Liga angielska. 11 sekunda wstrząsnęła Manchesterem United. Hit dla Tottenhamu

31 stycznia 2018, 22:51 | JCZ

Liga angielska. Osiem ligowych meczów z rzędu bez porażki to już historia. Manchester United przegrał na Wembley z Tottenham 0:2. Strzelanie rozpoczęło się dosłownie zaraz po gwizdku sędziego. Na trybunach zasiadło prawie 82 tys. widzów.

Tottenham - Manchester United 2:0

W niemałym szoku musieli być ci kibice "Czerwonych Diabłów", którzy spóźnili się na pierwszy gwizdek sędziego. Tottenham wyszedł bowiem na prowadzenie w 11 sekundzie. Gdyby uczynił to sekundę wcześniej, to wyrównałby swój rekord ligi w najszybszym strzeleniu gola (autorem był Ledley King). Dzisiaj potrzeba było ledwie czterech podań na United i lewej nogi Christian Eriksena, który trafił do siatki ósmy raz w sezonie (ma też tyle asyst).

Manchester miał ochotę szybko opowiedzieć, ale akcje Alexisa Sancheza kończyły się nieudanie; Romelu Lukaku znalazł się na spalonym, Jesse Lingard kopnął zaś w interweniującego Hugo Llorisa. A Tottenham wcale nie poprzestał – w 38 minucie nabity został Phil Jones i tym samym zwycięstwo nabrało całkiem realnych kształtów.

W drugiej połowie Manchester nie potrafił odrobić strat. Najlepszą okazję zmarnował Lukaku. Belg z paru metrów uderzył w Llorisa.

This evening's official attendance at @wembleystadium is 81,978 - a new @premierleague record! #COYS pic.twitter.com/ZaqI25Iiyx— Tottenham Hotspur (@SpursOfficial) 31 stycznia 2018

Fellaini’s heat map this evening. pic.twitter.com/R5iXbaguZw— Zlatan Facts (@ZIatanFacts) 31 stycznia 2018