KONIEC! Roma awansuje do 1/8 finału Ligi Europy jako piąty włoski zespół!!

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Leandro Paredes ukarany żółtą kartką.

85'

Jens Toornstra uderzał z rzutu wolnego, piłka powędrowała prosto na bramkę Romy, ale Łukasz Skorupski dobrze się ustawił i przeniósł futbolówkę ponad poprzeczkę.

84'

Zmiana w Feyenoordzie, Tonny Vilhena opuści boisko, zastąpi go Anass Achahbar.

82'

Ostatnia zmiana w Romie, za Francesco Tottiego wszedł Leandro Paredes.

79'

Wszystko wskazuje na to, że w kolejnej fazie rozgrywek zobaczymy rzymian. Patrząc na grę gospodarzy niemal niemożliwym jest, że uda im się strzelić dwa gole w dziesięć minut.

77'

El Ahmadi w porę został uprzedzony przez Łukasza Skorupskiego. Polak rozgrywa dziś bardzo dobre zawody.

76'

Feyenoord Rotterdam - AS RomaFeyenoord Rotterdam - AS Roma

74'

A Miralema Pjanica zastąpi Radja Nainggolan.

74'

Szykuje się podwójna zmiana w Romie. Za Adama Ljalica wejdzie Juan Manuel Iturbe.

72'

Feyenoord do awansu potrzebuje jeszcze dwóch goli. Do końca spotkania pozostało nieco ponad dwadzieścia minut.

70'

Gervinho znów na spalonym, ale jeśli ktoś ma strzelić jeszcze jedną bramkę dla Romy, prawdopodobnie będzie to Iworyjczyk, który jest dziś bardzo aktywny na boisku, a w szczególności pod bramką Feyenoordu.

68'

Miquel Nelom dośrodkowywał na pole karne, Łukasz Skorupski wyciągnął się jak sturna aby obronić ten strzał, ale został sfaulowany.

66'

Kontra Romy, Gervinho był pilnowany przez trzech graczy, próbował odgrywać piłkę do lepiej ustawionego kolegi, ale koniec końców stracił ją na rzecz piłkarzy Feyenoordu.

65'

Miralem Pjanić uderzał piłkę z rzutu rożnego, ale próbę przeprowadzenia ataku przez rzymian udaremnili gospodarze.

63'

Fani Feyenoordu rzucili na murawę zapalniczki...

61'

Niepilnowany przez nikogo Vasilis Torosidis posłał piłkę w kierunku wbiegającego w pole karne Gervinho, który dostawił nogę do piłki i umieścił ją w siatce! Teraz bliżej awansu jest Roma!

60'

Goooool! Gervinho!! Co tu się dzieje!!

59'

Czerwoną kartką z polemikę z sędzią otrzymał rezerwowy Feyenoordu, Erwin Mulder, który musiał udać się do szatni.

59'

Elvis Manu dopiero co wszedł na boisko, a już strzelił gola! Piłkarz świetnie przyjął piłkę w polu karnym i strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał bramkarza gości.

58'

Goooool! Elvis Manu!!!! Wejście smoka!!

57'

Mamy zmianę w drużynie gospodarzy, za Khalida Boulahrouza wejdzie Elvis Manu.

22:38

Kiedy Mitchell te Vrede został ukarany czerwoną kartką, kibice Feyenoordu wściekli się i zaczęli rzucać w okolice murawy różne przedmioty, a także przemieszczać się między swoimi miejscami. Mówi się, że to jeden z powodów przerwania meczu.

22:36

Podczas przerwy na stadionie poproszono kibiców Feyenoordu o spokój i odpowiednie zachowanie.

22:36

Piłkarze obu drużyn wrócili na plac gry i rozpoczęli krótką rozgrzewkę.

22:27

Kibice Feyenoordu zapracowali chyba na wykluczenie swojej drużyny w europejskich pucharów. Nie dość, że tydzień temu zdewastowali cenne zabytki w centrum Rzymu, za co uniknęli kary, bowiem miało to miejsce poza stadionem, to jeszcze dziś rzucili dmuchanego banana niedaleko murawy i kierowali rasistowskie okrzyki do Gervinho.

56'

Coś niepokojącego dzieje się na stadionie w Rotterdamie! Piłkarze obu drużyn opuścili boisko!

55'

Mitchell te Vrede bardzo ostro sfaulował Kostasa Manolasa, Grek opuścił boisko i nie wiadomo, czy na nie wróci.

54'

Feyenoord w trudnej sytuacji! Mitchell te Vrede ukarany czerwoną kartkę, gospodarze będą odtąd grali w dziesiątkę!

52'

Niewiele dzieje się w pierwszej części drugiej połowy, Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

50'

Jeśli gospodarze zdobyliby bramkę, wówczas musiałaby zostać rozegrana dogrywka. Tego z pewnością chcieliby uniknąć piłkarze Romy, którzy w najbliższy poniedziałek będą musieli zmierzyć się w lidze z Juventusem.

49'

Chociaż gospodarze przegrywają, nie ustępują w swoich atakach i wciąż szukają akcji na zdobycie gola.

48'

Jens Toornstra przewrócił Yanga-Mbiwe w polu karnym, ale sędzia uznał, że było to czyste zagranie.

47'

Gwizdek sędziego, Adem Ljajić znalazł się na spalonym.

45'

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

22:05

49'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Roma prowadzi w Rotterdamie 1:0 po golu Adama Ljajica i są bliżej 1/8 finału Ligi Europy!

48'

Miralem Pjanić ukarany żółtą kartką.

47'

Vassilios Torosidis posłał świetną wrzutkę wprost na pole karne Feyenoordu, do piłki bez problemów dopadł Adam Ljajić, który pewnym strzałem pokonał Kennetha Vermeera.

46'

Goooool! Adam Ljajić!!! Roma bliżej 1/8 finału Ligi Europy!

45'

Sędzia przedłużył pierwszą połowę o cztery minuty.

44'

Daniele De Rossi otrzymał dobre dośrodkowanie w pole karne, postanowił oddać strzał, ale piłka powędrowała ponad poprzeczką!

43'

Mitchell te Vrede oddał strzał na bramkę Romy z dystansu, piłka wędrowała w jej okolice płasko, po ziemi, a Łukasz Skorupski nie miał problemów z jej obroną.

41'

Jordy Clasie ukarany żółtą kartką.

40'

Miquel Nelom długim zagraniem starał się stworzyć swoim kolegom sytuację do strzału, czujni defensorzy Romy udaremnili jego zamiary.

38'

38'

Największy aplauz ze strony kibiców wywołał fakt, że jeden ze stewardów musiał podnieść dmuchanego banana, którego ktoś z trybun wrzucił w okolice boiska...Kibice Feyenoordu chyba proszą się o karym a zdewastowanie zabytków w Rzymie im nie wystarczyło...

37'

Niespodziewany strzał Miralema Pjanica, ale bardzo dobrze obronił Kenneth Vermeer.

36'

Toornstra nieprzepisowo zatrzymywał Pjanica, będzie rzut wolny dla Romy.

35'

Sędzia odgwizdał zagranie ręką Jensa Toornstra.

33'

Tym razem zbyt mocne dośrodkowanie w kierunku Adama Ljajica posłał Totti.

32'

Adam Ljajić przechwycił piłkę po genialnym podaniu Francesco Tottiego, ale będąc już w polu karnym gospodarzy niefortunnie poślizgnął się.

30'

Vasilis Torosidis ukarany żółtą kartką.

29'

Tak jest, Kazim Richards nie może kontynuować gry. Zastąpi go Mitchell te Vrede.

28'

26'

Kazim Richards doznał chyba poważniejszego urazu. Piłkarz sygnalizuje, że nie da rady kontynuować gry. Prawdopodobnie zerwał mięsień dwugłowy.

25'

Adam Ljajić stracił piłkę, ale rywale nie potrafili tego wykorzystać, bowiem bardzo słabą wrzutkę w pole karne Romy bez problemu wybił Yanga-Mbiwa.

23'

Ładna akcja Romy, de Rossi odegrał futbolówkę do Adama Ljajica, ten sprawnie minął kilku rywali i oddał ją do lepiej ustawionych kolegów, ale Seydou Keita pogubił się w tej sytuacji i stracił piłkę na rzecz rywali.

21'

Kazim Richards doznał jakiegoś urazu i chwilowo przebywa poza boiskiem.

20'

Świetna interwencja Łukasza SKorupskiego! Karim El Ahmadi odebrał piłkę rywalom, zagrał ją w kierunku Jensa Toornstra, a ten oddał groźny strzał na bramkę rzymian, który powstrzymał polski golkiper.

19'

Kolejny rzut wolny dla Romy, tym razem futbolówkę uderzał Miralem Pjanić. Ta powędrowała w pole karne gospodarzy, ale wybił ją Sven van Beek.

18'

Daniele de Rossi miał chrapkę na zdobycie gola, pędził z piłką na bramkę Feyenoordu, ale w odpowiednim momencie uprzedził go Kenneth Vermeer.

17'

Francesco Totti uderzał z rzutu wolnego, ale po jego strzale zewnętrzną częścią stopy piłka odbiła się od lewego słupka!

16'

Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu i małe zamieszanie. Najpierw sędzia niesłusznie pokazał kartkę Svenowi van Beek, bowiem okazało się, że pomylił sobie obrońców i w efekcie ukarany został Khalid Boulahrouz.

15'

Francesco Totti schowany na lewym skrzydle zdecydował się na oddanie strzału z okolicy szesnastego metra, piłka pięknie wędrowała w światło bramki, ale zabrakło kilku centymetrów, aby wpadła do siatki.

14'

Kolejna akcja gospodarzy, Rick Karsdorp oddał strzał na bramkę Romy, ale Vasilis Torosidis zażegnał zagrożenie.

13'

Kolejna, tym razem jednak trochę niepewna interwencja Łukasza Skorupskiego po strzale Kazima Richardsa. Na szczęście Polak nie musiał wyciągać piłki z własnej bramki.

12'

Wrzuta w pole karne Romy, zapowiadało się to na dobrą akcję gospodarzy, ale piłkę w porę wybił Jose Holebas.

11'

Jens Toornstra sprawdził umiejętności Łukasza Skorupskiego, który bez problemów wyłapał piłkę po niezbyt groźnym strzale napastnika gospodarzy.

10'

Daniele de Rossi zrównał z murawą Khalida Boulahrouza, ale arbiter spotkania był pobłażliwy dla włoskiego obrońcy i dał mu tylko upomnienie.

8'

Gervinho urwał się spod ochrony defensorów Feyenoordu i popędził na bramkę rywali, ale sędzia odgwizdał w tej sytuacji spalonego.

6'

Jak na razie Roma nie zagroziła jeszcze bramce Kennetha Vermeera, ale Rudi Garcia może być względnie spokojny, bowiem przyjezdni zdołali odepchnąć rywali z okolicy własnego pola karnego.

5'

Piłkarze Feyenoordu grają dziś twardo i nie odstawiają nogi. Biorąc pod uwagę fakt, że w Rotterdamie pada deszcz, a murawa jest mokra, łatwo będzie tutaj o niebezpieczny faul. Przed chwilą wślizgiem w nogi rywala wszedł Tonny Vilhena, ale sędzia Clement Turpin dał mu tylko ostrzeżenie.

4'

Świetna wrzutka w kierunku Jose Holebasa, Grek opanował piłkę, ale po chwili ją stracił.

3'

Dość spokojny początek spotkania na De Kuip, obie drużyny starają się utrzymywać przy piłce, ale widać sporo niedokładności po obu stronach.

2'

Colin Kazim-Richards zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale próba tego piłkarza pozostawiała bardzo wiele do życzenia.

2'

Pierwsza groźna akcja Feyenoordu! Karim El Ahmadi próbował zagrać do wychodzącego na czystą pozycję Ricka Karsdorpa, ale obrońcy Romy udaremnili atak rywali.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

20:36

W ubiegły czwartek Roma zremisowała na własnym stadionie z Feyenoordem 1:1. Gole w tym spotkaniu zdobyli Gervinho i Colina Kazım-Richards

20:28

W wyjściowym składzie Romy znalazł się Łukasz Skorupski. Polak w tym sezonie wystąpił w siedmiu meczach w barwach rzymskiej drużyny - dwóch w Lidze Mistrzów, Serie A i Pucharze Włoch oraz jednym w Lidze Europy.

20:25

Ostatnie mecze AS Romy

• 03.02.2015, 1/4 finału Pucharu Włoch: AS Roma – Fiorentina 0:2
  • 08.02.2015, 22 kolejka ligi włoskiej: Cagliari – AS Roma 1:2 (Ljajic, Paredes)
  • 15.02.2015, 23 kolejka ligi włoskiej AS Roma – Parma 0:0
  • 19.02.2015, 1/16 finału Ligi Europy: AS Roma – Feyenoord 1:1 (Gervinho)
  • 22.02.2015, 24 kolejka ligi włoskiej: Hellas Verona – AS Roma 1:1 (Totti)
20:24

Ostatnie mecze Feyenoordu

• 04.02.2015, 21 kolejka ligi holenderskiej: Heerenveen – Feyenoord Rotterdam 3:1 (Kazim-Richards)
  • 08.02.2015, 22 kolejka ligi holenderskiej: Feyenoord Rotterdam – Cambuur 2:1 (El Ahmadi, Kazim-Richards)
  • 14.02.2015, 23 kolejka ligi holenderskiej: Heralces – Feyenoord Rotterdam 2:0
  • 19.02.2015, 1/16 finału Ligi Europy: Roma – Feyenoord Rotterdam 1:1 (Kazim-Richards)
  • 22.02.2015, 24 kolejka ligi holenderskiej: Feyenoord Rotterdam – Excelsior 3:2 (Kazim-Richards, Toornstra, Immers)
20:24

Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią spotkania: Feyenoord Rotterdam - AS Roma LIVE! Rzymianie walczą o honor

20:23

20:23

Rezerwowi AS Romy: De Sanctis – Cole, Astori, Iturbe, Nainggolan, Paredes, Verde.

20:22

Rezerwowi Feyenoordu: Mulder – Manu, Boetius, Achahbar, Mathijsen, te Vrede, Woudenberg.

20:22

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację LIVE z rewanżowego meczu 1/16 finału Ligi Europy Feyenoord Rotterdam - AS Roma!