dogrywka 1. połowa1 : 0
124'

Przepychanki na murawie. Jeszcze czerwona kartka dla van der Hoorna!

123'

Koniec! Dnipro awansowało do ćwierćfinału! Ajax z Arkadiuszem Milikiem kończy swoją przygodę z europejskimi pucharami.

120'

Ależ emocje! Ale bardzo mądrze bronią się goście. Sędzia dolicza dwie minuty.

119'

Żółta kartka dla Boyko za opóźnianie gry.

117'

Gooool dla Ajaxu! To jeszcze nie koniec! Van der Hoorn!

112'

Strzelał potężnie Seleznyov, ale jego uderzenie było niecelne.

109'

Schodzi bohater całej piłkarskiej Ukrainy Konoplyanka. Za niego Seleznyov.

106'

I już ruszamy z drugą połową dogrywki - Ajax ma 15 minut na odwrócenie losów dwumeczu.

103'

Cillessen to jest jednak niesamowita klasa! Znowu to potwierdza fenomenalnie broniąc niezwykle trudny strzał w długi róg Bruno Gamy!

100'

Van der Hoorn za Boilesena.

97'

Próbował kilka razy w tym meczu - w końcu się udało! Genialna akcja i niezwykle kąśliwy strzał tuż przy słupku Konoplyanki z 20 metrów. Cillessen wyciągnał się maksymalnie, ale nie zdołał sięgnąć naprawdę świetnie uderzonej piłki. Ukraińcy bardzo blisko ćwierćfinału Ligi Europy!

97'

GOOOOOL dla Dnipro! Konoplyanka!

93'

Co się działo w polu karnym Dnipro?! Ależ zagęszczenie - chyba 10 piłkarzy na 4 metrach kwadratowych! Ostatecznie goście wybili piłkę.

91'

Ruszamy z dogrywką!

93'

Łapie piłkę Boyko, a sędzia gwiżdze po raz ostatni w drugiej połowie. Przed nami dogrywka!

91'

Druga zmiana w zespole gości. Bruno Gama zmienia Luchkevycha.

91'

Druga połowa potrwa jeszcze trzy minuty.

90'

Van Rhijn dobrze pokazał się w ofensywie, ale został złapany na spalonym.

88'

Dnipro miało rzut wolny, nieźle dośrodkowywał Egidio, lecz znów wypiąstkował piłkę Cillessen.

87'

Druga zmiana w Ajaxie. Serero pojawia się na murawie zamiast Sinkgravena.

87'

Shakhov na "dobry" początek zarobił żółtą kartkę.

86'

To była ostatnia akcja Bezusa. Zawodnik Dnipro opuszcza boisko, zmienia go Yevhen Shakhov.

85'

Bezus ruszył prawą stroną, próbował dograć w pole karne, lecz czujni byli obrońcy Ajaxu.

83'

Wygląda na to, że obie drużyny nie chcą już zbytnio ryzykować. Coraz więcej wskazuje na dogrywkę.

80'

Po błędzie Viergevera zmuszony do wyjścia z bramki Cillessena. Bramkarz Ajaxu wybija piłkę na aut.

80'

Bezus faulował Boilesena i zarobił żółtą kartkę.

78'

Po długiej przerwie do składu Ajaksu wraca Kolbeinn Sigthorsson! Zastępuje on Ricardo Kishnę, Ajax przechodzi na grę dwoma napastnikami.

78'

Indywidualna akcja Egidio nie przyniosła skutku. Strzał zawodnika Dnipro był bardzo niecelny.

76'

Bazoer! Początkowo źle przyjął piłkę El Ghazi, lecz zdołał ją opanować, wycofał futbolówkę do Bazoera, a ten oddał bardzo precyzyjny strzał. Czujny był jednak Boyko, który wybił piłkę na rzut rożny!

75'

Kalinić! Oszukał Chorwat obronę gospodarzy i wpadł w pole karne, oddał mocny strzał na bramkę, lecz trafił wprost w Cillessena!

74'

Wciąż nie mamy jeszcze żadnej zmiany w obu zespołach. Czyżby trenerzy szykowali się na dogrywkę?

71'

Bezus! To powinien być remis! Znakomite dośrodkowanie Konoplyanki z rzutu wolnego i Bezus znalazł się w stuprocentowej sytuacji, lecz jego strzał głową przeszedł tuż obok słupka!

70'

Kishna ciągnął za koszulkę Egidio i został ukarany żółtą kartką.

69'

Po faulu na Konoplyance Dnipro miało rzut wolny, ale dośrodkowanie znów spokojnie złapał Cillessen.

67'

Bardzo dobre dogranie Milika do El Ghaziego, ten zwolnił akcję i dośrodkowywał do Kishny, lecz od bramki zacznie Boyko.

66'

Miał sporo miejsca po lewej stronie El Ghazi, lecz jego uderzenie było bardzo złe i przeleciało daleko od bramki Dnipro.

63'

Po bramce dla gospodarzy zdecydowanie poderwały się trybuny. Czy Ajax zdoła strzelić jeszcze jednego gola? Na razie szykuje nam się dogrywka.

61'

Katastrofalny błąd Egidio, który zamiast zabrać Bozoerowi piłkę, po prostu usunął się mu z drogi. Zawodnik Ajaxu znalazł się więc w sytuacji sam na sam z Boyko i pokonał ukraińskiego bramkarza. Wydaje się, że golkiper także nie zachował się najlepiej i mógł obronić ten strzał.

60'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA AJAXU! BAZOER!

60'

Egidio dośrodkowywał z rzutu wolnego, lecz żaden z jego partnerów nie przeciął piłki i łatwo złapał ją Cillessen.

57'

Spokojniejszy fragment meczu. Ajax spokojnie rozgrywa piłkę w środku boiska, lecz nie za wiele z tego wynika. Kibice gospodarzy powoli tracą już cierpliwość.

54'

Dwukrotnie na spalonym złapany został teraz Kalinić.

52'

Dobra akcja Sinkgravena i wycofanie piłki do Bazoera. Ten oddaje natychmiastowy strzał sprzed pola karnego, ale dobrze blokuje go Fedorchuk.

51'

Kolejny raz bardzo niedokładnie gospodarze, tym razem źle podaje Boilesen.

50'

Strzał z pierwszej piłki Milika był bardzo niecelny. Piłka przeleciała wysoko nad bramką Boyko.

49'

Konoplyanka znakomicie znalazł się po lewej stronie, wpadł w pole karne i próbował dograć do Luchkevycha, lecz obrońcy Ajaxu przejęli futbolówkę.

48'

Źle przyjął sobie piłkę Bazoer i ta wylądowała na aucie. Niedokładny jest na razie Ajax.

47'

Niepewnie interweniował teraz Veltman, który stracił piłkę na rzecz Kalinicia. Ten wycofał do Konoplyanki, lecz strzał kapitana Dnipro pewnie obronił Cillessen.

46'

Od środka rozpoczęli piłkarze Ajaxu. Oba zespoły na razie bez zmian.

45'

Znów gramy!

22:04

Wracamy już do Holandii. Goście są na boisku, czekamy jeszcze na Ajax.

21:53

Przez większość pierwszej połowy gra Ajaxu rozczarowywała. W końcówce pierwszej części gry gospodarze mocniej przycisnęli swoich rywali, ale na razie jest to za mało, aby wyjść na prowadzenie. Jeżeli podopieczni Franka de Boera chcą awansować do ćwierćfinału, w drugiej połowie muszą zagrać zdecydowanie lepiej. My mamy natomiast nadzieję, że w drugiej połowie doczekamy się bramek na Amsterdam Arena. Na nią zapraszamy za niespełna kwadrans!

45'

Koniec pierwszej połowy!

43'

Milik! Znakomita akcja Polaka, który najpierw wycofał się do środka boiska, dograł do Boilesena, który zrewanżował się Milikowi dobrym podaniem. Nasz reprezentant oddał niezły strzał głową, lecz zabrakło mu nieco celności.

41'

Już siódmy rzut rożny mieli w tym meczu goście. Ani razu nie stworzyli jednak w ten sposób poważniejszego zagrożenia pod bramką Ajaxu.

39'

Kishna! Zaskakujący strzał zawodnika Ajaxu z ostrego kąta, ale bardzo czujny był Boyko i wybił piłkę na rzut rożny.

38'

Kolejna akcja Ajaxu, tym razem po lewej stronie boiska znalazł się Sinkgraven, dograł do El Ghaziego, lecz jego strzał był lekki i Boyko spokojnie złapał piłkę.

36'

Kishna! Szybka akcja Ajaxu, po zagraniu Bazoera piłka trafiła na prawą stronę do El Ghaziego. Ten świetnie dośrodkował w pole karne, ale Kishna w świetnej sytuacji nie trafił w futbolówkę!

34'

Boilesen bardzo niebezpiecznie dogrywał do Cillessena. Mało brakło, aby piłkę przeciął Luchkevych, ale golkiper Ajaxu był czujny i złapał futbolówkę.

33'

Mocno huknął Kalinić, lecz strzał napastnika Dnipro został zablokowany. Piłka trafiła jeszcze do Douglasa, ale ten uderzył zbyt lekko i znów złapał piłkę Cillessen.

32'

Dobry przerzut Konoplyanki do Luchkevycha, ten przegrywa jednak pojedynek z Viergeverem, który wybija piłkę na rzut rożny.

30'

Kalinić! Indywidualna akcja napastnika gości i strzał z szesnastu metrów, ale dobrze broni to uderzenie Cillessen.

28'

Z kolejnego ataku pozycyjnego mistrzów Holandii wyszło niewiele. Bardzo dobrze zorganizowana jest na razie defensywa Dnipro.

26'

Milik dał się sfaulować, lecz z rzutu wolnego dla gospodarzy nic nie wyszło. Teraz piłkę znów ma Dnipro.

25'

Kolejna akcja gości lewą stroną przyniosła rzut rożny. Po nim piłkę wypiąstkował golkiper Ajaxu. Gospodarze na razie w tym meczu zawodzą.

23'

Dłuższa akcja Dnipro, ale gościom nie udało się nawet oddać strzału. Ostatecznie Cillessen wyjaśnił sytuacje dalekim wybiciem.

21'

Leo Matos ostro potraktował Boilesena. Efektem rzut wolny dla Ajaxu i żółta kartka dla obrońcy Dnipro.

20'

Strzał z dystansu Fedorchuka pozostawiał wiele do życzenia. Od bramki zacznie Cillessen.

19'

Dobrze przejął piłkę Konoplyanka, popędził lewą stroną i wywalczył rzut rożny. Po nim wybijał piłkę Bazour, będzie jeszcze jeden korner.

17'

Akcja Ajaxu lewą stroną, lecz Kishna nie zdołał dograć piłki do Sinkgravena.

15'

Kalinić! Znakomite uderzenie piłkarza Dnipro! Przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową, obrócił się przodem do bramki Ajaxu i huknął z woleja, znakomicie broni Cillessen!

14'

El Ghazi świetnie zwiódł jednego z obrońców i znalazł się z piłką w polu karnym, lecz później się zawahał. W efekcie odebrał mu piłkę wracający Cheberyachko.

12'

Długie podanie w kierunku El Ghaziego nie przyniosło skutku. Wszystko dlatego, że gracz Ajaxu złapany został na spalonym.

10'

Znów sporo miejsca miał El Ghazi, lecz tym razem szybko stracił piłkę na rzecz Konoplyanki.

8'

Gospodarze mieli jeszcze rzut rożny, po nim zapanowało spore zamieszanie w polu karnym Dnipro, ale na spalonym był Klaassen.

7'

El Ghazi! To mógł być gol dla Ajaxu! Wykorzystali teraz gospodarze niepewność obrońców Dnipro, piłka trafiła do El Ghaziego, ale jego strzał znakomicie nad poprzeczką przenosi Boyko!

6'

Milik! Obok bramki! Świetne prostopadłe podanie od Sinkgravena. Polak ruszył do przodu, dopadł do piłki, uderzył, ale chybił celu.

3'

Od początku Ajax gra "wysokim" pressingiem, goście nastawieni zdecydowanie defensywnie, czyli w sumie bez niespodzianki.

1'

Od środka rozpoczęli grający w niebieskich strojach piłkarze Dnipro. Ajax w tradycyjnych, biało-czerwonych trykotach.

21:05

Zaczynamy!

21:03

Czy to będzie polski wieczór? W ćwierćfinale jest już Dynamo Kijów. Łukasz Teodorczyk strzelił gola w wygranym 5:2 meczu z Evertonem. Oto relacja z tego spotkania.

21:02

Piłkarze słuchają hymnu Ligi Europy. Potem losowanie i... zaczynamy!

21:01

Sędziowie właśnie wyprowadzają piłkarzy obu drużyn na boisku. Amsterdam Arena wypełniona praktycznie w całości!

20:59

A oto co powiedział Ołeksandr Iwanow:

Gra na tym stadionie z Ajaxem to wielka rzecz. Nsi przeciwnicy będą agresywni i postawią nas pod dużą presją, ponieważ muszą zdobyć gola. Jesteśmy w pełni przygotowani, mimo że w każdej formacji brakuje nam ważnego zawodnika. Możemy stworzyć tu historię.
20:57

Oddajmy jeszcze głos obu trenerom. Na początek Frank de Boer.

Awans do ćwierćfinału będzie trudnym zadaniem. Naszym głównym celem jest strzelenie pierwszego gola. Musimy jednak uważać na naszych przeciwników, bo oni będą czekać na nasze błędy. Musimy być w pełni skoncentrowani i grać naszą piłkę. Chcemy, aby przeciwnicy mieli wrażenie, że nie mają szans. Nie damy im zaczerpnąć oddechu aż do końcowego gwizdka.
20:55

Piłkarze Dnipro w tym roku imponują formą. Z sześciu meczów (trzy w Lidze Europy i trzy w ukraińskiej ekstraklasie) nie przegrali żadnego. Odnieśli pięć triumfów, a także raz zremisowali – na gorącym terenie w Pireusie. W dodatku w żadnym z wygranych meczów nie stracili nawet gola. Nic więc dziwnego, że ukraiński zespół wcale nie przyjeżdża do Holandii po to, aby tylko bronić korzystnego rezultatu.

20:52

To właśnie na Polaka mogą być zwrócone tego wieczoru wszystkie oczy. Choć w pierwszym meczu z Dnipro Milik nie strzelił żadnego gola, to ze znakomitej strony pokazał się w dwumeczu z Legią, a także w ostatnim spotkaniu ligowym. W zeszły weekend Ajax wygrał bowiem z Heerenveen 4:1, a dwie bramki zdobył właśnie nasz reprezentant. Nic więc dziwnego, że to właśnie on ma dać mistrzom Holandii awans do ćwierćfinału.

20:48

Zawodnikom Dnipro Dniepropietrowsk udało się to, co nie powiodło się warszawskiej Legii. Ukraińcy na własnym boisku nie tylko zagrali za zero z tyłu, ale przede wszystkim potrafili pokonać Jaspera Cillessena. Przed rewanżem wciąż to Ajax wydaje się faworytem. Wątpliwe jest bowiem, aby mistrzowie Holandii po raz drugi zagrali tak słabo w ofensywie. Jeżeli Dnipro ustrzeli coś na Amsterdam Arena, o awans ekipie Arkadiusza Milika może być jednak bardzo trudno.

20:45

Rezerwowi Dnipro: Jan Lastuvka, Oleksandr Svatok, Bruno Gama, Yevhen Seleznyov, Yevhen Shakhov, Andriy Blyznychenko, Oleksandr Mihunov

20:42

Rezerwowi Ajaksu: Diederik Boer, Niklas Moisander, Mike van der Hoorn, Jairo Riedewald, Lasse Schoene, Thulani Serero, Kolbeinn Sigthorsson

20:39

Po lewej stronie widzicie już podstawowe składy obu zespołów. Od pierwszej minuty na Amsterdam Arena zagra dziś Arkadiusz Milik!

20:35

Już za pół godziny Ajax Amsterdam rozpocznie walkę z Dnipro Dniepropietrowsk o miejsce w ćwierćfinale Ligi Europy. Czy mistrzowie Holandii zdołają odrobić straty z pierwszego spotkania? Na relację na żywo zaprasza Ekstraklasa.net!