Zenit St. PetersburgZenit St. Petersburg
2 : 2
Sevilla FCSevilla FC
22:59

Sevilla była słaba przez całą drugą połowę, natarcia Zenita pozwoliły wierzyć gospodarzom w dogrywkę, a nawet awans, ale jedna kontra gości zakończyła marzenia drużyny Andre Villasa Boasa. Hiszpanie w półfinale, a z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

95'

Koniec meczu!!!

95'

Jeszcze strzał głową M'bii broni Łodygin!

94'

Banega! Argentyńczyk miał piłkę w polu karnym, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Łodygin! Seria rzutów rożnych dla gości. Jest jeszcze kartka dla Łodygina za zbyt nerwową reakcję.

92'

Schodzi z boiska Vitolo , a w jego miejsce wchodzi Denis Suarez.

91'

Po dośrodkowaniu Gameiro w świetnej okazji nie trafił głową w piłkę Vitolo! Jest jednak jeszcze korner dla gości!

91'

Pięć minut doliczonych do tego spotkania.

90'

Wracamy do gry. Beto może grać dalej.

88'

Jakiejś kontuzji barku doznał teraz Beto! Problem Sevilli... Czyżby odnowiła się kontuzja Portugalczykowi, która go wyeliminowała na dwa miesiące z gry?

86'

Mamy remis, mamy awans Sevilli! Rzut rożny dla Zenita skutkował zabójczą kontrą, którą świetnym płaskim strzałem wykończył rezerwowy Gameiro! 2:2!

86'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kevin Gameiro!!!

85'

Dobre dośrodkowanie Hulka przed bramkę, gdzie M'bia uprzedził Witsela! Tylko korner!

84'

Żółta kartka dla Banegi.

84'

Kierżakow zmienia Rondona.

83'

Beto!!! Nieprawdopodobne! Portugalczyk wygrywa pojedynek z Rondonem! Po fatalnych błędach Beto wpadł w jakiś trans!

83'

79'

Bardzo niecelny strzał głową Lombaertsa! Niemniej jednak, Zenit jest blisko trzeciego gola! Przy takim wyniku będzie dogrywka.

78'

Jeszcze jedna akcja gospodarzy i Krychowiak blokuje w polu karnym Rondona!

77'

Zamieszanie w polu karnym Sevilli kończy się interwencją M'bii. Korner dla Zenita!

77'

Żółta kartka dla Iborry.

76'

Raz jeszcze Beto! Kolejne natarcie Zenita, w pole karne wpadł Szatow, ale jego uderzenie z ostrego kąta broni Beto!

76'

Beto! Portugalczyk świetnie broni uderzenie zza pola karnego Hulka!

75'

Schodzi z boiska Bacca, a w jego miejsce Gameiro.

74'

Po kapitalnym uderzeniu Brazylijczyka z 40 metrów Beto nie był w stanie zanotować dobrej interwencji i piłka przekroczyła linię bramkową! Dobitka Rondona już nie miała znaczenia i jest 2:1!

73'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Hulk! CO ZA GOL!

71'

Dobre podanie w pole karne do Smolnikowa, ten uderza z ostrego kąta, a piłka po nodze Carrico wychodzi na rzut rożny.

70'

Seria rzutów rożnych dla Sevilli mogła zakończyć się kontrą Zenita, ale tym razem dobrą interwencją przed polem karnym popisał się Beto.

70'

Dośrodkowanie Aleixa Vidala zostaje odbite przez obrońców Zenita na rzut rożny.

67'

Hulk! Brazylijczyk w dobrej sytuacji uderza z bardzo ostrego kąta płasko i minimalnie niecelnie!

66'

Znowu kabaret w wykonaniu Beto! Portugalczyk nastrzelił Rondona przy wykopywaniu piłki, ale futbolówka potoczyła się obok bramki!

64'

W kontrataku gości raz jeszcze Tremoulinas dośrodkował piłkę w ręce Łodygina.

62'

Problemy zdrowotne ma teraz Neto. Przerwa w grze.

61'

Coke!!! Prawy obrońca Sevilli w zamieszaniu pod bramką Zenita został zablokowany pod samą bramką Łodygina!

60'

Bacca! Świetne zagranie w pole karne do Kolumbijczyka, którego w ostatniej chwili zatrzymał Neto!

57'

Błąd Coke, w indywidualnym kontrataku ruszył Danny, który jednak został zablokowany w polu karnym przez Krychowiaka!

56'

Łodygin bardzo pewnie łapie centrę z rzutu rożnego Banegi.

55'

Tremoulinas wywalczył rzut rożny dla gości.

54'

Szansa dla Hulka! Brazylijczyk dostał piłkę w polu karnym i z kilkunastu metrów uderzył potężnie w boczną siatkę!

52'

Niezłe uderzenie z dystansu Smolnikowa nieznacznie mija bramkę Beto!

51'

Uderzenie zza pola karnego Rondona zostaje zablokowane, a Beto niepewnie, ale skutecznie zatrzymuje Danny'ego!

49'

Piłkarskie jaja w Sankt Petersburgu! Długą piłkę w światło swojej bramki Beto w absurdalny sposób odbił przed bramkę, gdzie formalności dopełnił Rondon! Mamy emocje!

49'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Rondon!

47'

W odpowiedzi dośrodkowanie Criscito pewnie łapie Beto.

47'

Bacca dobrze zgrał piłkę głową do wbiegającego Banegi, ale ten został zatrzymany przez stoperów Zenita.

46'

Wznawiamy grę!

22:07

Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry.

21:54

Sevilla prowadzi dość zasłużenie z Zenitem po bramce z rzutu karnego, ale w końcówce Hiszpanie mieli sporo szczęścia, że gospodarze nie doprowadzili do wyrównania. Zenit potrzebuje teraz dwóch goli do doprowadzenia do dogrywki.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Jeszcze na koniec tej połowy Hulk huknął z dystansu wysoko nad bramką.

45'

Słupek!!! Danny ze skrzydła ściął do środka i uderzył kąśliwie zza pola karnego! Piłka trafiła jednak tylko w słupek!

45'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Sevilli, ale stojący przed bramką Rondon nie zdołał oddać strzału z bliska na bramkę Beto!

44'

Smolnikow ratuje Zenit! Obrona gospodarzy zaspała, Bacca w dobrej sytuacji minął już Łodygina, ale jego strzał do pustej bramki zablokował Smolnikow!

41'

Dobrze do akcji ofensywnej podłączył się prawym skrzydłem Smolnikow, ale jego zagrania nie opanował już w polu karnym Rondon.

40'

Żółta kartka dla Witsela.

39'

Fatalnie rozegrany rzut rożny przez Zenit. Rosjanie niemalże za darmo oddali piłkę rywalom.

36'

Tremoulinas zagrał długą piłkę w pole karne Zenita, prosto w ręce Łodygina.

34'

Teraz z kolei korner dla gospodarzy, po tym jak Iborra zablokował dośrodkowanie Hulka. Po centrze z rzutu rożnego do piłki dopadł Witsel, ale nie miał pozycji do oddania strzału głową na bramkę Beto!

32'

A z rzutu rożnego raz jeszcze nie było zagrożenia dla bramki Łodygina.

32'

W kontrataki Sevilli Vitolo zdołał wywalczyć kolejny korner.

31'

Zupełnie nieudany strzał głową M'bii po rzucie rożnym dla przyjezdnych.

30'

Vidal! Po stracie Hulka poszła błyskawiczna kontra gości, Vidal wszedł w pole karne, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Lombaertsa!

28'

Długa wrzutka Lombaertsa pada łupem bramkarza Sevilli, Beto.

26'

Po dośrodkowaniu Hulka, Lombaerts urwał się Krychowiakowi, ale uderzył głową bardzo niecelnie!

26'

Szatow wywalczył korner dla Zenita.

25'

Uderzenie z dystansu Danny'ego poszybowało wysoko ponad poprzeczką!

23'

Nieuznany gol dla Sevilli! Bacca opanował piłkę ręką, po czym dograł ją do Vidala, który płaskim strzałem zaskoczył Łodygina. Sędzia Rizzoli odgwizdał jednak rzut wolny dla gospodarzy.

21'

Iborra wchodzi w miejsce kontuzjowanego Parejy. Grzegorz Krychowiak zostaje stoperem Sevilli!

21'

Długa piłka w pole karne do Rondona, ale ten był na wyraźnym spalonym.

18'

Danny!!! Dobre prostopadłe podanie w pole karne do Portugalczyka, którego strzał z ostrego kąta broni Beto!

16'

Centra Banegi z rzutu rożnego nie przyniosła zagrożenia dla bramki gospodarzy.

15'

Jakiś spory problem z kolanem ma Nico Pareja, który niefortunnie spadł na murawę po powietrznym starciu z Rondonem. Tu chyba będzie potrzebna zmiana.

14'

Vitolo przedarł się w pole karne, ale po jego centrze spod linii końcowej piłka została wybita na korner.

12'

Dośrodkowanie Criscito z lewego skrzydła spadło na nogę Carrico, który bez trudu wybił piłkę poza pole karne.

10'

Kolejne próby Hulka indywidualnego wejścia w pole karne Sevilli nie przynoszą na razie skutku. Po chwili ten sam piłkarz huknął z dystansu, ale wyraźnie obok bramki Beto.

9'

Świetna kombinacja Vidala z Vitolo, ten drugi w dobrej sytuacji uderza jednak w boczną siatkę, a i tak był na spalonym!

8'

7'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Carlos Bacca strzałem w okienko wykorzystuje jedenastkę! 0:1!

6'

Żółta kartka dla Neto.

5'

Rzut karny dla Sevilli! Neto bezsensownie fauluje w polu karnym Vitolo!

4'

Pierwsza szansa dla Sevilli! Po rzucie wolnym dla gości piłka spadła w pole karne pod nogi Coke, który z ostrego kąta dość nieczysto uderzył piłkę z powietrza i Łodygin nie miał problemów ze skuteczna interwencją!

1'

Zaczynamy mecz!

21:03

Czas na hymn Ligi Europy. Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Danny (Zenit) oraz Coke (Sevilla).

21:00

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę stadionu Pietrowski w Sankt Petersburgu.

20:56

Sędzią tego meczu będzie Włoch Nicola Rizzoli, który prowadził ostatni finał mistrzostw świata.

20:25

20:00

Rezerwowi gości: Rico, Fernando Navarro, Figueiras, Reyes, Iborra, Suárez, Gameiro

20:00

Rezerwowi gospodarzy: Malafeev, Anyukov, Rodić, Tymoshchuk, Sheydaev, Arshavin

19:32

19:00

18:15

Krychowiak gra w Rosji o półfinał LE

"Mały plus stawiam przy Sevilli. Godzina meczu może mieć znaczenie"

- Sevilla to utytułowana drużyna. Przeżyła wiele momentów, w których ważyły się losy kluczowych spotkań. Pod tym względem Zenit na pewno jest z tyłu. Szanse wydają się być równe, choć ja plus stawiam przy ekipie z Andaluzji. Ma świetną kadrę, gra w lepszej lidze i w ostatnich latach odnosiła więcej sukcesów.

18:00

Krychowiak najlepszy w pierwszym meczu

Polski zawodnik został wybrany graczem spotkania z Zenitem

Grzegorz Krychowiak został najlepszym zawodnikiem meczu z Zenitem St. Petersburg według serwisu whoscored.com. Jego Sevilla w ćwierćfinale Ligi Europy wygrała u siebie 2:1 a Polak zagrał całe spotkanie. Postawę defensywnego pomocnika wysoko ocenił także portal goal.com, którego dziennikarze podkreślili, że „Krycha” znakomicie przerywał kontrataki gości, a po przerwie był bardzo niebezpieczny pod bramką Rosjan.