1 : 5
Torino F.C.Torino FC
1. połowa1 : 2
20:50

W drugiej połowie pytanie było tylko jedno - jak wiele goli strzeli Torino. Goście rozpoczęli ze sporym animuszem, co w ciągu zaledwie ośmiu minut przyniosło trzy bramki. Później trener Giampiero Ventura zdjął z boiska Martineza, a goście tylko spokojnie rozgrywali piłkę. Torino nie może być jednak w pełni usatysfakcjonowane, bo w grupie B zajmuje drugie miejsce. Najlepszy niepokonany Club Brugge. To wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

93'

Koniec meczu! Torino rozbija Kopenhagę 5:1, ale kończy rozgrywki grupowe na drugim miejscu!

91'

Dwie minuty dolicza do tego meczu arbiter.

89'

Club Brugge wraca na prowadzenie w meczu z HJK Helsinki! Dzięki temu to Belgowie zajmą prawdopodobnie pierwsze miejsce w grupie, a Torino będzie drugie.

88'

Z ekwilibrystycznej pozycji uderzał Quagliarella, ale nie był w stanie zaskoczyć Andersena.

87'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Zamiast De Riddera na murawie melduje się Olsen.

84'

Mamy jeszcze drugą zmianę w Kopenhadze. Yones Felfel zastępuje Nicolaia Jorgensena.

83'

Sędzia odgwizduje spalonego Quagliarelli, choć tym razem się myli. Spokojne ataki Torino trwają w najlepsze, zagadką pozostaje tylko to, czy padnie jeszcze kolejna bramka.

80'

Na spalonym złapany teraz Darmian. To już ósmy spalony piłkarzy Torino, Kopenhaga bez ani jednego. To sporo mówi o obrazie meczu.

78'

Bovo próbował teraz wkręcać piłkę do bramki z rzutu rożnego. Czujny był Andersen.

77'

Mamy zmianę w Kopenhadze. Lindbjerg zastępuje Claudemira.

75'

Próba strzału przewrotką w wykonaniu... Amauriego i Quagliarelli jednocześnie. Ten pierwszy niepotrzebnie przeszkodził koledze, od bramki zacznie Andersen.

73'

Przy rzucie wolnym dla Kopenhagi gospodarze zagrali... do tyłu. Duńczycy robią wszystko co mogą, żeby uniknąć kolejnej bramki dla Torino.

71'

Strzał Silvy omal nie zamienił się w podanie do Quagliarelli, Włoch nie zdążył jednak dołożyć nogi, a piłka przeleciała obok bramki.

70'

Próba Jorgensena z dystansu trafia wprost w Padellego. To pierwszy strzał Kopenhagi w drugiej połowie.

69'

Quagliarella! Po świetnym podaniu od Bovo doświadczony Włoch znalazł się z piłką w polu karnym, ale jego uderzenie pozostawiało wiele do życzenia. Piłka przeleciała dość daleko obok słupka.

66'

Ostatnia zmiana w Torino. Szansę dostaje młody Giovanni Graziano, który zastąpił Omara El Kaddouriego.

65'

Niepewna interwencja jednego z obrońców gospodarzy omal nie przyniosła gola samobójczego. Skończyło się tylko na kolejnym kornerze.

65'

Dośrodkowanie Silvy z lewej strony boiska przynosi rzut rożny dla gości.

63'

Kopenhaga wymieniła teraz parę podań. Każde z nich duńscy kibice kwitowali głośnym "Ole!".

62'

Wciąż całym zespołem broni Kopenhaga. Torino próbuje konstruować kolejny atak pozycyjny, tym razem bez powodzenia.

60'

Jeszcze jedna roszada w Torino. Nikolę Maksimovicia zastępuje Pontus Jansson.

58'

Martinez nie strzeli dziś hat tricka, bo schodzi właśnie z boiska. Zastępuje go Fabio Quagliarella.

57'

Kolejny raz w dobrej sytuacji mógł znaleźć się Martinez, ale tym razem uprzedził go Andersen, zgarniając piłkę spod nóg rywalowi.

56'

Chóralne śpiewy kibiców Torino, którzy świętują kolejne gole swoich ulubieńców. Ci, którzy wybrali się do dalekiej Danii, z pewnością nie żałują.

54'

Prawdziwa rzeź w Kopenhadze! Obrońcy gospodarzy praktycznie stoją i czekają na kolejce ciosy. Tym razem dośrodkowanie przyszło z prawej strony boiska, po zgraniu głową piłka trafiła do Silvy, a ten z paru metrów uderzył tuż przy słupku.

53'

GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA TORINO! SILVA!

52'

To mógł być kolejny gol dla Torino! Znów świetnym dośrodkowaniem z lewej strony popisał się Silva, głową z bliska uderzał Martinez, ale trafił tylko w słupek!

51'

Kolejne znakomite wieści dla Torino! HJK Helsinki wyrównało w meczu z Club Brugge, co oznacza, że przy takim wynikach to Włosi wygrają całą grupę!

50'

Fatalna strata obrońców Kopenhagi na własnej połowie, Martinez mógł strzelić hat tricka, ale jego strzał obronił Andersen. Co z tego, skoro piłka trafiła do Silvy, ten dośrodkował w pole karne, a Darmian pięknym wolejem zdobył czwartego gola dla Torino!

49'

GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA TORINO! DARMIAN!

48'

Znakomicie rozpoczyna drugą połowę Torino, definitywnie rozstrzygając losy meczu! Dobry atak pozycyjny gości, przyspieszenie El Kaddouriego, który podaje do Martineza, a ten w sytuacji sam na sam z Andersenem podcina piłkę nad bramkarzem i umieszcza piłkę w siatce!

47'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA TORINO! MARTINEZ!

46'

Od środka rozpoczęło Torino. Na razie bez zmian, co szczególnie w wypadku gospodarzy może dziwić.

45'

Znów gramy!

19:48

Sporo emocji mieliśmy w pierwszej połowie w Kopenhadze! Gospodarze świetnie zaczęli, wykorzystując fatalny błąd Silvy. Później wicemistrzowie Danii grali jednak fatalnie w obronie. Efekt? Dwie stracone bramki i dwie czerwone kartki, które chyba rozstrzygnęły już ten mecz. Na drugą połowę zapraszamy za niespełna kwadrans!

46'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Na spalonym po raz kolejny złapany Martinez, choć wydaje się, że... tym razem pomylił się arbiter.

44'

Zbyt mocne dośrodkowanie Darmiana, od bramki zacznie Andersen.

43'

Pewny strzał Amauriego w prawy dolny róg, Andersen pofrunął w przeciwną stronę. Torino prowadzi, Kopenhaga gra w dziewiątkę! Wątpliwe, aby zdołali podnieść się gospodarze.

42'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA TORINO! AMAURI!

40'

I CZERWONA KARTKA DLA FAULUJĄCEGO AMAURIEGO MATHIASA JORGENSENA!

40'

RZUT KARNY DLA TORINO!

39'

Teraz Darmian dotknął piłki ręką w polu karnym, ale sędzia uznał, że znajdował się blisko piłki i nie miał czasu na reakcję. Tylko rzut rożny.

38'

Akcja Kopenhagi, Toutoukh wpadł z piłką w pole karne i się przewrócił, ale o "jedenastce" nie może być mowy.

36'

Akcja Torino lewą stroną boiska, ale na spalonym złapany El Kaddouri.

33'

Po drugim rzucie rożnym i dośrodkowaniu Bovo strzał głową zdołał oddać Martinez, ale piłka przeleciała obok bramki.

32'

Strzał Bovo z rzutu wolnego odbija się od muru Kopenhagi, będzie jeszcze rzut rożny.

30'

Obrońcy Kopenhagi znów dali się urwać Martinezowi, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Andersenem. Antonsson fauluje rywala przed polem karnym i wylatuje z boiska!

29'

A Club Brugge prowadzi u siebie z HJK Helsinki 1:0! To dobra wiadomość dla Torino, które przybliża się do awansu. Jednocześnie Włosi tracą jednak przy takim wyniku szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie B.

27'

Atak pozycyjny gospodarzy, z piłką przed polem karnym znalazł się De Ridder, ale dobrą interwencją popisał się Glik.

25'

Z dystansu strzelał teraz Nicolai Jorgensen, lecz piłka przeleciała wysoko nad bramką.

24'

Martinez dwukrotnie złapany teraz na spalonym. Po słabym początku Torino zaczyna się prezentować coraz lepiej.

22'

Błąd Andersena, który po podaniu od jednego z obrońców wybija piłkę bardzo niepewnie! Ostatecznie bez konsekwencji.

21'

Znów groźnie pod bramką Torino. Ostre dośrodkowanie w szesnastkę posłał Amartey, Padelli był atakowany przez dwóch rywali, lecz dobrze interweniował.

20'

Hogli! Obrońca Kopenhagi znalazł się z lewej strony pola karnego, zwiódł obrońcę i oddał bardzo mocny strzał. Było to jednak uderzenie w środek bramki i dobrze broni Padelli!

19'

Dobre dośrodkowanie Silvy z lewej strony boiska, powalczył z obrońcami Amauri, ale nie zdołał oddać strzału.

17'

Dobry pressing w wykonaniu piłkarzy Kopenhagi przyniósł im rzut rożny.

16'

Długie podanie Maksimovicia trafia do Martineza, który wygrywa pojedynek z obrońcą i decyduje się na strzał zza pola karnego. Andersen nie był najlepiej ustawiony, mógł obronić ten strzał, ale piłka po jego rękach wylądowała w siatce!

15'

GOOOOOOOOOOOOOL DLA TORINO! Martinez!

13'

Powalczyli teraz pod bramką Kopenhagi Amauri i Martinez, Hogli nie dał się jednak oszukać i dobrze zgrał piłkę do Andersena, który wybił futbolówkę.

12'

Kolejna akcja Koopenhagi, lecz Hogli dośrodkowywał zdecydowanie za mocno. Piłkę przejął jeszcze Nicolai Jorgensen, ale on przegrał pojedynek z obrońcami.

9'

Na spalonym złapany teraz Amauri.

9'

Nadal w ataku Kopenhaga, która nęka Torino raz z lewej, raz z prawej strony. Piłkarze Torino nie mogą wyjść z piłką na połowę rywala.

7'

Fatalnie zagrał teraz Gaston Silva, który źle podał do kolegi i w sytuacji praktycznie sam na sam mógł znaleźć się Amartey. Sytuację próbował ratować Glik, lecz... nabił piłkę na nogę rywala i futbolówka wylądowała w bramce, zaskakując Padellego.

6'

GOOOOOOOOOOOOL DLA KOPENHAGI! AMARTEY!

5'

Odpowiedź Torino. Z akcją lewą stroną ruszył Silva i dośrodkował w pole karne. Tam do strzału zdołał dojść Martinez, piłka przeleciała jednak wysoko nad bramką.

4'

Na razie zdecydowaną przewagę mają gospodarze. Z lewej strony dośrodkowywał Hogli, z prawej Amartey, lecz obie wrzutki były blokowane.

2'

Po dośrodkowaniu Nicolaia Jorgensena do strzału zdołał dojść Antonsson, ale uderzył wprost w Padellego.

2'

De Ridder ruszył prawą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.

2'

Murawa w Kopenhadze wygląda dziś fatalnie. Mamy nadzieję, że nie przełoży się to na grę piłkarzy.

1'

Od środka rozpoczęli grający w białych strojach gospodarze. Torino w bordowych trykotach.

19:00

Zaczynamy!

18:56

Sędziowie wyprowadzają właśnie oba zespoły na boisko.

18:55

Przenosimy się już do Kopenhagi. Piłkarze obu drużyn czekają w tunelu.

18:52

W drugiej kolejce fazy grupowej oba zespoły zmierzyły się w Turynie. Wówczas gospodarze wygrali 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył wprowadzony z ławki Fabio Quagliarella, który wykorzystał rzut karny w 94. minucie pojedynku. Czy dzisiaj również wszystko rozstrzygnie się w samej końcówce?

18:47

Podopieczni Stale Solbakkena będą chcieli dobrze pożegnać się z własną publicznością i zakończyć swój udział zwycięstwem, które może dać im ostatecznie co najwyżej trzecie miejsce. W ostatnim meczu Ligi Europy na własnym boisku Kopenhaga przegrała z Club Brugge aż 0:4. Teraz z pewnością Duńczycy postarają się chociaż po części zmazać tę plamę.

18:42

Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w Serie A. Tam drużyna z Turynu wygrała tylko jeden z sześciu meczów, notując pięć porażek. Właśnie porażkami zakończyło się pięć ostatnich wyjazdowych spotkań Torino we wszystkich rozgrywkach.

18:39

Jeżeli piłkarze z Helsinek sprawią niespodziankę i wygrają z Brugge, postawią Torino pod ścianą. W tym wypadku Włosi musieliby pokonać na wyjeździe Kopenhagę, a na stadionach rywali radzą sobie oni bardzo słabo. W Lidze Europy przegrali 1:2 w Helsinkach i zremisowali 0:0 w Brugii.

18:35

Grupa B jest jedną z najbardziej wyrównanych w całej Lidze Europy. Pierwsze Brugge nie przegrało co prawda ani jednego spotkania, ale nie ma znaczącej przewagi nad resztą stawki – zgromadziło na razie dziewięć punktów. W grze o awans oprócz Belgów liczy się drugie Torino (osiem „oczek”) i trzecie HJK Helsinki (sześć punktów). Tylko Kopenhaga, która ma na swoim koncie cztery „oczka”, gra już dziś o honor.

18:30

Rezerwowi Torino: Jean-Francois Gillet, Pontus Jansson, Fabio Quagliarella, Federico Caronte, Giovanni Graziano, Simone Rosso

18:25

Rezerwowi Kopenhagi: Kim Christensen, Lasse Lindbjerg, Brandur Olsen, Yones Felfel, Frederik Bay

18:20

Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Możecie zobaczyć je po lewej stronie. W składzie Torino mamy oczywiście Kamila Glika.

18:15

Główne dla nas wydarzenie dnia w Lidze Europy dopiero o 21:05, ale już teraz rozpoczynamy relację z innego spotkania z polskim akcentem. W Kopenhadze o wyjście z grupy powalczy włoskie Torino, którego kapitanem jest Kamil Glik. Początek meczu już za 45 minut, na relację na żywo zaprasza Ekstraklasa.net!