Kotwica Kołobrzeg rozbiła Gwardię Koszalin 6:0

15 czerwca 2019, 21:16 | (jak)

W meczu ostatniej, 34. kolejki III ligi w sezonie 2018/19, Kotwica Kołobrzeg wysoko wygrała derbowe spotkanie z Gwardią Koszalin.

Dawid Retlewski (z piłką) strzela swojego pierwszego gola w meczu z Gwardią.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy. Na pierwszego gola czekano do 26. min, gdy po rzucie wolnym Marcina Trojanowskiego, celną dobitką popisał się Przemysław Szur. Gwardia odpowiedziała wolejem Adriana Cybuli w poprzeczkę (32.).

Sześć minut później podwyższyli gospodarze. Znów po rzucie wolnym, tym razem Adriana Szynki, celnie główkował Dawid Retlewski. Wynik do przerwy ustalił Trojanowski, zaskakując Adriana Hartleba bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. Była to 7. minuta doliczonego czasu gry w I połowie. Spowodowały to przerwy w grze, po tym jak kibice Kotwicy i Gwardii na przemian zasypywali murawę serpentynami. Dodajmy, że od 44. min Gwardia grała w "10" po tym, jak po raz drugi żółtą kartkę obejrzał Aleksander Karbowiak.

Grając w osłabieniu całą drugą połowę, Gwardia mogła tylko się bronić przed atakami Kotwicy. Udawało się to do 56. min, gdy kapitalnym uderzenie z ponad 25 m w górny róg popisał się Sebastian Deja. Debiutujący w seniorach Adrian Pędziwiatr (zastąpił w przerwie Hartleba) nie miał przy tym strzale żadnej szansy.

W 67. min znów o sobie dał znać Retlewski. Snajper Kotwicy wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany. Poszkodowany sam wykonał jedenastkę. Cztery minuty później Retlewski skompletował hattricka po kontrataku swojej drużyny. Asystę zaliczył Szur, a Retlewski po przyjęciu piłki minął Pędziwiatra i strzelił do pustej bramki. Był to jego czwarty hattrick w rundzie wiosennej i 30 gol w sezonie. 27-latek został królem strzelców grupy 2. z przewagą 10 goli nad kolejnym zawodnikiem! Tyle samo trafień ma lider strzelców grupy 1., Krystian Pieczara (Polonia Warszawa). Może on jeszcze poprawić wynik, bo w tej grupie zostały do rozegrania jeszcze dwie kolejki.

[xlink]2293d785-09ea-a1b6-495d-f43dc5d363f3,1946fc77-096b-5ade-3f8e-d92ba059695b[/xlink]

Kotwica Kołobrzeg - Gwardia Koszalin 6:0 (3:0)
1:0 Szur (26.), 2:0 Retlewski (38.), 3:0 Trojanowski (45+7), 4:0 Deja (56.), 5:0 i 6:0 Retlewski (67. karny i 71.).
żk. Szynka, Kaczor - Maciąg, Karbowiak, Bachleda.
czerwona - Karbowiak (44. druga żółta).
Kotwica: Zacharski - Marszałek, Szur, Dorosz, Kowalik, Chyła (78. Wojtasiak), Deja, Szynka (61. Wolny), Gaszka, Trojanowski (68. Kaczor), Retlewski (88. Bartkowiak).
Gwardia: Hartleb (46. Pędziwiatr) - Dondera (46. Bachleda), Wojciechowski, Silski, Maciąg, Piotrowski (70. Szczypek), Bednarski, Ginter (61. Stańczyk), Karbowiak, Drzewiecki, Cybula.

[polecane] 5729908, 16633371, 16264615, 16626195, 16601761, 16630509 ;1;POLECAMY TAKŻE [/polecane]

Follow @gk24_pl Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego;nf

[xlink]bd524446-04a3-35d1-b1fa-cd22ffd5b425,c8541efe-429c-07f1-9129-1cb48f2e3d6a[/xlink]