PKO Ekstraklasa. Lechia znowu zagrała słabo. Skromne zwycięstwo Piasta

12 marca 2022, 19:55 | red

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk znowu bez punktów na wyjeździe. Biało-zieloni przegrali w Gliwicach z Piastem 0:1 prezentując się słabo w przekroju całego spotkania. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Ariel Mosór, który pewnie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłka na dalszym słupku i niekryty obrońca Piasta mocnym strzałem głową pokonał Dusana Kuciaka.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Piłkarze obu zespołów twardo walczyli o każdą piłkę, ale sytuacji bramkowych brakowało. Zawodnicy Piasta dłużej utrzymywali się przy piłce, ale żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi i przejąć roli dominującej na boisku. Pierwsza połowa była mocno przeciętna, a godny uwagi był tylko strzał Damiana Kądziora, po którym skutecznie interweniował Dusan Kuciak.

Jeszcze słabsza od pierwszej połowy była tylko murawa. Nic dziwnego, że Ekstraklasa zwróciła uwagę Piastowi, bo piłkarzom non stop uciekała futbolówka, odbijała się w nienaturalny sposób lub też zatrzymywała się w najmniej odpowiednim momencie.

Więcej emocji przyniosła druga połowa. W zespole gospodarzy aktywny był Kądzior, ale Kuciak był czujny i nie dał się zaskoczyć. U biało-zielonych celny strzał oddał dopiero w 54. minucie Maciej Gajos, ale nie sprawił nim większych problemów bramkarzowi gospodarzy. Kluczowa okazała się 68. minuta spotkania, a o losach meczu zadecydował stały fragment gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Tom Hateley, a Ariel Mosór wyprzedził wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Filipa Koperskiego i strzałem głową z bliska pokonał Kuciaka. To debiutancki gol Mosóra w Ekstraklasie i pierwszy gol Piasta w tym roku na własnym stadionie.

Oceny piłkarzy po meczu Piast Gliwice - Lechia Gdańsk (w skali 1-6):