Legia straciła punkty, Lechia zaimponowała finiszem. W sobotę w Gdańsku mecz o tytuł?

25 kwietnia 2019, 16:00 | Tomasz Dębek

W środę Lechia wróciła z dalekiej podróży, po szalonym meczu pokonała 4:3 Pogoń. Legioniści z kolei nie potrafili pokonać Lecha. Gdańszczanie wrócili dzięki temu na pozycję lidera. W sobotę podejmą Legię w meczu na szczycie. LECHIA GDAŃSK LEGIA WARSZAWA ONLINE TRANSMISJA TV LIVE STREAM GDZIE OGLĄDAĆ LOTTO EKSTRAKLASA 33 KOLEJKA

Filip Mladenović i Sebastian Szymański

Legia pod wodzą Aleksandara Vukovicia wygrała cztery mecze z rzędu i wskoczyła na pozycję lidera tabeli. Kiedy siedem minut przed końcem meczu Pogoni z Lechią Portowcy prowadzili 3:2, wygrana z Lechem dawała Wojskowym sześć punktów przewagi nad gdańszczanami. Wszystko zawaliło się jednak jak domek z kart. Drużyna Piotra Stokowca w końcówce uratowała zwycięstwo. Legioniści z kolei nie sprostali słabiutkiemu w ostatnich tygodniach Kolejorzowi, ulegli mu 0:1.

W Poznaniu więcej z gry miała Legia, goście nie potrafili jednak znaleźć sposobu na defensywę rywali. Jedynego gola meczu strzelił Filip Marchwiński, który wykorzystał błąd w obronie i niezdecydowanie kilku legionistów. Pomocnik nie miał czasu na długie świętowanie bramki, bo rano... musiał iść do szkoły. Nawet w czasie strajku nauczycieli 17-latek nadrabia materiał podczas indywidualnych lekcji.

CZYTAJ TEŻ: [url="https://sportowy24.pl/legia-warszawa-cracovia-10-wielka-sobota-przy-lazienkowskiej-legionisci-liderem-po-rzucie-karnym-w-doliczonym-czasie-gry/ar/c2-14069123" title=""]>> WIELKA SOBOTA PRZY ŁAZIENKOWSKIEJ. LEGIA LIDEREM PO KARNYM W 94. MINUCIE! [RELACJA, ZDJĘCIA] > JAKI OJCIEC, TAKI SYN? POTOMKOWIE WIELKICH PIŁKARZY, KTÓRZY TEŻ ZROBILI KARIERY [LISTA, GALERIA] TO BĘDĄ GWIAZDY EKSTRAKLASY? TOP 10 NOWYCH ZAWODNIKÓW W NASZEJ LIDZE SEKSOWNA DZIENNIKARKA SPORTOWA ROZEBRAŁA SIĘ, BY POMÓC ZWIERZĘTOM [ZDJĘCIA]