Rekord frekwencji na Stadionie Zagłębia. Znajdź się na zdjęciach

7 sierpnia 2023, 01:27 | Dawid Foltyniewicz, fot. JZ

Podczas niedzielnego meczu z Lechem Poznań (1:1) na Stadionie Zagłębia Lubin padł rekord frekwencji. Spotkanie oglądało 15 813 widzów. W trakcie przerwy kibice wyrzucili na murawę setki maskotek, które zostaną przekazane na szczytny cel. Byliście na tym meczu? Znajdźcie się na zdjęciach!

1 / 49

15 813 widzów – od niedzieli to nowy rekord frekwencji na Stadionie Zagłębia, który został otwarty w marcu 2019 roku. Warto podkreślić, że domowy obiekt lubińskiego klubu zapełnił się niemal do ostatniego miejsca. Jego pojemność to 16 086 miejsc.

[polecany]25194869[/polecany]

W przeszłości na Stadionie Zagłębia odbył się towarzyski mecz reprezentacji z Polską oraz mecze „Miedziowych” w europejskich pucharach, m.in. z Partizanem Belgrad. Podczas żadnego z tych spotkań frekwencja nie zbliżyła się do całkowitej pojemności obiektu.

[przycisk_galeria]

Poprzedni rekord padł w 2018 roku, również podczas meczu z Lechem (12 721). Wynik z ostatniego starcia z „Kolejorzem” jest więc lepszy o ponad 3 tysiące widzów.

Blisko 16 tysięcy kibiców zobaczyło w niedzielę dobre widowisko zakończone podziałem punktów (1:1). W pierwszej połowie Dawid Kurminowski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Po zmianie stron wynik spotkania ustalił Miha Blažič.

[polecany]25194885[/polecany]

Podczas ostatniego meczu Zagłębie przeprowadziło ze swoim sponsorem wyjątkową akcję. Fundacja STS za każdą maskotkę, którą kibice w przerwie meczu wyrzucili na murawę, przekaże 5 zł na promowanie sportu wśród wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych oraz Domu Dziecka w Wilkowie im. Jana Wyżykowskiego.