Jagiellonia. Oceny piłkarzy Jagi po wygranej z Górnikiem Zabrze

21 grudnia 2020, 10:22 | ma

Jagiellonia dopiero drugi raz w sezonie zagrała na zero z tyłu. Duża w tym zasługa 17-letniego bramkarza Xaviera Dziekońskiego, który pierwszy raz w sezonie dostał szansę gry od początku w meczu ligowym. Natomiast jedyny gol meczu padł po akcji Jesusa Imaza. W GALERII przedstawiamy noty zawodników Jagi po zwycięstwie 1:0 z Górnikiem Zabrze (skala 1 - 10).

Mecz Jagiellonia - Górnik Zabrze
[b]Xavier Dziekoński - 8[/b] Bohater meczu. Kilka razy uratował drużynę przed stratą gola. Być może tym spotkaniem wywalczył miejsce w bramce Jagi na dłużej.
[b]Paweł Olszewski - 5[/b] Występ do jakich zdążył już przyzwyczaić prawy obrońca, czyli solidnie i bez większych błędów.
[b]Ivan Runje - 5[/b] Kilka dobrych interwencji, ale też i były błędy.
[b]Bogdan Tiru - 6[/b] Obrona Jagiellonii od pewnego czasu gra niepewnie, ale w końcu zagrała na zero z tyłu. Dużą rolę w tym odegrał rumuński defensor.
[b]Bartłomiej Wdowik - 4[/b] Od początku meczu nerwowy i niepewny. Z upływem minut prezentował się coraz lepiej.
[b]Taras Romanczuk - 6[/b] Ciężka praca w środku pola zwieńczona asystą przy golu Imaza.
[b]Martin Pospisil - 5[/b] Tym razem mniej widoczny i kreatywny. Być może dlatego, że miał dużo więcej pracy w grze defensywnej.
[b]Maciej Makuszewski - 3[/b] Skrzydłowi w tym meczu to były najsłabsze ogniwa Jagiellonii.
[b]Fedor Cernych - 4[/b] Odrobinę lepszy występ niż Makuszewski zaliczył Cernych. Ocena byłaby wyższa gdyby wykorzystał chociaż jedną z dwóch okazji bramkowych.
[b]Jasus Imaz - 7[/b] Przy strzelonym golu pokazał spore umiejętności. Wielu zawodników z polskiej ekstraklasy miałoby kłopoty z wykorzystaniem tej sytuacji.
[b]Jakov Puljić - 5[/b] Tym razem Chorwat bez gole, ale też miał słabe wsparcie w kolegach z drużyny (słaby występ skrzydłowych). Jeden groźny strzał po którym bramkarz Górnika miał spore kłopoty.
[b]Bartosz Bida - 4[/b] Wszedł w 80 minucie za Macieja Makuszewskiego i nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Martinem Chudym
[b]Ariel Borysiuk - 4[/b] Zmienił w 80 minucie Fedora Cernycha. Miał zneutralizować poczynania rywali w środku pola i nie do końca mu się to udało.
[b]Kris Twardek - bez oceny.[/b] Wszedł w 90 minucie za Jakova Puljica. Grał za krótko, aby go oceniać.