FC BaselFC Basel
93'

Koniec spotkania. Chelsea zagra w finale Ligi Europejskiej.

92'

Fernando Torres jeszcze raz znalazł się w dogodnej sytuacji w polu karnym, ale jego strzał obronił Yann Sommer.

90'

Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Fernando Torres uderzał z 16 metrów na bramkę Sommera, ale jego uderzenie było zbyt lekkie.,

85'

Bardzo niecelne uderzenie Jacquesa Zouy.

83'

Kolejna szansa Chelsea. Potężne uderzenie brazylijskiego pomocnika z szesnastki kapitalnie wyłapał Yann Sommer.

81'

Za Davida Luiza, strzelca kapitalnej bramki, wszedł Holender Ake.

79'

Chelsea Londyn - Fenerbahce Stambuł

78'

Marcelo Diaz potężnie uderzył zza pola karnego, futbolówka odbiła się jeszcze od Ivanovicia, ale Petr Cech sparował piłkę na rzut rożny.

75'

Za Fabiana Freia na boisku pojawił się Marcelo Diaz.

74'

Mata wchodzi za Edena Hazarda.

72'

Serey Die strzelał zza pola karnego, uderzenie bardzo niedokładne. Zawodnik Basel za chwilę opuści plac gry.

69'

Żółta kartka dla Markusa Steinhöfera za faul na Hazardzie.

68'

Mohamed Salah spróbował zagrania piętką. Egipcjanin podawał do Freia, ale Gary Cahill był na miejscu i odebrał piłkę.

67'

Z ponad 25 metrów uderzał z rzutu wolnego Frank Lampard, ale wysoko nad poprzeczką.

66'

Fabian Schar ukarany żółtką kartką za ciągnięcie za koszulkę Torresa.

65'

Oscar wchodzi w miejsce Ramiresa.

63'

Fabian Frei huknął z ponad 20 metrów, piłka odbiła się jeszcze od kolana Ivanovicia i trafiła w popreczkę bramki strzeżonej przez Cecha.

61'

David Degen wchodzi za Stockera.

61'

Zoua wchodzi za Strellera.

58'

GOOOOOL! David Luiz. Co za gol!!!! Frank Lampard wycofał piłkę do Davida Luiza, a ten fenomanalnym uderzeniem z około 25 metrów trafił w okienko bramki Yanna Sommera.

55'

Żółta kartka dla Azpilicuety za faul na Sauro.

53'

Kolejny atak londyńczyków. W polu karnym do piłki doszedł Gary Cahill, ale pomógł sobie ręka.

52'

GOOOOOL! Victor Moses. Fernando Torres strzelił na bramkę ta po rykoszycie trafiła do Mosesa, który zdecydował się uderzyć z 12 metrów, piłka został zblokowana przez defensora Basel, ale futbolówka ponownie spadła pod nogi Mosesa, który z najbliższej odległości pokonał Sommera.

50'

GOOOOL! Fernando Torres. Eden Hazard kapitalnie dograł piłkę przed pole karne do Franka Lamparda, który natychmiast uderzył z 16 metrów. Sommer odbił piłkę do boku, ale najszybciej dobpadł do niej Torres i potężnym strzałem pod poprzeczkę dał Chelsea wyrównanie.

47'

W ataku FC Basel. Ryan Betrand faulował Fabiana Freia. Od rzutu wolnego goście.

46'

Po przerwie rozpoczęli piłkarze The Blues.

22:05

Zawodnicy obu drużyn wrócili już na boisko i za moment zaczynamy drugą połowę spotkania.

45'

Sędzia zakończył pierwszą część meczu na Stamford Bridge.

45'

GOOOOL! Mohamed Salah. Valentin Stocker będąc 25 metrów od bramki Chelsea kapitalnie prostopadłym podaniem między obrońców, wypuścił Egipcjanina, który pewnym uderzeniem w prawy róg bramki pokonał Petra Cecha.

45'

Arbiter doliczył 60 sekund do pierwszej połowy spotkania.

43'

W ataku FC Basel, na prawym skrzydle przedrzeć próbował się Kay Voser, ale skutecznie interweniował Gary Cahill.

42'

Szybka kontra Chelsea, piłka trafiła na lewe skrzydło do Victora Mosesa, który zwiódł obrońcę, ale jego płaskie dośrodkowanie przecięli szwajcarscy obrońcy.

40'

Chelsea Londyn - FC Basel

39'

Zakotłowało się w polu karnym Chelsea, Mohamed Salah dwukrotnie strzelał w polu karnym, zawodnicy Basel, sugerowali jeszcze zagranie ręką, ale arbiter nie podykotował jedenastki.

38'

Serey Die bardzo dobrze dograł piłkę w szesnastkę do Valentina Stockera. Pomocnik zespoły Murata Yakina źle odgrywał jednak do partnera.

35'

Uderzenie Cesar Azpilicuety z pona 30 metrów. Uderzenie Hiszpana wysoko nad poprzeczką bramki Sommera.

33'

Mohamed Elneny mocno dośrodkował z rzutu rożnego do tego zagrania wyskoczył Petr Cech, który nie bez problemu złapał piłkę.

30'

Eden Hazard znalazł się w polu karnym i idealnie dograł piłkę do Mosesa, który na piaty metr wystawił ją Ramiresowi. Zawodnik The Blus trafił jednak prosto w golkipera Basel.

27'

Faul Victora Mosesa. Od bramki rozpocznie Yann Sommer.

25'

Marco Streller huknął z woleja z ostrego kąta, ale piłka przeszła obok słupka bramki Petra Cecha.

24'

Na murawie leży Valentin Stocker, który ucierpiał w starciu z Cahillem.

22'

W odpowiedzi akcja Basel. Mohamed Salah dośrodkował w szesnastkę, do Strellera, który strącił piłkę, ale najszybciej do niej wystartował obrońca The Blues i z tej akcji nic nie wyszło.

20'

Dośrodkowanie Lamparda z rzutu rożnego, ale nikt nie zamknął tej ostro bitej centry.

17'

Fernando Torres zdecydował się na uderzenie z szesnastu metrów, piłka uderzona tuż przy prawym słupku bramki Basel. Sommer popisał się świetną interwencją i odbił futbolówkę na rzut rożny.

15'

Fernando Torres idealnie dograł piłkę do Edena Hazarda, ale świetną interwencją popisał się Schar.

13'

Gra przeniosła się na połowę Chelsea, ale jak na razie bez sytuacji strzeleckiej dla Basel. Piłkarze Rafy Beniteza nieco się cofnęli, chcąc wciągnąć piłkarzy gości i przeprowadzić kontrę.

10'

Zawodnicy z Bazylei także próbują się odgryżć gospodarzom, ale ich ataki jak na razie nie są zbyt grożne. Gościom brakuje dokładności w rozegraniu piłki.

8'

Od samego początku bardzo wysokie tempo spotkania. Torres kapitalnie w tempo podał do Lamparda, któy lekko trącił piłkę, a ta trafiła w słupek. Dobijał jeszcze Moses, ale uderzył zbyt lekko.

6'

Bardzo ostro w nogi Bertranda wszedł Serey Die, ale arbiter oszczędził piłkarza gości.

5'

Szybki atak Chelsea. Brazylijczyk Ramires próbował prostopadłą piłką uruchomić Edena Hazarda, ale to zagranie było zbyt mocne i futbolówkę przejęli obrońcy Basel.

3'

W odpowiedzi akcja Chelsea. Fernando Torres dryblował w narożniku pola karnego, ale stracił futbolówkę.

2'

Zaspała defensywa The Blues, Po główce jednego z piłkarzy Basel do znakomitej sytuacji doszedł Streller, który nie kryty przez nikogo uderzył z pierwszej piłki, alestrzelił obok lewego słupka bramki Cecha.

1'

FC Basel rozpoczęło pierwszą połowę!

21:03

Obie drużyny są już na murawie stadionu Stamford Bridge. Za nami już hymn Ligi Europejskiej i za chwilę arbiter Eriksson rozpocznie spotkanie.

20:57

- Możemy jeszcze odrobić straty w rewanżu, pod warunkiem, że wszystkie elementy w naszej grze będą do siebie pasować - mówił trener FC Basel Murat Yakin po porażce w Bazylei.

20:52

Ambitny zespół ze Szwajcarii, sprawca największych niespodzianek w tegorocznej Lidze Europejskiej, na pewno nie zrezygnuje z walki o awans i na Stamford Bridge rzuci na szalę wszystkie swoje umiejętności. Pytanie tylko, czy wystarczy to do tego, aby powalczyć z The Blues jak równy z równym?

20:46

Ławka rezerwowych FC Basel: Joo-Ho Park, Ajeti, Degen, Vailati, Diaz, Cabral, Zoua

20:45

Ławka rezerwowych Chelsea: Mata, Oscar, Paulo Ferreira, Turnbull, Terry, Benayoun, Aké

20:40

Zapraszamy na relację na żywo z rewanżowego półfinału Ligi Europejskiej. Na Stamford Bridge Chelsea podejmie FC Basel. W pierwszym meczu w Bazylei The Blues pokonali Szwajcarów 2:1.