KONIEC! Remis we Florencji, kwestia awansu rozstrzygnie się w rewanżu!

Jeszcze jeden faul na Torosidisie, ostatni w tym spotkaniu?

91'

Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90'

Dobry, mocny strzał Nainggolana z dystansu mija bramkę w niewielkiej odległości.

89'

Roma utrzymuje się przy piłce, szuka okazji do strzelenia bramki.

87'

Gra wznowiona, sporo nerwowości ale nie powinniśmy już obejrzeć bramek. Remis pasuje Romie, która skutecznie broni się przed atakami gospodarzy.

85'

Kolejna przerwa w grze, na boisku leży Jose Holebas.

83'

Ostra gra w ostatnich minutach spotkania, lekka przewaga Fiorentiny.

81'

Iturbe! Kapitalna kontra Romy, ale Argentyńczyk przenosi piłkę ponad poprzeczką!

80'

Babacar zmienia Ilicicia.

79'

Mocny strzał Ilicica z dystansu, ale w sam środek bramki więc pewnie broni Skorupski.

78'

W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnajduje się Keita, który z bliskiej odległości nie dał szans Neto i pewnie umieścił piłkę w bramce.

77'

NIESAMOWITE!!! KEITA!

75'

Zapowiadana zmiana. Gervinho w miejsce Ljajica.

74'

Do wejścia na boisko szykuje się Gervinho.

73'

Kapitalne wejście w pole karne Marcosa Alonso, ale Hiszpan po minięciu kilku rywali oddaje niecelny strzał na bramkę Giallorossich.

72'

Alberto Aquilani zmienia Borję Valero.

71'

Ilicić faulowany pod własną bramką.

70'

Groźny kontratak Romy kończy się fatalnym dośrodkowaniem Torosidisa.

69'

Łukasz Skorupski wznawia grę od własnej bramki.

68'

Z niedowierzaniem na ostatnią akcję spoglądali Gervinho i Rudi Garcia. Być może czas na zmianę?

67'

Kapitalne wyjście Neto na 30 metr, bramkarz Violi uprzedza Radje, a po chwili Badelj powala Pjanica przed próbą oddania strzału na pustą bramkę!

66'

Faul w środku pola, rzut wolny dla ekipy z Florencji.

65'

Coraz bardziej naciskają gospodarze, znów jednak niecelny strzał z dystansu - Borja Valero.

64'

Rzut rożny dla Fiorentiny po dobrej akcji Joaquina.

63'

Borja Valero przyjął piłkę w polu karnym, wycofał ją do Ilicicia, ale ten niecelnie uderzał na bramkę Romy.

62'

Ożywiły się trybuny i gra Fiorentiny, która szuka okazji na zdobycie drugiej bramki.

61'

Za faul na Iturbe żółtą kartkę zobaczył Neto.

60'

Strzał w prawy dolny róg bramki, broni Neto!!!

59'

Adam Ljajić kontra Neto...

58'

Jak na zawołanie, Iturbe wychodzi na czystą pozycję, a Neto fauluje dryblującego Argentyńczyka! Rzut karny!

57'

Nieco uspokoiło się tempo tego spotkania, brakuje odważnych akcji.

56'

Ljajić! Serb przekombinował z przyjęciem piłki w polu karnym i zmarnował świetną okazję dla Romy.

55'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Romy, strzał Ilicicia blokuje ciałem Yanga-Mbiwa!

54'

Ilicić uderza prosto w mur.

53'

Kontruje Fiorentina, najpierw nieskuteczna próba dośrodkowania, a chwilę później faul na wysokości około 27 metrów od bramki Skorupskiego przynosi Violi groźny rzut rożny.

52'

Niezła próba zagrania Salaha ponad głowami obrońców, ale Ci czujnie cofnęli się i wybili piłkę.

51'

Dobry odbiór w środku pola piłkarza Romy, Ljajić wpada w pole karne ale jego strzał z ostrego kąta pewnie broni Neto.

50'

Holebas próbował swoich szans na skrzydle, ale w starciu z obrońcą Fiorentiny faulował rywala. Grę wznowią gospodarze.

49'

Brzydki faul Keity, ale obyło się bez żółtej kartki.

48'

Dobra akcja skrzydłem zawodnika Fiorentiny, ale w decydującym momencie zagrożenie zażegnuje Davide Astori.

47'

Roma wywalczyła rzut rożny, ale po dobrej interwencji Neto obyło się bez zagrożenia pod bramką Violi.

46'

Borja Valero faulowany w środku pola.

45'

Faule: 11 - 4

47'

Koniec pierwszej części meczu. Do przerwy Fiorentina prowadzi z Romą 1:0 po bramce Josipa Ilicicia. Do zobaczenia za 15 minut!

46'

Czwarta kara indywidualna, tym razem dla Josipa Ilicica.

45'

Mateu Lahoz dolicza dwie minuty do podstawowego czasu gry.

44'

44'

Kolejna kontuzja, tym razem po stronie gości. Pizarro schodzi z boiska, za niego melduje się Matias Fernandez.

43'

NETO! Kapitalna parada po strzale Florenziego z ostrego kąta, ale po chwili fatalnie dobitkę psuje Ljajić, który z kilku metrów uderza wysoko ponad poprzeczką!

42'

Końcowe minuty pierwszej połowy nie powinny już niczego zmienić, Fiorentina skutecznie broni się przed atakami rywala.

41'

Grę wznowi Neto. Roma wciąż bez celnego strzału na bramkę...

40'

Dobry pomysł Pjanica, który po ziemi podał do Ljajica, ale Serb fatalnie dośrodkowuje piłkę co nie stwarza zagrożenia pod bramką Fiołków.

39'

Przyjezdni szukają swoich okazji, ale nie radzą sobie z agresywnie grającą w obronie drużyną Violi. Tym razem jednak Badelj faulował rywala w odległości około 35 metrów od własnej bramki.

38'

Faul Keity, a tymczasem rozgrzewkę rozpoczął Gervinho.

37'

Bardzo nieostrożnie grają w defensywie piłkarze Romy, ale póki co nie ponoszą konsekwencji swoich niefrasobliwych zagrań.

36'

Cios za cios - tym razem na ofsajdzie złapany został jeden z zawodników Fiorentiny.

35'

Na skrzydle uruchomiony został Torosidis, ale Grek był na spalonym.

34'

Utyka również Alessandro Florenzi. To byłby szach-mat dla Romy jeszcze przed przerwą...

33'

Sypią się kartki, sypią... Tym razem Marcos Alonso uderzył rywala w walce o piłkę.

32'

Sporo chaosu w defensywie Romy, ale ostatecznie Giallorossi wyprowadzają kontratak i... szybko tracą piłkę. Gra rzymian nie wygląda najlepiej.

31'

W kartkach już remis - za zagranie ręką "żółtko" zobaczył Pizarro.

30'

Nainggolan brzydko fauluje rywala i otrzymuje żółtą kartkę co oznacza, że Belga nie zobaczymy w następnym spotkaniu.

29'

Dwa dośrodkowania w pole karne Fiorentiny - raz Pjanić, raz Holebas, ale nikt nie "zamykał" tych akcji.

28'

Wysoki pressing Fiorentiny, ale goście utrzymują się przy piłce.

27'

Davide Astori w miejsce kontuzjowanego Kostasa Manolasa.

26'

Grę wznowi Łukasz Skorupski po niecelnym zagraniu w kierunku napastnika Fiorentiny. Przed tym jednak kolejna zmiana w ekipie rzymian.

24'

Basanta w starciu z jednym z obrońców Romy faulował zawodnika Giallorossich. Chwila przerwy w grze, ale być może obejdzie się bez zmiany.

23'

wojtek129921 - Rudi Garcia obiecał Skorupskiemu występy w Lidze Europy. Wciąż jest drugi w hierarchii bramkarzy, ale Morgan De Sanctis ma bronić w lidze, a Skorupski w pucharach by obaj byli w formie meczowej.

22'

Opaskę kapitana przejmuje Keita, a Daniele De Rossiego na boisku zastępuje Miralem Pjanić.

21'

Kolejny błąd Daniele De Rossiego, ale tym razem goście zdołali uratować sytuację i Fiorentina wywalczyła jedynie rzut rożny. Tymczasem kapitan Romy zgłasza jakiś uraz, czyżby to było powodem słabej postawy doświadczonego Włocha?

20'

Iturbe wygrywa pojedynek biegowy z obrońcą i uderza w kierunku dalszego słupka, ale piłka odbita od nogi Neto wychodzi poza linię boczną boiska.

19'

Roma nie daje jednak za wygraną, Giallorossi już wywalczyli rzut rożny.

18'

Fatalny błąd Daniele De Rossiego, który stracił piłkę na rzecz Mohameda Salaha, Egipcjanin szybko odstawił w biegu doświadczonego Włocha i zagrał do Josepa Ilićica, który wpadł w pole karne i pewnym strzałem prawą nogą umieścił piłkę w górnym roku bramki przy bliższym słupku. Skorupski bez szans, gol obciąża konto De Rossiego.

17'

17'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ILICIC!

16'

Roma trochę bez pomysłu szuka długich podań do wchodzących w pole karne skrzydłowych, ale defensorzy Fiorentiny skutecznie bronią dostępu do bramki.

15'

Kolejny strzał z dystansu Pizarro, ale bardzo niecelny.

14'

Dośrodkowanie Alonso znów nie przynosi zamierzonego skutku, ale po chwili futbolówka wraca w szesnastkę Romy i mamy rzut rożny dla gospodarzy.

13'

Dobry atak skrzydłem Valero, ale po zagraniu w pole karne skuteczną interwencją popisał się Holevas.

12'

Faul w środku pola, rzut wolny dla drużyny z Florencji.

11'

Viola utrzymuje się w posiadaniu piłki pod bramką rywala, akcję kończy strzał z dystansu Pizarro, ale piłkę uderzoną po rykoszecie pewnie łapie polski golkiper Romy.

10'

Dobre prostopadłe podanie w kierunku Ilicicia, ale znów skutecznie z bramki wychodzi były golkiper Górnika, który łapie piłkę i wznawia grę dalekim wyrzutem.

9'

Sporo strat w środku pola, obydwa zespoły nie mogą przebić się do przodu z jakimś ciekawym, agresywnym atakiem.

8'

Długie podanie w kierunku Ilicicia, jednak szybszy był Skorupski.

7'

Gospodarze powoli odzyskują teren i zyskują delikatną przewagę na placu gry.

6'

Groźnie odpowiadają Fiołki. Po wymianie podań piłkę otrzymuje Salah, ale jego strzał blokuje Yanga-Mbiwa.

5'

Giallorossi wybijają piłkę na rzut rożny, po chwili futbolówka ponownie zostaje wybita poza linię końcową - dwa kornery z rzędu dla Fiorentiny.

4'

Kolejna szansa dla Romy, ale skutecznie wybijają piłkę obrońcy Violi.

3'

Nie było zagrożenia, grę wznawia Neto. Gospodarze nie potrafią utrzymać się dłużej w posiadaniu piłki, póki co na boisku panuje lekki chaos w walce o środek pola

2'

Pierwszy faul i rzut wolny dla gości. Okazja do dośrodkowania z odległości około 40 metrów do bramki Fiorentiny.

1'

Od razu długa piłka w kierunku skrzydłowych Romy, Rzymianie utrzymują się przy piłce ale po chwili tracą ją po niecelnym zagraniu jednego z obrońców. Grę wznawia Neto.

21:07

Pierwszy gwizdek sędziego Mateu, zaczynamy!

21:06

Trzech piłkarzy Romy ma na swoim koncie żółtą kartkę, po przeciwnej stronie boiska jedynie Basanta musi uważać na kartki.

21:04

Hymn Ligi Europy rozbrzmiewa na Stadio Artemio Franchi!

21:00

Grupa fanów gości obecna na stadionie. Za chwilę zaczynamy!

20:59

Ławka rezerwowych Romy:

De Sanctis, A. Cole, Astori, Pjanić, Gervinho, Verde, Doumbia.

20:58

Ławka rezerwowych Fiorentiny:

Lazzerini, Richards, Pasqual, Vargas, Aquilani, Fernández, Babacar.

20:54

Zapraszamy do lektury zapowiedzi tego spotkania - KLIK!

20:45

20:43

Zgodnie z obietnicą trenera, Łukasz Skorupski broni w meczach Ligi Europy. Dziś przed Polakiem niezwykle trudne zadanie - musi powstrzymać będącego w fantastycznej formie Mohameda Salaha.

20:35

Ostatnie sześć spotkań pomiędzy Fiorentiną, a Romą wskazuje na wyraźną przewagę gości. Giallorossi wygrali 4 mecze, raz przegrali, a raz zremisowali ze swoim dzisiejszym rywalem.

20:31

Obydwa zespoły nie wygrały swoich meczów ligowych w miniony weekend. Fiorentina uległa aż 0:4 rzymskiemu Lazio, a Roma bezbramkowo zremisowała ze słabym Chievo. Czyżby oszczędzanie sił przed kluczową batalią w pucharach?