III liga. Avia Świdnik z porażką w Tarnobrzegu. Kolejny remis Wisły Puławy. Zobacz zdjęcia i gole

10 października 2020, 22:22 | Lubelski sport

Przedstawiamy podsumowanie sobotnich występów klubów z województwa lubelskiego w 14. kolejce sezonu 2020/21 w IV grupie III ligi.

1 / 38

Trzeci punkt w obecnych rozgrywkach zdobył zamojski Hetman, który zremisował u siebie z Jutrzenką Giebułtów w starciu dwóch ostatnich drużyn tabeli. Do przerwy zamościanie prowadzili 1:0 po golu Rafała Turczyna. Kapitan biało-zielono-czerwonych trafił do siatki po tym jak piłkę z rzutu rożnego wrzucał w pole karne Rafał Kruczkowski. W drugiej połowie padły natomiast trzy bramki. – Można było ten mecz wygrać, a nawet trzeba było - przyznał na pomeczowej konferencji trener Hetmana, Jarosław Czarniecki. - Mimo wszystko trzeba też przyznać, że wynik jest sprawiedliwy. Zarówno my, jak i rywale mieliśmy swoje szanse. Prowadziliśmy dwa razy, mieliśmy bardziej klarowane sytuacje na kolejne bramki, dlatego jest niedosyt. Trzy punkty dałyby chłopakom większą wiarę we własne możliwości, a remis nie zadowala tak naprawdę nikogo – podkreślił opiekun miejscowych.

Hetman Zamość - Jutrzenka Giebułtów 2:2 (1:0)
Bramki: Turczyn 25, Kruczkowski 61 (z rzutu karnego) – Kozieł 53, Kaczor 68

Hetman:Gibki - Wolanin, Myszka, Szatała, Turczyn, Pupeć, Kruczkowski, Ozcifci (78 Dajos), Pokrywka (65 Białousko), Grzęda, Cain. Trener: Jarosław Czarniecki

Żółte kartki: Turczyn, Myszka, Ozcifci, Pupeć, trener Czarniecki – Kozicki

Sędziował: Konrad Tomczyk (Jarosław)

Szóstą porażkę w sezonie zanotowali piłkarze Chełmianki. Biało-zieloni przegrali przed własną publicznością z Wólczanką Wólka Pełkińska. Jedynego gola w meczu zdobył w drugiej połowie, były zawodnik Motoru Lublin, Rafał Dusiło. Dla chełmian było to drugie z rzędu spotkanie, w którym nie trafili do siatki i zeszli z boiska pokonani. Przegrana jest dla ekipy prowadzonej przez trenera Tomasza Złomańczuka tym bardziej bolesna, że goście od 12. minuty rywalizacji grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Krystiana Wrony. W dodatku chwilę później rzutu karnego nie wykorzystał dla miejscowych Krystian Wójcik.

Chełmianka Chełm - Wólczanka Wólka Pełkińska 0:1 (0:0)
Bramka: Dusiło 68

Chełmianka: Ciołek - Dąbrowski, Mazurek, Adamski (73 Salewski), Wójcik (65 Myśliwiecki), Wołos, Kotowicz, Bednara, Skoczylas (46 Bonin), Kożuchowski, Prytuliak. Trener: Tomasz Złomańczuk

Żółte kartki: Prytuliak, Salewski, Kotowicz

Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin)

Nieudany debiut na trenerskiej ławce Podlasia Biała Podlaska dla Rafała Borysiuka. Nowy szkoleniowiec rozpoczął pracę z ekipą biało-zielono-żółto-czerwonych od porażki w Lubartowie. Z kolei Lewart cieszył się ze zwycięstwa po raz pierwszy od siedmiu kolejek. W pierwszej połowie wynik otworzył Łukasz Najda, który pokonał bramkarza rywali w sytuacji sam na sam. Pod koniec meczu wynik ustalił strzałem z rzutu karnego kapitan gospodarzy, Michał Budzyński. Przyjezdni grali już wtedy w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce dla Antoniego Jemioła.

Lewart Lubartów - Podlasie Biała Podlaska 2:0
Bramki:Najda (22), Budzyński (90-z karnego).

Lewart:Długosz – Michałów, Zbiciak, Budzyński, Świech, Najda, Buczek, Szczotka (60 Fularski), Pożak, Nowak (90 Fiedeń), Żelisko (74 Aftyka). Trener: Tomasz Bednaruk

Podlasie: Krasowski – Skrodziuk, Szabaciuk, Jemioł, Olszewski, Andrzejuk, Dmitruk (60 Golba), Mierzwiński, Zabielski, Martynek (75 Olszewski), Kosieradzki, Chmielewski. Trener: Rafał Borysiuk

Sędziował: Gerard Gawron (Mielec)

Na tarczy z Tarnobrzega wrócili piłkarze Avii Świdnik. Żółto-niebiescy co prawda jako pierwsi zdobyli bramkę w potyczce z Siarką, lecz gospodarze odpowiedzieli na to dwoma trafieniami i zgarnęli komplet punktów. Świdniczanie musieli się natomiast pogodzić z czwartą porażką w bieżącej kampanii.

- Mieliśmy prowadzenie, ale oddaliśmy je po stracie bramki przy stałym fragmencie gry - przyznaje Łukasz Mierzejewski, trener zespołu z "lotniczego miasta". - Przeciwnik ma naprawdę wysokich zawodników i uczulałem chłopaków, że będzie ciężko przy stałych fragmentach i to się niestety ziściło. Nie mamy się jednak czego wstydzić, bo w całym meczu dążyliśmy cały czas do zwycięstwa, graliśmy - tak jak przeciwnik - otwartą piłkę, mimo nie najlepszego stanu murawy. Szwankowało u nas ostatnie podanie - dodaje szkoleniowiec.

Siarka Tarnobrzeg - Avia Świdnik 2:1 (0:0)
Bramki:Bierzało 55, Gajewski 88 - Maluga 51

Avia: Sobieszczyk - Górka (61 B. Mroczek), Kursa, Mykytyn, Dobrzyński, Wójcik, Uliczny, Maluga (72 Białek), K. Mroczek, Niewęgłowski, Oziemczuk (58 Ceglarz). Trener: Łukasz Mierzejewski

Żółte kartki: Sulkowski 66, Wolski 79, Janeczko 90+ - Maluga 71, Wójcik 77

Sędziował: Daniel Detka (Kielce)

Szóstą domową porażkę w sezonie zobaczyli kibice w Kraśniku. Stal, która nie wygrała w ligowym spotkaniu u siebie od ponad roku, tym razem uległa rezerwom Cracovii. Ekipa z Małopolski prowadziła w meczu od 23. minuty. Wynik 1:0 dla gości utrzymywał się do końcówki, w której "Pasy" zdobyły jeszcze dwie bramki.

Stal Kraśnik - Cracovia II 0:3 (0:1)
Bramki: Santos 23', Zaucha 85', 87'

Stal: Borusiński - Dyszy, Gajewski, Tadrowski, Michalak, Bartoś (79 Nastałek), Czelej (74 Wolski), Popiołek, Zawierucha, Cybula (64 Cygan), Ruiz (79 Skrzyński). Trener: Marcin Wróbel

Żółte kartki: Popiołek - Pieńczak, Pik

Sędziował: Anna Adamska (Kielce)

Drugi z rzędu remis w rozgrywkach przed własną publicznością zanotowała puławska Wisła. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka podzielili się punktami z Sokołem Sieniawa. Bramki padły w drugiej połowie rywalizacji. Strata oczek nie wpłynęła na pozycję biało-niebieskich w tabeli, w której "Wiślacy" nadal zajmują fotel lidera.

- Nie ukrywam, że nie jestem zadowolony z wyniku - mówi szkoleniowiec "Dumy Powiśla". - Po poprzednim remisie z Podhalem mówiłem zawodnikom, że nie gramy o trzy, tylko o pięć, żeby tamte punkty odrobić. Niestety, wszystko zweryfikował zespół z Sieniawy. Sokół pokazał, że jest trudnym dobrze wybieganym przeciwnikiem. Zwłaszcza w pierwszej połowie rywale utrudniali nam życie, a my graliśmy za wolno i za krótko. Po przerwie zmiany dały nam więcej sytuacji. W końcówce mieliśmy swoje szanse i mogliśmy wygrać – ocenił trener.

Wisła Puławy - Sokół Sieniawa 1:1 (0:0)
Bramki: Paluchowski 68 - Lis 60

Wisła: Owczarzak - Cheba, Skałecki, Kiczuk, Cyfert, Pigiel (60 W. Puton), Brągiel (73 Pielach), Kuban, Zając (46 Bartosiak), Drozdowicz, Paluchowski. Trener: Mariusz Pawlak

Żółte kartki: Zając, Brągiel, Pigiel, Skałecki, Kiczuk, Cyfert – Drelich

Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska)