Trenerzy po meczu Jagiellonia - Puszcza. Adrian Siemieniec: Musieliśmy się napracować, Tomasz Tułacz: Najważniejsze to podnieść głowy

29 lipca 2023, 20:33 | Krzysztof Kowalski

W ramach 2. kolejki PKO Ekstraklasy Puszcza Niepołomice przegrała na wyjeździe 1:4 z Jagiellonią Białystok. Beniaminek z Małopolski musi zatem jeszcze poczekać na historyczny punkt w najwyższej klasie. Oto co po meczu powiedzieli trenerzy obu ekip.

Tomasz Tułacz, Puszcza Niepołomice: - Trudno się przyjmuje taki wynik, bo wiadomo, że porażka zawsze boli, a już w takich rozmiarach to tym bardziej. Myślę, że kluczowa dla meczu była bramka stracona przez nas tuż przed końcem pierwszej połowy. Uważam, że do przerwy graliśmy przynajmniej poprawnie i nic nie wskazywało, że do szatni zejdziemy z wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Mam wrażenie, że bramka na 0:2 spowodowała nie taką reakcję w zespole, jak chciałem, dlatego były zmiany w składzie. Co prawda strzeliliśmy gola na 1:2, ale popełnialiśmy błędy, które na tym poziomie tyle kosztują.

- Teraz musimy zrobić wszystko, by się jak najlepiej przygotować do najbliższego meczu, nie wiem, czy nawet nie zmienimy pewnego sposobu funkcjonowania, bo przegrywamy drugi mecz i mamy nad czym myśleć. Dla mnie jest najważniejsze, żeby zespół podniósł głowy i mimo porażki wierzył w to, co robimy.

Adrian Siemieniec, Jagiellonia Białystok: - Chciałbym zacząć od gratulacji dla całej drużyny; wykonali dużą pracę na boisku. Wynik jest wysoki, ale to wcale nie był dla nas przyjemny mecz. Jestem zadowolony ze zdobycia czterech bramek, niezadowolony ze straty jednej, ale na pewno takie spotkania i takie wyniki pozwalają wlać taki entuzjazm, fajną nadzieję i będą przyciągać ludzi na stadiony. Ten mecz wyglądał tak jak się spodziewaliśmy, musieliśmy się napracować w powietrzu i przy stałych fragmentach gry (...), ale cieszę się, że byliśmy skoncentrowani, kontrowaliśmy i zdobywaliśmy bramki.