Lazio - Trabzonspor LIVE! Walka o triumf w grupie J

12 grudnia 2013, 13:57 | Marcin Trzyna

Lazio Rzym i Trabzonspor mają już zapewniony awans do kolejnej fazy Ligi Europy, dlatego dzisiejszy pojedynek toczyć się będzie o miano najlepszej drużyny w grupie J. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05 na Stadio Olimpico w Rzymie.

Emocje w pierwszym meczu

Pierwszy mecz, który rozgrywany był w Trabzonie zakończył się remisem 3:3. Wówczas Trabzonspor do przerwy prowadził 3:1, a bardzo ładną bramką popisał się reprezentant Polski, Adrian Mierzejewski. Rzymianie pokazali waleczny charakter w końcówce drugiej połowy i dzięki dwóm bramkom zdobytych przez Sergio Flocceriego zdobyli cenny punkt.

Bramki z pierwszego meczu:

Sytuacja w grupie

Sytuacja w grupie J jest przejrzysta i klarowna. Lazio i Trabzonspor awans mają już zapewniony, obecnie Trabzonspor jest liderem grupy i tylko zwycięstwo rzymian może zmienić tę sytuację. Turcy mają na swoim koncie trzynaście punktów, natomiast Lazio uzbierało jedenaście "oczek". Dwie pozostałe drużyny, czyli Apollon Limassol i Legia Warszawa, grają o "pietruszkę". Legioniści w pięciu spotkaniach nie zdobyli jeszcze bramki, dlatego mecz z Cypryjczykami będzie dla Mistrza Polski również meczem o honor.

Najlepszym strzelcem grupy i całej fazy grupowej jest napastnik Trabzonsporu Paulo Henrique Carneiro Filho, który ma na swoim koncie osiem goli. Brazylijczyk jest wychowankiem Atletico Mineiro, a przed przyjściem do tureckiego zespołu reprezentował barwy belgijskiego KVC Westerlo.

Nieobecni

Lazio Rzym znów będzie musiało sobie radzić bez doświadczonego Miroslava Klose, natomiast w zespole "bordowo-niebieskich" zabraknie Didiera Zokory, który pauzuje za kartki.

Arbitrem dzisiejszego meczu będzie Clement Turpin z Francji. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!