Motor Lublin wysoko przegrał sparing z Legią II Warszawa. Zobacz zdjęcia

27 lipca 2019, 15:22 | Marcin Puka

Motor ma za sobą przedostatni sparing przed sezonem 2019/20. W sobotę (27 lipca) trzecioligowiec z Lublina przegrał u siebie także występującą w trzeciej lidze (grupa I) Legię II Warszawa 1:4 (0:1). Gola dla gospodarzy zdobył pozyskany w tym okienku transferowym Rafał Kruczkowski. 21-letni pomocnik na listę strzelców wpisał się w drugiej części meczu.

1 / 22

Mirosław Hajdo, trener Motoru od kilku dni zapowiadał, że teraz priorytetem jest pozyskanie napastnika i klub rozważa kilka opcji. Przeciwko rezerwom Legii na murawie od pierwszej minuty pojawił się Dawid Nowak. 34-latek jest wychowankiem Unii Hrubieszów. W swoim dorobku ma m.in. wicemistrzostwo Polski z GKS-em Bełchatów. W klubie z Bełchatowa, a także w Cracovii i Termalice Bruk-Bet Nieciecza wystąpił w sumie w 186 spotkaniach w krajowej elicie, zdobywając 52 gole. W minionym sezonie był zawodnikiem pierwszoligowej Garbarni Kraków.

– Zespół z Warszawy wykorzystał praktycznie wszystkie sytuacje, które sobie stworzył. Jednak wynik nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania – mówi Mirosław Hajdo, trener lublinian. – Popełniliśmy proste, indywidualne błędy, przez co straciliśmy bramki. Takie zachowania nie powinny nam się zdarzać. Nie rozdzieramy szat, ale musimy w szatni o tym porozmawiać. Musimy być po prostu skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty. Są też pozytywy sobotniej potyczki. Dobrze operowaliśmy piłką, nieźle wychodzili z pressingu – dodaje Hajdo.

Ostatni sprawdzian przed nowymi rozgrywkami żółto-biało-niebiescy mają zaplanowany na 3 sierpnia (sobota, godz. 11). Wtedy na bocznym boisku Areny Lublin sparować będą z czwartoligową Victorią Żmudź.

Nowy sezon trzeciej ligi grupy czwartej rozpocznie się w weekend 10/11 sierpnia. 11 sierpnia (sobota, godz. 17) Motor zmierzy się na wyjeździe w derbach regionu ze Stalą Kraśnik.

Motor Lublin - Legia II Warszawa 1:4 (0:1)
Motor: (skład wyjściowy) Olszewski - Brzyski, Cichocki, Grodzicki, zawodnik testowany, A. Nowak, Swędrowski, Duda, Bonin, Darmochwał, D. Nowak. Trener: Mirosław Hajdo