydło do Michała Kucharczyka, ale ten był na minimalnym spalonym.

7'

Piłka po strzale Ondreja Dudy przelatuje ok. metra nad poprzeczką bramki Ervisa Koci, który wznawia grę z "piątki".

5'

Gospodarze spokojnie rozgrywają akcję w środku pola. Każdy kontakt z piłką piłkarzy FK Kukesi kwitowany jest gwizdami i... brawami po nieudanym dośrodkowaniu Ericka Floresa. Od bramki Dusan Kuciak

3'

Ależ efektowną i... przypadkową asystę miałby na koncie Michał Kucharczyk! Po szybko rozegranym rzucie wolnym zgrał plecami piłkę w polu karnym do wbiegającego Ondreja Dudę, ale tego w ostatniej chwili uprzedził obrońca, wybijając piłkę jak najdalej.

2'

Pierwsza akcja nagrodzona brawami, ale spokojnie radzą sobie obrońcy FK Kukesi. Po chwili faul Michała Żyry na prawej flance.

1'

... Legioniści, i to oni zaczynają spotkanie.

20:59

Losowanie stron. Rahman Hallaci i Jakub Rzeźniczak przy czwórce sędziowskiej. Górą...

20:55

Za moment obie jedenastki wyjdą na murawę przy ogłuszającym "Śnie o Warszawie"

20:35

Legia i FK Kukesi na rozgrzewce. Legia Warszawa - FK Kukesi

20:30

Obie drużyny po kilkunastominutowej rozgrzewce udali się do szatni. Do rozpoczęcia spotkania jeszcze 20 minut. Trybuny powoli wypełniają się kibicami, ale w drodze na mecz było widać i słychać mobilizację przez niedzielnym meczem z Wisłą Kraków.

20:25

Rezerwowi FK Kukesi: Klodian Xhelilaj, Ylli Shameti, Edison Qafa, Ndiriqim Halili, Andre Juliano Fereira, Konstandin Ndoni, Leonardo Granado Semiao

20:25

Rezerwowi Legii Warszawa: Arkadiusz Malarz, Guilherme, Marek Saganowski, Nemanja Nikolić, Robert Bartczak, Łukasz Broź, Rafał Makowski

20:12

W oczekiwaniu na "jedenastki" obu drużyn odsyłam do zapowiedzi, którą przygotował Konrad Kryczka: Legia – FK Kukesi LIVE! Dopełnić formalności i przejść do 4. rundy

20:09

Oto co miał do powiedzenia trener gości, Marcelo Troisi przed dzisiejszym meczem

20:08

Z Łazienkowskiej 3 wita Państwa Tomasz Górski i zapraszam do śledzenia relacji NA ŻYWO z meczu Legia Warszawa - FK Kukesi w 4. rundzie Ligi Europy. Kłaniam się nisko.

20:05

Tym samym walka o awans przeniesie się więc na boisko, a nie jak większość oczekiwała – przy zielonym stoliku poprzez dyskwalifikację FK Kukesi. Skrót meczu FK Kukesi - Legia Warszawa

20:00

Wydaje się, że awans do następnej rundy jest już rozstrzygnięty – przed tygodniem Legia prowadziła w Tiranie z FK Kukesi (2:1), gdy w 52. minucie mecz został przerwany. Ondrej Duda został trafiony kamieniem z trybun i sędzia zdecydował przed czasem zakończyć mecz. Od dwóch dni wiemy, że wynik został zweryfikowany na walkower dla Legii i dojdzie do rewanżu, który rozpocznie się już za godzinę!.

Jednak Henning Berg oraz Guilherme przestrzegają przed podejściem do tego meczu, jakby to był „spacerek”. Guilherme przed meczem z Kukesi: Wierzę, że nie dojdzie do nieczystych zagrań