Czwartek, 1 października 2015, godz. 21:05
Fenerbahce StambułFenerbahce Stambuł
23:00

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net! Dobranoc!

23:00

Obie drużyny stworzyły świetne widowisko na Celtic Park! Pierwsza połowa pod dyktando gospodarzy, którzy byli zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie prowadzili 2:1. Po zmianie stron do zdecydowanych ataków ruszyło Fenerbahce i już w 48 minucie wyrównało. Turcy przeważali do 65 minuty, stwarzając sobie do tego momentu kilka sytuacji podbramkowych. Później Celtic przejął inicjatywę i to on dominował. Jednak ani gospodarze, ani goście nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

93'

Koniec meczu! Celtic Glasgow - Fenerbahce Stambuł 2:2!

93'

Dośrodkowanie Armstronga z lewego skrzydła w pole karne gości, ale bardzo słabe i poradzili sobie z tym zagraniem bez problemu piłkarze Fenerbahce.

91'

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Ostatnia zmiana w Celtiku. Armstrong zastąpił Forresta, który rozegrał dobry mecz.

90'

Kjaer za powstrzymywanie Rogicia ukarany żółtą kartką.

89'

Celtic wyszedł z kontrą. Osamotniony z piłką był Rogić i wywalczył rzut wolny czterdzieści metrów od bramki Fenerbahce.

86'

Zablokowany strzał Forresta z dystansu.

84'

Po zagraniu po ziemi z prawego skrzydła w pole karne, Commons uderzył z kilkunastu metrów, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Podobna akcja co przy golu na 2:0.

82'

...i Rogić zastąpi na boisku Johansena.

82'

Podwójna zmiana w Celtiku. Blackett zmienia Tierney'a...

80'

Za głębokie dośrodkowanie Naniego i piłkę łapie Gordon.

79'

Schodzi Meireles, a na murawie melduje się Ba.

76'

Commons uderzył anemicznie zza pola karnego. Niespodziewanie Fabiano miał problemy po tym strzale, ponieważ w prostej sytuacji nie złapał piłki. Dobijać próbował Lustig, jednak nie zdołał wykorzystać błędu bramkarza, gdyż Bruno Alves zażegnał niebezpieczeństwo.

75'

Raul Meireles strzelił bardzo niecelnie zza pola karnego, po tym jak futbolówka została wybita po centrze z rzutu wolnego Naniego.

74'

Żółta kartka dla Boyaty.

74'

Bitton uderzył z trzydziestu metrów, ale to była zbyt pochopna piłka i Fabiano spokojnie chwyta piłkę.

72'

Teraz obraz gry uległ zmianie. Od kilku minut, tak jak w pierwszej połowie, przeważa Celtic, który przejął ponownie inicjatywę.

70'

Świetnie uderzył z sytuacyjnej piłki z dystansu Commons, Fabiano wyciągnął się jak struna i z najwyższym trudem obronił jego strzał, odbijając futbolówkę do boku.

69'

Forrest ładnie przymierzył z "szesnastki", ale ten strzał nie mógł zaskoczyć Fabiano.

68'

Po centrze z rzutu wolnego Commonsa, Fabiano skutecznie piąstkuje piłkę.

67'

Bruno Alves trafia do notesu sędziego. Portugalczyk ukarany żółtym kartonikiem.

66'

Ładnie rozegrali na własnej połowie futbolówkązawodnicy Celtiku, ale Bitton pospieszył się z zagraniem i piłka ponownie w posiadaniu Fenerbahce.

65'

Ozbayrakli zagrał ładnie do Naniego na prawym skrzydle, ale centra Portugalczyka skutecznie zablokowana.

64'

Forrest ukarany żółtą kartką za faul na Diego tuż przy linii bocznej.

63'

Świetne widowisko mamy na Celtic Park!

61'

Diego uderzył z dystansu i Gordon broni tą próbę nogami, odbijając piłkę przed siebie!

59'

W zamieszaniu podbramkowym, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, van Persie główkował nad poprzeczką!

58'

Nani uderzył kąśliwie z dystansu i Gordon z trudem sparował futbolówkę na rzut rożny.

58'

Van Persie trafił z rzutu wolnego prosto w mur.

56'

Żółta kartka dla Johansena za przytrzymywanie.

56'

Van Persie wywalczył rzut wolny ok. dwadzieścia metrów od bramki Celtiku. Dobra pozycja.

55'

Fenerbahce nie spuszcza z tonu i szuka szans na kolejne bramki.

53'

Kaldirimi mocno uderzył tuż zza pola karnego. Jego strzał na rzut rożny sparował Gordon.

52'

Fernandao przed kolejna szansą. Dostał piłkę na wolną pole, wyszedł do niego na "szesnastkę" Gordon i doskoczyła do niego dwójka obrońców. Brazylijczyk uderzył, ale niecelnie.

49'

Po centrze Naniego z rzutu rożnego na bliższy słupek, z główki uderzył Fernandao i umieścił futbolówkę w siatce! Kolejny błąd Ambrose'a, który nie upilnował Brazylijczyka.

48'

GOOOOOOOOOL! 2:2! Wyrównuje Frenandao, który w 40 minucie zameldował się na boisku, a już ma dwa gole na koncie!

48'

Z dużym animuszem rozpoczęło ta drugą połowę Fenerbahce.

47'

Piłka po dośrodkowaniu Kaldirima z rzutu wolnego, natychmiast wybita poza pole karne Celtiku.

46'

Zaczynamy drugą połowę! Fenerbahce od środka.

46'

Mamy w przerwie drugą zmianę w Fenerbahce. Diego melduje się na boisku w miejsce Ozana Tufana.

22:07

Piłkarze Celtiku już pojawili się na boisku przy ogromnym aplauzie swoich kibiców.

22:05

Zawodnicy Fenerbahce są jest na boisku, czekamy na gospodarzy tego meczu.

22:01

Celtic prowadzi zasłużenie po pierwszej połowie. Gra zdecydowanie lepiej do Fenebahce - szybko, dynamicznie i z pomysłem. Goście wręcz przeciwnie - wolno, bez pomysłu, zbyt statycznie. Być może gol kontaktowy zdobyty tuż przed przerwą doda skrzydeł Fenerbahce. Za chwilę drugie 45 minut tego pojedynku.

47'

Koniec pierwszej połowy. Na Celtic Park mamy dobre widowisko. Jak na razie gospodarze prowadzą 2:1.

46'

Ambrose główkował niecelnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Niewiele brakowało!

45'

Sędzia doliczył dwie minuty.

44'

Po błędzie Ambrose'a, który za słabo zagrywał piłkę głową do Gordona, ta trafiła do Fernandao, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował tej okazji.

43'

GOL! Mamy bramkę kontaktową! Fernandao!

42'

Po centrze z prawego skrzydła, akcję zamykał Raul Meireles, który bez większego zastanowienia uderzył, ale nie czysto trafił w piłkę i przeszła ona z dala od bramki.

41'

Zagranie na prawe skrzydło do Lustiga, ale defensor Fenerbahce przeciął to podanie.

40'

Fernandao zmienia kontuzjowanego Sena.

39'

Griffiths zgrał piłkę pięta do Commonsa na pograniczu pola karnego, ale przyjezdni zażegnali niebezpieczeństwo. Futbolówka w rękach Fabiano.

37'

Dobra centra Kaldirima z prawego skrzydła, ale Ambrose wybił piłkę poza boisko.

36'

Celtic teraz trochę spuścił z tonu i daje pograć Fenerbahce. Korner dla zespołu z Turcji.

34'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Fenerbahce, Celtic z łatwością zażegnał niebezpieczeństwo.

33'

Ładnie dograł piłkę z lewego skrzydła po ziemi w pole karne Forrest, a nadbiegający Commons mocnym strzałem z okolic jedenastego metra zmusił do kapitulacji Fabiano! Świetna akcja gospodarzy.

32'

GOOOOOOOOOL! 2:0 dla Celtiku! Tym razem trafia do siatki Commons!

29'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Commonsa, piłkę przedłużył głową Bitton na długi słupek, futbolówka trafiła do ustawionego tam Griffithsa, który uderzył. Jego pierwszą próbę obronił Fabiano, ale przy dobitce był bezradny!

28'

GOL! 1:0 dla Celtiku! Griffiths trafia do siatki!

26'

Commons uderzył tuż zza pola karnego z pierwszej piłki, ale futbolówka poszybowała daleko od światła bramki.

25'

Teraz lepszy fragment gry w wykonaniu Celtiku. Fenerbahce zepchnięte do obrony.

24'

Johansen z "szesnastki" uderzył nad poprzeczką!

23'

Szybko rozegrany rzut wolny przez Celtic. Dwa podania, z piłką w polu karnym znalazł się Lustig, który uderzył na bramkę i futbolówka przeszła obok słupka. Po drodze zaliczyła jeszcze rykoszet i rzut rożny dla gospodarzy.

22'

Raul Meireles wraca do gry.

21'

Leży teraz na boisku Raul Meireles, po tym jak wpadł w biegu na Scotta Browna. Pomoc medyczna Fenerbahce na boisku. Kolejna przerwa w grze.

20'

Po centrze z rzutu wolnego w pole karne Fenerbahce, Fabiano wypiąstkował piłkę z dala od własnej bramki.

18'

Raul Meireles ukarany żółtą kartką za faul na Forreście.

17'

Fenerbahce wyszło z kontrą, ale w porę skutecznie przerwał ją wślizgiem Boyata. Mogło być groźnie.

16'

Zablokowane dośrodkowanie z lewego skrzydła Forresta.

15'

Johansen podniósł się z murawy i udaje się za linię boczną. Wznawiamy grę. Poszkodowany bardzo szybko wrócił do gry i może kontynuować zawody.

14'

Johansen po zderzeniu z rywalem, leży na boisku. Jest mu udzielana pomoc medyczna.

13'

Po dłuższej chwili, Celtik w końcu przełamał "hokejowy zamek" założony przez piłkarzy Fenerbahce.

11'

Po kilku pierwszych minutach pod dyktando Celtiku, teraz Fenerbahce obudziło się i zamknęło gospodarzy na ich własnej połowie.

10'

Po dośrodkowaniu z prawej strony Sena wzdłuż bramki, Lustig interweniuje, wybijając piłkę głową na rzut rożny.

8'

Dośrodkowanie Lustiga z prawej flanki w pole karne, ale do nikogo i futbolówkę łapie spokojnie Fabiano.

7'

Boyata faulował van Persiego.

6'

Lepiej w mecz weszli piłkarze Celtiku Glasgow.

4'

Fenerbahce próbowało wyjść z akcją, ale van Persie stracił piłkę w środku pola.

2'

Forrest uderzył z "szesnastki", po tym jak po zagraniu z prawego skrzydła Brown nie trafił w piłkę, ale futbolówka przeszła obok słupka!

1'

Kenn Hansen dał sygnał do rozpoczęcia pierwszej połowy! Ruszamy!

21:04

Celtic w ustawieniu 4-2-3-1, a Fenerbahce w 4-3-3.

21:03

Już po losowaniu. Celtic Glasgow rozpocznie mecz.

21:02

Ogromna wrzawa na stadionie w Glasgow! Gorące przywitanie zawodników. Cza na hymn Ligi Europy!.

21:01

Oba zespoły wychodzą na murawę Celtic Park!

21:00

Duńczyk Kenn Hansen będzie rozjemcą w meczu na Celtic Park.

20:56

Zespoły z Turcji do tej pory siedmiokrotnie rywalizowały ze szkockimi drużynami na arenie międzynarodowej na ich terenie i ani razu nie wygrały. Pięć razy padał remis, a dwa razy górą byli gospodarze.

20:53

Celtic dziś po raz pierwszy w historii zagra z tureckim klubem w europejskich pucharach.

20:50

20:48

Mamy zmianę w osiemnastce meczowej Celtiku. Na ławce rezerwowych nie zasiądzie Saidy Janko. Zastąpi go Callum McGregor.

20:45

Zarówno Celtic i Fenerbahce są wiceliderami w swoich ligach. „The Bhoys” tracą do prowadzącego Aberdeen cztery punkty. W miniony weekend podopieczni trenera Ronny’ego Deili zremisowali bezbramkowo z Hearts i nie wykorzystali szansy na zmniejszenia straty do lidera, który przegrał. Z kolei Fenerbahce jeszcze tydzień temu, o tej porze, przewodziło w tabeli tureckiej Super Lig. W niedzielę uległo jednak w derbach Stambułu Besiktasowi i straciło na jego rzecz pierwsze miejsce w tabeli. Brak wygranej w rodzimych ligach bardzo podrażnił dzisiejszych rywali i dziś każdy w nich chce za wszelką cenę powetować sobie te niepowodzenia.

20:39

20:39

Naszpikowane gwiazdami „Żółte Kanarki” na inaugurację Ligi Europy musiały niespodziewanie uznać wyższość Molde, co było nie lada sensacją. Fenerbahce uległo na własnym stadionie norweskiemu klubowi 3:1. Z kolei Celtic Glasgow dwa tygodnie temu wywiózł punkt Amsterdam Arena, gdzie zremisował z miejscowym Ajaksem. Z przebiegu meczu Szkoci mogą być zadowoleni z tego rezultatu, gdyż to gospodarze byli stroną przeważającą.

20:34

Obie drużyny nieudanie rywalizowały w sierpniu o grę w Lidze Mistrzów. Fenerbahce musiało już w trzeciej rundzie uznać wyższość Szachtara Donieck, a Celtic w ostatnim etapie eliminacji Malmoe FF. Jedni i drudzy muszą się teraz zadowolić rywalizacją na "zapleczu" Champions League.

20:33

Wyjściowe składy obu ekip są widoczne także po lewej stronie naszej relacji.

20:30

Zdjęcia rozgrzewki.

20:30

20:26

Tak wygląda oficjalny protokół meczowy.

20:25

Tak prezentuje się Celtic Park na czterdzieści minut przed pierwszym gwizdkiem.

20:23

Fenerabhce - ławka rezerwowych: Demirel, Diego, Fernando, Zeybek, Potuk, Ba, Erkin.

20:21

Tak prezentuje się wyjściowy skład Fenerbahce Stambuł.

20:19

A oto ławka rezerwowych gospodarzy tego pojedynku.

20:19

Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka Celticu na dzisiejszy mecz.

20:17

Witamy! O godzinie 21:05 rozpocznie się mecz grupy A fazy grupowej Ligi Europy. Celtic Glasgow na własnym stadionie podejmie Fenerbahce Stambuł. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej z tego spotkania!