menu

Kompromitująca statystyka dla reprezentacji Polski. Jesteśmy wśród najgorszych

11 września 2019, 09:17 | DW

Eliminacje Euro 2020. Podczas wrześniowych spotkań tylko 12 zespołów nie strzeliło gola. Nie byłoby w tym nic ujmującego, gdyby nie fakt, że poza reprezentacją Polski znalazły się tam same najsłabsze ekipy Starego Kontynentu. Stajemy więc obok m.in. Andory, Gibraltaru i San Marino.

Kompromitująca statystyka dla reprezentacji Polski. Jesteśmy wśród najgorszych
Kompromitująca statystyka dla reprezentacji Polski. Jesteśmy wśród najgorszych
fot. Andrzej Szkocki / Polska Press

O wrześniu 2019 chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Jerzy Brzęczek zwieńczył rok pracy w roli selekcjonera bez stylu i bez punktów. W naszej drużynie nie grało absolutnie nic, a do tego kontrowersje wywołały wypowiedzi trenera po meczu z Austrią. Bez nakreślonej taktyki i bez chęci atakowania nie można strzelać goli, dlatego w tym miesiącu nie powiększyliśmy naszego dorobku w eliminacjach do Euro 2020.

Oprócz reprezentacji Polski, drużyn które nie strzeliły we wrześniu gola, jest jeszcze 11. Są w tym gronie oczywiście te najsłabsze reprezentacje, takie jak Malta, Andora, San Marino i Gibraltar. Nie zabrakło także naszego grupowego rywala, czyli Łotwy. Poza tym bramek nie zdobyły także Wyspy Owcze, Mołdawia, Bułgaria, Czarnogóra, Irlandia Północna i Gruzja.

Po efektownym zwycięstwie nad Izraelem liczyliśmy, że w końcu coś ruszyło, a trener Brzęczek trzyma rękę na pulsie. Mecz w Słowenii obnażył naszą kreatywność i umiejętność kreowania akcji. Grając przez cały mecz na dwóch napastników oddaliśmy zaledwie jeden celny strzał. Łącznie w dwóch wrześniowych spotkaniach oddaliśmy ich tylko trzy.

Mimo słabej gry i słabszych wyników wciąż jesteśmy liderami grupy G. Do awansu na Euro 2020 pozostały cztery spotkania.

Mecze reprezentacji Polski JESIEŃ 2019

REPREZENTACJA w GOL24


Więcej o REPREZENTACJA - newsy, wyniki, terminarze, tabele

[xlink]788d4774-a993-6b67-51d5-6fdb22a3c15e,6426dc67-3c16-87b5-afe7-3169740e4b26[/xlink]


Polecamy