Szanują punkt, czyli wyjazdowy remis Kotwicy Kołobrzeg

7 kwietnia 2019, 19:27 | kmb

Po czterech zwycięstwach z rzędu podopieczni trenera Sławomira Suchomskiego podzieli się punktami z niżej notowanym Świtem. Świtem, który tego dnia postawił faworyzowanym przyjezdnym twarde warunki i pokazał im waleczny, ambitny futbol.

W pierwszej połowie mecz w ramach 22. kolejki w żadnej mierze nie mógł zachwycić. Sytuacji było mało, natomiast walki w środku pola, chaosu przy próbie wyprowadzenia piłek, czy niecelnych podań - znacznie więcej. Dominacja była przy tym po stronie gospodarzy. Przygaszeni, niepewni kołobrzeżanie, nie bardzo potrafili znaleźć na to receptę. Po jednej z akcji Świtu w polu karnym Kotwicy arbiter dopatrzył się zagrania ręką i wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Adam Nagórski.

Po zmianie stron na murawę wyszedł jednak już inny, odmieniony zespół, czego efektem był błyskawicznie strzelony gol wyrównujący. Po dośrodkowaniu piłkę przy krótkim słupku skierował z około trzech metrów Dawid Retlewski. Od tego momentu gra zrobiła się bardzo otwarta,a drużyny naprzemiennie nacierały pod pola karne. Przy jednej z takich akcji za głowę łapali się zawodnicy Kotwicy, bo Dawid Wolny, stojąc około 8 metrów od bramki, fatalnie przestrzelił.

- Remis zasłużony - przyznał trener Suchomski. - W pierwszej połowie wyglądaliśmy tak, jakbyśmy nie wyszli z szatni. Po przerwie było znacznie lepiej i to my dominowaliśmy. Z tak walczącym Świtem ten wyjazdowy punkt należy szanować. Teraz czeka nas przerwa, ale już trzeba myśleć o kolejnym meczu. - podsumował.

Powtórki z pierwszej części sezonu, kiedy to Kotwica wygrała u siebie 4:0 nie było, ale też w żadnym razie być nie mogło. Za tydzień zespół z Kołobrzegu przymusowo pauzuje, a następnie zagra na wyjeździe z Jarotą Jarocin.

Świt Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (1:0)
1:0 Nagórski (28. karny), 1:1 Retlewski (47.)
Kotwica: Zacharski - Szur, Marszałek, Dorosh, Kowalik, Szynka (Peroński), Ciarkowski, Kuśmierek (Bartkowiak), Deja, Wolny (Kaczor), Retlewski.