Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net. Do następnego razu!

Już tylko katastrofa może odebrać Lechowi awans do Ligi Europy. Poznaniacy wypracowali dziś ogromną zaliczkę, której praktycznie nie da się roztrwonić. Wydaje się, że rewanż będzie tylko formalnością.

93'

Koniec meczu!

93'

Po faulu Kamińskiego na Ivanovskim wywiązała się przepychanka z udziałem zawodników obu drużyn. Wszystko kończy się żółtą kartką dla zawodnika gości.

92'

Żółta kartka dla Kovacsa za wejścia nakładką, a na boisku z bólu zwija się Łukasz Trałka.

90'

Druga połowa przedłużona o trzy minuty.

89'

Mamy również zmianę w Lechu, za kontuzjowanego Robaka wchodzi David Holman. Napastnik Lecha pograł dzisiaj... jakieś sześć minut. Chyba za dobrze się nie rozgrzał.

89'

Zmiana w drużynie Videotonu - Viktor Sejben zastępuje Adama Gyurcso.

87'

Tymczasem na ławkę wrócił Marcin Robak. Najwyraźniej nabawił się jakiegoś urazu.

86'

Najpierw Pawłowski, a później Douglas postanowili ośmieszyć rywali i mijają ich jak chcą. Videoton już całkiem zrezygnowany.

85'

Trałka był blisko drugiego trafienia, po jego strzale piłka odbiła się jednak od klatki piersiowej Danilovicia.

83'

A teraz druga zmiana w Lechu - Dariusz Formella zastępuje Kaspra Hamalainena.

82'

Kovacs faulowany przez Douglasa w okolicy linii środkowej boiska.

80'

I jest jedna z zapowiadanych zmian - Marcin Robak zastępuje Gergo Lovrencsicsa.

79'

Ależ to mogła być piękna bramka! Strzał Pawłowskiego o centymetry mija spojenie słupka z poprzeczką!

79'

I nie tylko on, bo w koszulce meczowej rozgrzewa się również Dariusz Formella.

78'

W zespole Lecha gotowy do wejścia na boisko jest Marcin Robak.

77'

Jakieś spięcie w szesnastce Lecha przed wykonaniem stałego fragmentu gry skutkuje żółtą kartką dla Jasmina Buricia.

76'

Kovacs urwał się obrońcom Lecha, dograł w pole karne do Ivanowskiego, który jednak nie poradził sobie z Marcinem Kamińskim. Zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

72'

Zmiana w drużynie gości: boisko opuszcza Mate Patkai, a w jego miejsce wchodzi Dinko Trebodić.

70'

A wiec kapitan Lecha też ma dziś swoje trafienie! Wszystko zaczęło się od dośrodkowania Barry'ego Douglasa z rzutu wolnego. Po nim był zablokowany strzał Thomalli, piłka trafiła do Pawłowskiego, ten dośrodkował na głowę Trałki, który umieścił piłkę w siatce. "Kolejorz" ma już solidną zaliczkę przed rewanżem!

68'

GOOOOOOOL!!! ŁUKASZ TRAŁKA!!!

65'

Trałka faulowany w środku pola.

62'

Żółta kartka dla Karola Linettego.

60'

A co do gola dla Lecha to ogromnego pecha w tej sytuacji miał Branislav Danilović. Po dośrodkowaniu Lovrenciscsa i strzale głową Thomalli piłka trafiła w słupek, odbiła się od pleców golkipera Videotonu i wpadła do bramki. Wydaje się, że trafienie to zostanie zapisane napastnikowi "Kolejorza", choć równie dobrze można je potraktować jako samobójcze.

58'

Nastąpiła zmiana w zespole Videotonu, Istvan Kovacs zastąpił Alhassane Soumaha.

57'

GOOOOOOL!!! DENIS THOMALLA!!!

56'

Dobra interwencja Dudki, we własnym polu karnym wybił piłkę spod nóg Soumaha.

55'

Po dośrodkowaniu z wolnego piłka ląduje w rękach Buricia.

55'

Linetty ostrą interwencją przerwał akcję Videotonu. Sędzia odgwizdał faul, a lechici nie mogą pogodzić się z tą decyzją.

54'

Bardzo dobry kontratak w wykonaniu Lechitów. Pawłowski zauważył na prawej stronie wychodzącego Lovrencsicsa, dograł do niego piłkę, a ten oddał groźny strzał, obroniony przez Danilovicia. Golkiper Videotonu zdołał odbić piłkę do boku, a szkoda, bo tuż przed nim na dobitkę czaił się Thomalla.

52'

Trałka dobrze zablokował dośrodkowanie Filipe.

50'

49'

Jasmin Burić świetnie wyszedł z bramki i wyłuskał piłkę spod nóg Somuaha. Było groźnie!

47'

Pawłowski miał niezłą pozycję do uderzenia z dwudziestu metrów, tymczasem posłał piłkę daleko obok bramki.

46'

Początek drugiej części spotkania.

22:00

Po pierwszej połowie Lech zasłużenie prowadzi, jednak liczymy na kolejne gole po przerwie. Te pozwoliłyby znacząco przybliżyć się poznaniakom do awansu.

45'

Przerwa.

45'

Dośrodkowanie Thomalli i piłka ląduje w rękach Danilovicia. To chyba pierwszy raz, kiery napastnik Lecha dał o sobie znać, bo dotychczas jakoś ciężko było zauważyć go na boisku.

44'

Trałka przewracany na boku boiska mocno protestuje w stronę arbitra, ten jednak pozostaje nieugięty i nie odgwizduje faulu na kapitanie Lecha.

42'

Hamalainen bardzo dobrze przedzierał się pod pole karne rywala, ale gdy przyszło do strzału, to ten już wybitnie mu nie wyszedł. No chyba, że w całej akcji chodziło o podanie piłki w ręce Danilovicia.

40'

Po dograniu Hamalainena Trałka kropnął z woleja wysoooko nad bramką Videotonu.

39'

Sędzia odgwizdał faul Dudki na Soumahu w środku pola, a piłkarz Lecha sygnalizuje, że to on był pociągany za koszulkę.

36'

Hamalainen na lewo do Pawłowskiego, ten dojrzał w polu karnym Gergo Lovrencsicsa, próbował posłać do niego piłkę, ale w ostatniej chwili podanie przeciął Fejes.

35'

Bardzo groźny strzał Gyrucso broni Burić, a sędzia odgwizduje spalonego. Gola więc i tak by nie było, ale Węgrzy znów postraszyli poznaniaków.

34'

A teraz groźnie było pod bramką Lecha, czujny Jasmin Burić odbił piłkę po niesygnalizowanym strzale jednego z rywali.

33'

Hamalainen zagrał dobrą piłkę do wychodzącego na pozycję Pawłowskiego, ten świetnie wyprzedził Langa, dopadł do futbolówki i z całej siły zasadził... we flagi, wywieszone przez kibiców. To była świetna okazja na podwyższenie prowadzenia!

32'

Adam Simon brzydko potraktował Barry'ego Douglasa w środku pola, żółta kartka dla zawodnika Videotonu.

31'

30'

Szymon Pawłowski umieścił piłkę w siatce, ale wcześniej zabrzmiał gwizdek sędziego. Faulowany był jeden z zawodników Videotonu.

28'

Groźny strzał pod poprzeczkę Gyurcso broni Jasmin Burić!

27'

Dudka faulował Soumaha trzydzieści metrów przed bramką Lecha, będzie wolny dla Videotonu.

25'

Tomasz Kędziora sprytnie zachował się przy linii końcowej i wywalczył rzut rożny. Stały fragment nie przyniósł zagrożenia pod bramką Videotonu, choć trzeba przyznać, że dośrodkowanie Douglasa było całkiem niezłe.

22'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego kolejni lechici odbijali głową piłkę w polu karnym rywala, jednak nie wynikneło z tego zupełnie nic konstruktywnego.

19'

Soumah odzyskał piłkę na połowie przeciwnika, ruszył ją do przodu, po czym strzelił prosto w nogi Dudki.

17'

Już po pierwszych minutach gry można stwierdzić, że dziś gra zupełnie inny, lepszy Lech niż ten, którego oglądaliśmy w ostatnich meczach ligowych.

14'

Teraz swoich sił próbował Gergo Lovrencsics, uderzał jednak niecelnie.

13'

Karol Linetty najpierw dobrze odegrał na lewo do Barry'ego Douglasa, po czym dostał od niego piłkę w polu karnym i skierował ją do siatki. Ładna wymiana podań, dobre dośrodkowanie Szkota i wymarzony początek meczu w wykonaniu poznaniaków.

11'

GOOOOOOOL!!! KAROL LINETTY!!!

10'

Ależ teraz urwał się obrońcą Lecha Gyurcso, tyle że za mocno wypuścił sobie piłkę i dopadł do niej Burić. Obrońcy gospodarzy muszą na niego uważać, bo następnym razem może już nie popełnić błędu.

8'

Dobra interwencja Andrasa Ferjesa, na boku boiska powstrzymał Tomasza Kędziorę.

7'

Dobrą piłkę na prawej stronie dostał Adam Gyurcso, próbował ograć Marcina Kamińskiego, ale zamiast tego dokonać, to potknął się o własne nogi.

5'

Po stałym fragmencie zakotłowało się nieco w polu karnym Lecha, któryś z gości zdołał oddać strzał, na szczęście czujny na linii był Jasmin Burić.

5'

Alhassane Soumah szukał pozycji do oddania strzału na linii pola karnego Lecha. W skutecznym uderzeniu piłki przeszkodził mu Barry Douglas, ale czarnoskóremu napastnikowi Videotonu udało się wywalczyć rzut rożny.

3'

Pierwszy strzał w tym meczu, uderzał Karol Linetty, a piłkę spokojnie złapał Branislav Danilović.

2'

Póki co piłkę w posiadaniu mają tylko lechici, a rywale przyglądają się ich grze.

1'

Początek spotkania!

20:59

Minutą ciszy uczczono pamięć Jana Pieńczaka, byłego wiceprezesa Lecha, pomysłodawcy budowy stadionu przy Bułgarskiej.

20:57

Oba zespoły już na murawie, za chwilę początek spotkania!

20:55

Ławka rezerwowych Videotonu: Gabor Peter, Heffler Tibor, Kovacs Istvan, Koltai Tamas, Juhasz Roland, Trebotić Dinko, Sejben Viktor

20:54

Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski, Tamas Kadar, David Holman, Kebba Ceesay, Marcin Robak, Dariusz Formella, Abdul Aziz Tetteh.

20:51

A w kotle Lecha wisi dziś taka flaga:

20:44

Pozostaje jeszcze jeden aspekt, dla którego Lechowi potrzebny jest sukces w Europie. Otóż obecny sezon jest ostatnim, w którym poznaniacy korzystają z wysokiego współczynnika, nabitego w sezonie 2010/11 (gdy wyszli z grupy z Manchesterem City, Juventusem i Salzburgiem). Jeżeli tym razem nie uda się awansować do LE, "Kolejorz" w przyszłym sezonie będzie miał bardzo trudno o rozstawienie już w początkowych fazach eliminacji.

20:41

Szerzej na ten temat pisałem w zapowiedzi dzisiejszego spotkania, do której odsyłam zainteresowanych.

20:35

Udział w LE w tym roku jest dla Lecha bardzo istotny. Po kilku latach posuchy i odpadaniu z piłkarskimi ogórkami poznaniacy potrzebują w końcu jakiegoś sukcesu w europejskich pucharach. I nie chodzi tu bynajmniej tylko i wyłącznie o prestiż - wynik dwumeczu z Videotonem zadecyduje, czy w Lechu zapanuje finansowy spokój, czy też poznaniacy będą musieli szukać oszczędności, by łatać klubową kasę.

20:33

To pierwsze spotkanie dwumeczu, którego stawką jest awans do fazy grupowej Ligi Europy. A to z kolei cel minimum postawiony przed Maciejem Skorżą i jego zespołem na początku tegorocznych rozgrywek. W Poznaniu oczekują więc dzisiaj zdecydowanego zwycięstwa, które da solidną zaliczkę przed rewanżem na Węgrzech.

20:30

Dobry wieczór państwu, z tej strony Wojciech Maćczak. Witam was serdecznie z Inea Stadionu i zapraszam na relację na żywo z rozpoczynającego się za pół godziny spotkania Lecha Poznań z Videotonem.

16:06

Lech – Videoton LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Liga Europy albo plan oszczędnościowy

To będzie jeden z najważniejszych pojedynków Lecha Poznań w ostatnich latach. Od rezultatu dwumeczu z Videotonem zależało będzie w jakim kierunku pójdzie mistrz Polski: dalszego rozwoju, czy też zaciskania pasa. Pierwsze spotkanie z Węgrami rozpocznie się dziś o 21:00.