22:59

22:58

Gol strzelony przez Lukaku

22:56

W drugiej połowie zespołem zdecydowanie przeważającym byli gospodarze. Stwarzali sobie więcej okazji podbramkowych i byli naprawdę blisko tego, by wygrać większą różnicą goli. Oddać jednak trzeba gościom, że ci też od czasu do czasu byli groźni, a taka porażka w kontekście rewanżu u siebie nie jest aż tak nie do przyjęcia

93'

Koniec! Everton nieznacznie ogrywa Dynamo Kijów!

92'

Kone zaatakował lewą stroną boiska, wpadł z piłką w pole karne, ale tam został już zatrzymany przez obrońców

91'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

90'

Mbokani dość ostro potraktował McCarthy'ego w środkowej strefie boiska i dostał za to żółtą kartkę. I może się cieszyć z tego powodu

89'

Coleman świetnie dośrodkował z prawej flanki, ale wciąż bronią się Ukraińcy. Czy Everton zdoła coś jeszcze ustrzelić?

87'

Było blisko gola! Osman świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, a choć Naismith minął się z piłką, to ta i tak nieznacznie minęła bramkę!

85'

Ostatnia zmiana gości, Chumak wchodzi za Veloso

83'

Leon Osman starał się zagrać piłkę z prawej strony do środka pola karnego, ale ręką zablokował go Silva. Sędzia wskazał na wapno, a choć Shovkovsky był blisko skutecznej interwencji, to Lukaku może zapisać gola na swoim koncie!

82'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Romelu Lukaku i gospodarze na prowadzeniu!

81'

RZUT KARNY DLA EVERTONU!

80'

Groźnie Garbutt dośrodkował z lewej strony boiska, ale w polu karnym Dynama z piłką minął się Kone. Akcja skończył się jednak autem dla Evertonu

78'

I już mieliśmy pierwszy strzał Kravetsa na bramkę, dobrze jednak interweniował Howard

76'

Zmiana też u gości, Kravets wchodzi za Guseva

74'

Leon Osman wchodzi na boisko, które opuszcza właśnie Barkley

73'

Lukaku! Znowu Everton był blisko gola, ale broni strzał Belga Shovkovsky!

71'

Kone był przed chwilą faulowany przez Silvę

69'

Yarmolenko! Świetny strzał sprzed pola karnego, piłka minimalnie mija bramkę gospodarzy!

67'

Zmiana u gospodarzy. Garmasz wchodzi, schodzi Buyalsky

67'

Kone! Mógł zaliczyć świetne wejście na murawę, ale nie potrafił wykorzystać swojej okazji! Broni Shovkowsky!

65'

Barkley faulował teraz Sydorczuka

63'

Zmiana u gospodarzy, Arouna Kone wchodzi za Kevina Mirallasa

61'

Mbokani! Napastnik gości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i sporej przebitce stanął przed doskonałą okazją, ale oddał nieznacznie niecelny strzał głową!

59'

I znowu gorąco pod bramką gości! Teraz z pola karnego uderzał Coleman, jednak i on był zablokowany

58'

Naciska Everton! Barkley zaatakował indywidualnie, oddał strzał, jednak został zablokowany

56'

Mirallas zaatakował lewa stroną boiska, ale przed polem karnym stracił piłkę. Po chwili Garbutt zagrał ręką i sędzia użył gwizdka

55'

To powinien być gol! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę zagrał Naismith, a minimalnie minął się z nią Lukaku. Gdyby w nią trafił, to bramka na pewno by padła!

54'

I było groźnie! Garbutt niespodziewanie zdecydował się na strzał, a Shovkovsky przeniósł piłkę na rzut rożny!

53'

Atunes blisko lewej strony własnej szesnastki faulował Mirallasa. Dobra okazja dla Evertonu

52'

Przeważa od początku drugiej połowy Everton, ale na razie brakuje mu dokładności. Tym razem jeden z obrońców przejął podanie Barry'ego w pole karne do Lukaku

50'

Naismtih! Szkot miał doskonałą szansę po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale z bliskiej odległości nie trafił w bramkę!

49'

Groźnie pod bramką gości! Lukaku wyszedł na dobrą pozycję, ale w ostatniej chwili został powstrzymany. Rzut rożny

48'

Shovkovsky znów niepewnie interweniował, tym razem po uderzeniu Alcaraza sprzed pola karnego. Na swoje szczęście ostatecznie większego zagrożenia nie było

47'

Vida doznał jakieś kontuzji i jest opatrywany za linią boczną. Tymczasem przy piłce są gospodarze

46'

Arbiter daje znak i zaczynamy drugą część meczu

22:04

Gole zdobywane w pierwszej połowie

21:59

To były bardzo ciekawe trzy kwadranse. Początek należał zdecydowanie do gości, to oni narzucali rytm gry i zdołali objąć prowadzenie, ale w końcówce Everton kilkukrotnie pokazał, że jest w stanie poważnie zagrozić rywalowi i wyrównał. Druga połowa zapowiada się pasjonująco

45'

I arbiter kończy pierwszą połowę!

43'

I znowu blisko gola dla Evertonu! McCarthy posłał świetną piłkę w kierunku Mirallasa. Ten minął bramkarza i starał się dogrywać do Lukaku, ale Belg został uprzedzony przez obrońcę!

41'

A teraz Naismith wywalczył rzut wolny. Faulował go Vida

40'

Gola zdobył Naismith, ale co za asysta Lukaku! Belg minął kilku rywali, podał do swojego kolegi, a ten wykorzystał sytuację sam na sam!

39'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Steven Naismith, remis!

37'

I znowu blisko gola dla Evertonu! Po wrzutce z narożnika boiska głową uderzał Jagielka, a piłkę tuż sprzed linii wybił obrońca. Po chwili dobijał Alcaraz, ale nieznacznie się pomylił

37'

Aleksandr Shovkovsky! Lukaku świetnie przymierzył z tego rzutu wolnego, a bramkarz gości interweniował jeszcze lepiej! Rzut rożny

35'

Silva faulował Mirallasa tuż przed własną szesnastką. To będzie świetna okazja dla Evertonu

33'

I było blisko gola dla The Toffees! Shovkovsky wyszedł daleko przed bramkę, minął się z piłką, ale strzał Lukaku z kilkudziesięciu metrów był niecelny!

32'

Veloso! Świetny strzał sprzed pola karnego, ale tym razem broni Howard!

30'

Kolejna próba Mbokaniego sprzed szesnastki, ale tym razem zablokowana. Everton w mocnej defensywie

28'

Romelu Lukaku ładnie zaatakował lewą stroną boiska, dośrodkował, ale obrońcy Dynama wybili piłkę na rzut rożny. Ten, wykonany przez Garbutta, również nie przyniósł gospodarzom żadnej korzyści

26'

Długie zagranie z głębi pola do Lukaku, jednak ten był na spalonym, co nie uszło uwadze sędziego

24'

Teraz troszkę chaosu wdarło się w poczynania jednych i drugich, szybko tracą piłkę i mają problem z rozegraniem akcji. Czy z tego chaosu coś zrodzi się dla gospodarzy?

22'

Sergiy Sydorchuk oddał przed chwilą strzał sprzed pola karnego, jednak nie trafił w światło bramki

20'

Brakuje dokładności gospodarzom, nie potrafią oni przebić się pod bramkę Dynama. Teraz na lewej stronie piłkę stracił Lukaku

18'

Dynamo od początku meczu ma inicjatywę i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zaraz zmienić. Choć teraz rozgrywa ją dość daleko od bramki rywala

16'

Mirallas faulował na prawej stronie boiska Antunesa i dostał za to żółtą kartkę

15'

Yarmolenko dośrodkował na bliższy słupek z narożnika boiska, a tam obrońcę uprzedził Oleg Gusev. Piłka po jego strzale, z pomocą kiepsko interweniującego Howarda, wpadła do bramki

14'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Gusev daje prowadzenie gościom!

12'

I mieliśmy w końcu próbę ataku w wykonaniu podopiecznych Roberto Martineza, ale wszystko skończyło się gwizdkiem arbitra. Na spalonym był Barkley

10'

Starają się jak na razie grać na swojego napastnika, zawodnicy Dynama. Teraz długie zagranie z głębi pola w kierunku właśnie Mbokaniego, ale niedokładne. Futbolówkę złapał bramkarz Evertonu

8'

Groźnie pod bramką Howarda! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska z piłką minimalnie minął się zupełnie niepilnowany Mbokani

7'

Seamus Coleman zaatakował prawą stroną boiska i wywalczył rzut rożny. Piłkę z własnej szesnastki po dośrodkowaniu z narożnika boiska wybił z kolei Miguel Veloso

5'

Ogólnie początek meczu jest dość spokojny. Obie drużyny jeszcze się nie odkrywają i starają się przede wszystkim grać bezpiecznie. Na razie przy piłce gospodarze

3'

Yarmolenko zaatakował lewą stroną boiska, pokręcił tam obrońcami i niespodziewanie zdecydował się na strzał. Ten jednak zdołał obronił Tim Howard

1'

Pan Carlos Velasco Carballo daje znak, zaczynają gospodarze

20:56

Everton niewątpliwie gra dziś o honor angielskich klubów, jednak czy zrobi to skutecznie? Zadanie stoi przed nim bardzo trudne, lider ligi ukraińskiej na pewno łatwy broni nie złoży

20:54

A teraz gospodarzy: Robles, Gibson, Kone, Besić, Atsu, Osman, Browning

20:53

Po lewej stronie macie dostępne wyjściowe składy, pora na ławki rezerwowych. Na początek gości: Garmash, Kravets, Rybka, Chumak, Kacharidi, Kalivintsev, Teodorczyk

20:49

Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania 1/8 finału Ligi Europy. Everton podejmie na własnym boisku Dynamo Kijów, a początek już za chwilę!