Jagiellonia. Transfery z Jagiellonii. Zobacz kto sobie najlepiej radzi [galeria]

4 kwietnia 2018, 15:13 | ma

Podczas przerwy zimowej z Jagiellonii Białystok odeszli Fedor Cernych, Dmytro Chomczenowski, Ziggy Gordon, Łukasz Sekulski, Piotr Tomasik i Damian Węglarz. Jak sobie radzą w nowych klubach?

Podczas przerwy zimowej z Jagiellonii odeszli Fedor Cernych, Dmytro Chomczenowski, Ziggy Gordon, Łukasz Sekulski, Piotr Tomasik i Damian Węglarz. Jak sobie radzą w nowych klubach? Nieźle wypada Fedor Cernych, który trafił do Dynamo Moskwa. Litwin zagrał w trzech meczach: 83 minuty z FK Ufa (1:1), 87 minut z FK Krasnodar (0:0) i 86 minut z Arsenalem Tula (wygrana 2:1). W tym ostatnim meczu Cernych zdobył gola. Dynamo zajmuje 11. miejsce w tabeli i ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.
Powodów do zadowolenia nie ma raczej Łukasz Sekulski, który przeszedł do SK Chabarowsk. Drużyna zajmuje ostatnią pozycję w tabeli i raczej trudno będzie jej utrzymać się. Klub polskiego napastnika ma już 14 punktów straty do bezpiecznego miejsca w tabeli. Sekulski zagrał 75 minut w meczu z FK Tosno (porażka 0:1), 45 minut ze Spartakiem Moskwa (porażka 0:1), 16 minut z Uralem Jekaterynburg (porażka 0:3) i minutę z Akhmat Grozny (0:0).
Do klubu z ekstraklasy rosyjskiej trafił także Dmytro Chomczenowski. Ale Ukrainiec nie zagrał jeszcze ani minuty w drużynie Ural Jekaterynburg. Ural zajmuje ósme miejsce w tabeli.
Niedaleko przeniósł się Ziggy Gordon. Obrońca z Pogonią Siedlce walczy o utrzymanie w I lidze. Szkot zagrałod pierwszej do ostatniej minuty w trzech ostatnich spotkaniach Pogoni: porażka 0:2 z Wigrami Suwałki, porażka 1:2 ze Stalą Mielec i remis 1:1 z Bytovią Bytów. Pogoń zajmuje 14. miejsce i ma trzy punkty przewagi nad 15. pozycją, która oznacza baraże o utrzymanie.
Damian Węglarz został wypożyczony do I-ligowych Wigier Suwałki, ale na razie rywalizację o miejsce w bramce przegrywa z Hieronimem Zochem. Wigry po trzech wygranych i porażce zajmują piąte miejsce w tabeli I ligi.
O miejsce w składzie Lecha Poznań walczy Piotr Tomasik. Jak na razie lewy obrońca zagrał cały mecz w ostatnim wygranym 3:1 meczu na wyjeździe z Wisłą Kraków i kilkanaście minut w zremisowanym 0:0 meczu wyjazdowym z Arką Gdynia. Lech jest wiceliderem.