menu

Kielczanie współpracują ze słynnym piłkarskim klubem ze Szkocji - Celtikiem Glasgow

15 kwietnia, 17:36 | Jaromir Kruk

Dwóch wychowanków Korony Kielce, Rafał Kwiecień i Artur Wierzba nawiązało współpracę z Celtikiem Glasgow. Wielki klub będzie pomagał prowadzonym przez Kwietnia i Wierzbę Keepermanii – szkółce bramkarskiej oraz Obozypilkarskie.pro w organizacji obozów w Polsce i Szkocji.


fot. archiwum

fot.

fot.
1 / 3

[galeria]Polscy zawodnicy, także z małych miasteczek i wsi dostaną możliwość uczestnictwa w obozach skautingowych. Najbliższe zaplanowano w dniach 7-13 lipca w Staszowie i 14-20 lipca w Zielonce pod Warszawą.
Wyróżnieni młodzi piłkarze otrzymają zaproszenie do Glasgow i potrenują na obiektach Celtiku. Kwiecień i Wierzba zostali przyjęci przez szefów potentata z Glasgow, spędzili w Szkocji kilka dni i obejrzeli wielkie derby Celtic – Rangers.

– Poznaliśmy między innymi Willie McStaya - szefa skautingu oraz Johna McStaya – trenera juniorów w Celiku, obaj są kuzynami Paula McStaya, legendy klubu i reprezentacji Szkocji. On i wielu innych byłych piłkarzy pracują w Celtiku, a wszyscy świetnie wypowiadają się na temat polskiego futbolu. Wciąż pamiętają Dariusza Dziekanowskiego, którego nazywają Jackym, Dariusza Wdowczyka, Macieja Żurawskiego, Pawła Brożka, Łukasza Załuskę, a Artur Boruc to wciąż idol fanów z Celtic Park – mówi Kwiecień, który był pod wrażeniem atmosfery i poziomu derbów, w których Celtic wygrał 2:1.

– Celtic ma klasę i cieszę się, że chłopaki z Polski zrobili takie wrażenie w moim byłym klubie – przyznał Dariusz Dziekanowski, 63-krotny reprezentant Polski, bohater wielkiego meczu Celtiku z Partizanem Belgrad, w którym strzelił 4 gole. –Celtic ma mnóstwo związków z naszym krajem i my chcielibyśmy też pokazać się z jak najlepszej strony – podsumowuje pełen pozytywnej energii Kwiecień i zaprasza młodych zawodników w lipcu do Staszowa.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich Korona ma 45 lat. Tak awansowała do ekstraklasy
TOP 11 najlepszych napastników Korony w ekstraklasie! Król może być tylko jeden! Sprawdź - aktualizacja [GALERIA]
Korona Kielce, Wiosna 2019 - Piłkarze bez tajemnic, Kontrakty, wartość rynkowa
Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich Korona ma 45 lat. Tak awansowała do ekstraklasy
TOP 11 najlepszych napastników Korony w ekstraklasie! Król może być tylko jeden! Sprawdź - aktualizacja [GALERIA]
Korona Kielce, Wiosna 2019 - Piłkarze bez tajemnic, Kontrakty, wartość rynkowa

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:
Sport Echo Dnia